Футбол Баскетбол Бейсбол Легка атлетика Олимпійські ігри

 

Останні новини

Роман Илюшин

Роман Илюшин

Великий атакуючий захисник Чикаго Буллз Майкл Джордан згадав, як Детройт Пістонс обігрували його команду в плей-офф протягом трьох років поспіль – з 1988 по 1990 рік включно.

Неділя, 29 вересня 2019 13:31

З днем народження, Шева

Сьогодні свій 43-й день народження святкує найкращий футболіст усіх часів та народів, а нині наставник збірної України Андрій Шевченко. Бажаємо Андрію Миколайовичу досягти на тренерському містку того ж рівня, що він досяг у статусі гравця.

Друга ракетка світу Серена Вільямс вагітна і має народити восени, підтвердили представники спортсменки. Перед цим 35-річна тенісистка опублікувала у соцмережі Snapchat свою фотографію у купальнику з підписом "20 тижнів". Пізніше знімок було видалено.
Таким чином, Вільямс, мабуть, вже була вагітна, коли в січні виграла Australian Open.
Американка пропустить решту сезону, у тому числі три турніри "Великого шолома" - Відкритий чемпіонат Франції, Вімблдон і Відкритий чемпіонат США.

За словами її представників, вона має намір повернутися у великий спорт уже 2018 року.
Вільямс, яка знову стане першою ракеткою світу наступного тижня, за правилами Всесвітньої тенісної асоціації (WTA) зможе зберегти свій рейтинг, якщо зіграє свій перший турнір протягом 12 місяців після народження дитини.
На даний момент Серена Вільямс має 23 перемоги в турнірах "Великого шолома". Вона обійшла за цим показником німецьку тенісистку Штеффі Граф. Поки що Вільямс не побила лише рекорд австралійської тенісистки Маргарет Корт, яка у 1960-1975 роках здобула 24 перемоги у турнірах "Великого шолома" в одиночному розряді.
Найбагатша спортсменка світу заручена із співзасновником сайту Reddit Алексісом Оганяном.

Понеділок, 27 лютого 2017 14:25

Що відбувається у кримському футболі

Чудова стаття Олега Щербакова, з ЛБ.
За три роки анексії кримський футбол побував у Росії і вийшов із неї, а тепер прагне самостійності.
Війна федерацій
За майже три роки після анексії кримському футболу злитися з російським так і не вдалося. Більше того, схоже, що на півострові прагнутимуть футбольної самостійності, хай і за гроші Росії. Питання футбольного приєднання Криму зараз заморожене. Російські футбольні чиновники згадують про нього лише зрідка, про перспективи говорять із обережним оптимізмом.
«УЄФА перший крок зробив – дав особливий статус кримському футболу, – каже віце-прем'єр-міністр РФ та президент Російського футбольного союзу Віталій Мутко. - Ми створили там кримську футбольну лігу, грає чемпіонат. Ми підтримуємо його фінансово, міністерство спорту виділяє субсидію. Кримський футбольний союз має бути зареєстрований, а футболісти мають набути особливого статусу ФІФА. Тоді вони матимуть можливі переходи з клубу до клубу. Із потраплянням до єврокубків складніше».
Після спроб приєднати кримський футбол нахрапом у 2014 році чиновники РФС охолонули. Федерація футболу України відмовилася віддати територію свого впливу і свої футбольні клуби, а в Росії створили нові юрособи для кримських команд, а на вимоги не грати на півострові просто забили. Трьом новим клубам (севастопольському СКЧФ, сімферопольському ТСК та ялтинській «Перлині») видали ліцензії та допустили до участі у внутрішньоросійських турнірах – другому дивізіоні чемпіонату та кубку.
Українська федерація в особі тодішнього її президента Анатолія Конькова поводилася мляво, ініціативу перехопив віце-президент УЄФА Григорій Суркіс, який заявив, що РФС йде хибним шляхом.
За правилами Міжнародної федерації футболу, без дозволу ФФУ, УЄФА та самої ФІФА перевести клуби до іншої юрисдикції неможливо. Також заборонено проводити матчі на території іншого члена ФІФА. При цьому у статуті є застереження «крім виняткових випадків». А анексія Криму – це і є той винятковий випадок.


Суперечку федерацій вирішили в УЄФА, де ухвалили рішення, яке і задовольнило, і водночас засмутило обидві сторони. Кримським клубам заборонили грати у російських турнірах, але погодилися дати гроші на розвиток дитячого футболу. Цілком забороняти футбол у Криму не стали і не висловилися проти внутрішнього футбольного чемпіонату. То рішення визнали тимчасовим та пообіцяли повернутися до питання через два роки.
Хто керує та хто фінансує
Усіми футбольними діями на півострові керує Кримська футбольна спілка (КФС), яка була створена за сприяння УЄФА у 2015 році. Його президентом став Юрій Ветоха, а генсеком – колишній український нардеп Вадим Колесніченко.
Клуби існують за рахунок місцевих спонсорів та дотацій з російського мінспорту, а дитячо-юнацький футбол підтримується засобами цільових федеральних програм. Інвестори всеросійського рівня зайти на острів не можуть через санкції – доводиться переконувати місцеві структури. 2016-го суттєво допоміг КФС аеропорт «Сімферополь», який виділив 7 мільйонів рублів.
Заробляти клубам нема на чому. Людей на футбол ходить дедалі менше, у сезоні 2015/16 квитки продавалися лише у Севастополі, Ялті та Керчі, та й то за символічні гроші – від 100 до 300 рублів.
Що таке чемпіонат Криму
Після анексії у Криму було організовано власний аматорський чемпіонат, у якому зіграли 20 команд. Після створення КФС було вироблено структуру ліги, до якої увійшли вісім команд - із Сімферополя, Севастополя, Ялти, Бахчисараю, Євпаторії, Керчі, Феодосії та Вірменська. Втім, команда "Беркут" з Вірменська не дожила до кінця першого чемпіонату прем'єр-ліги, знявшись через фінансові труднощі. Переможцями сезону 2015/16 стали сімферопольці, друге місце залишилося за «Севастополем».
У чемпіонаті 2016/17 зараз зимова пауза. Як і в першому, у ньому грає 8 команд. "Беркут" замінила "Кримтеплиця", вона ж і лідирує після осінньої частини сезону.
За даними КФС, 56 матчів першої частини сезону відвідали 50 230 глядачів. У середньому це менше тисячі вболівальників на матчі. У порівнянні з українськими часами найбільше падіння відвідуваності у «Севастополя». Команда, яка грала в українській прем'єр-лізі, майже кожен матч збирала повний стадіон – майже 6 тисяч осіб. В ізольованому кримському турнірі лідер із відвідуваності керченський «Океан», на другому місці «Севастополь», а на третьому – «Євпаторія».
Причини падіння інтересу глядачів очевидні – рівень футболу в Криму серйозно впав, у чемпіонаті грають лише місцеві футболісти або ті, хто не знайшов місця в українській та російській першості. Гравці, які потрапили до Криму, розуміють, що через різні обмеження вони фактично випадають зі світового футбольного життя. У команд немає перспектив, їм нікуди й нема чого розвиватися, про участь у єврокубках поки що йдеться лише в далекій перспективі.
Відомих футболістів у Криму не так багато, переважно вони грають за ТСК та «Севастополь». Це Денис Голайдо (екс-гравець збірної України), Олег Гуменюк, Руслан Платон та Антон Монахов (усі – ТСК), Олександр Жабокрицький та Сергій Ференчак («Севастополь»). Раніше вони виступали у різних українських командах, а Голайдо навіть провів шість матчів за збірну України.
Збірна Криму
Юрій Вєтоха заявив про намір створити збірну Криму у квітні минулого року. Глава КФС навіть припустив, що команда зможе проводити товариські матчі з країнами, які не застосували санкції до Росії: «Плануємо зустрітися з бразильцями. Розглядаємо також варіанти з Індією та Китаєм. Шанси на те, що вже найближчим часом зіграємо з кимось із країн БРІКС, досить великі».
Втім, майже одразу такі плани Вітохи були обнулені у Росії. Відомий футбольний функціонер В'ячеслав Колосков пояснив, що юрисдикцію над кримським футболом тримає Україна. І жодних офіційних матчів, навіть товариських, без дозволу ФФУ провести не вдасться. "Звичайно, вони мають повне право збиратися, тренуватися і навіть десь там грати зі своїми кримськими командами", - заявив Колосков.
Так і сталося. Наприкінці 2016 року збірна Криму, зібрана з гравців місцевого чемпіонату, провела підготовчий збір у Євпаторії. Очолив її відомий кримський тренер Валерій Петров. Зіграли двосторонній матч та роз'їхалися.
Кримський футбол в Україні
Після активностей щодо збереження кримського футболу для України у 2014-му ФФУ рішучих дій більше не робила.
2016-го в Херсоні було створено Федерацію футболу Криму, яку очолив кримчанин Сергій Куніцин. У Бериславі відродили команду «Таврія» та заявили її до аматорського чемпіонату України. Найближчим часом клуб має намір набути професійного статусу і на сезон 2017/18 заявитися до другої ліги України. «Таврія» планує відкрити у Бериславі та дитячу футбольну школу.
У Херсоні ФФУ організувала дитячий турнір «Крим – це Україна» та має намір проводити його щороку. За словами Куніцина, він запрошував на цей турнір та кримські команди, але ніхто не приїхав.
«Мені їхні футбольні чиновники сказали: «Ти що хочеш, щоб нас там розстріляли?». Звичайно, ніхто не приїхав, але за окремі команди грали кримські хлопці, вони самі до мене підходили», - заявив Куніцин.
Футбольне громадянство
За ці роки кримські футбольні менеджери та КФС наполегливо намагалися вирішити іншу проблему, пов'язану зі статусом футболістів.
Після анексії Криму сталася ситуація, що замкнула футболістів усередині півострова. Багато гравців вже отримали російські паспорти, але їхні футбольні трансферні сертифікати залишилися в Українській федерації, яка заблокувала зміну футбольного громадянства. Такі гравці, у разі підписання їх російськими клубами, за футбольними законами вважаються легіонерами.
Аналогічну проблему вдалося вирішити молодим кримським футболістам. За словами Юрія Вєтохи, гравці віком від 14 до 18 років уже отримали право виступати в загальноросійських змаганнях, але чи буде цей дозвіл діяти після досягнення 18-річного віку, поки що не зрозуміло.
"Ми чекаємо на якісь рішення на рівні координації УЄФА та ФІФА з трансферними сертифікатами, тому що це першочергове питання, на яке немає чіткої відповіді", – сказав Ветоха.
Що далі
Судячи з останніх дій (формування КФС, створення збірної та власний чемпіонат), у Криму слабо вірять у те, що місцевий футбол стане повноправною частиною російського. Розрахунок на те, що УЄФА прийме Крим до свого складу незалежно від статусу півострова.
Такі прецеденти є – окремими членами УЄФА стали Англія, Шотландія, Уельс, Північна Ірландія, незважаючи на те, що вони входять до однієї держави Великобританії. Навіть з огляду на протести Іспанії, повноправним членом УЄФА, а потім і ФІФА, став Гібралтар. А у 2016 році ФІФА та УЄФА визнали Косово.
Але, незважаючи на запевнення керівника КФС, приклад Косова навряд чи варто брати до уваги. УЄФА керуватиметься тим, чи визнає Крим більшість країн-членів ООН, заявив спецпредставник організації у Криму Франтішек Лауринець.
«Косово – країна, яка визнана великою кількістю членів-держав ООН. Крим не був визнаний цими державами. Крим має бути визнаний більшістю членів-держав ООН для вступу до УЄФА. Не всіма, більшістю. Косово, наприклад, визнали понад 100 країн», – пояснив Лауринець.
УЄФА обіцяв повернутися до кримського питання за два роки, і вони вже закінчилися. У Криму очікують, що нові загальні рекомендації чи навіть рішення будуть ухвалені вже після закінчення чемпіонату 2016/17. Але в жодному разі радикальних змін чекати не варто.

Вівторок, 14 червня 2016 13:18

Правила для дівчат

Не будіть у мені звіра! Правила для дівчат на час проведення ЄВРО-2016.

Субота, 07 травня 2016 17:30

Як Росія програла Чехії

Збірна Росії вперше в історії програла стартовий матч домашнього чемпіонату світу, всуху поступившись Чехії.

Замість господарських привілеїв - важкий старт

Коли ми говоримо про домашній чемпіонат світу, то маємо на увазі не лише свято для вболівальників, а й деякі переваги для збірної Росії. З першим, щоправда, теж не так однозначно. Дорогі квитки та відсутність пива на аренах роблять хокейні гуляння стриманішими та елітарнішими. Але привілеї для команди-господині – це особлива тема, на яку можна сперечатися нескінченно. Домашні трибуни апріорі вважаються козирем у рукаві, проте історія вважає це швидше за чорну мітку. Навіть В'ячеслав Фетісов після останнього наразі переможного домашнього чемпіонату світу говорив про колосальний тиск московського глядача. Що вже говорити про «чорний» Пітер-2000 і «бронзову» Москву-2007?

У топ-десятку потрапив і гол київського динамівця Віторіну Антунеша в матчі з "Евертоном".

Після дощів, що пройшли 25 травня на західній Україні, екстремали влаштували змагання прямо на залитих водою міських вулицях.

Неділя, 01 березня 2015 21:38

Про «Металіст» та металістів

Як не дивно, матч ЧУ, що пройшов у Києві з «Металістом», жодної утопічеки-упадницької емоції не залишив. Весь Інтернет стогнав тиждень #всепропало! А вийшов непоганий футбольчик, та кияни вище класом, та грали не напружуючи, але матч щось вийшов не нудний. Та прекрасних голів було три, а не 10, як можна було очікувати. Тобто Рахаєву за своїх не соромно. І тепер про найголовніше. Дуже шкода для всіх уболівальників та для українського футболу загалом втратити чергову топ команду, дай боже Харкову удачі. А помітите позитивний момент, хто грав сьогодні за «Металіст»? Правильно українці! Зараз поясню про що я. Не секрет, що в «Металісті», як і в «Шахтарі», молоді талановиті футболісти сиділи в запасі по 3-5 років. Можна було згнити на банку і не отримати навіть шансу підступитися до першої команди. І тому хто в першу лігу, хто в Росію, а хто і на склянку. Тому я бажаю подолати проблеми клубу «Металіст», за допомогою хлопців, які сьогодні грали проти Києва, а також усім, у кого на футболках номер, після 40-го!

До ведучого програми «Профутбол», можна ставитись по-різному, але не можливо дорікнути Ігорю, в байдужості до футболу. А завдяки професії журналіста та ведучого має багатий досвід спілкування з футболістами та тренерами. Публікуємо його нещодавнє інтерв'ю у редакції Sport.ua.

ПочатокПопередня12НаступнаКінець
Сторінка 1 із 2