Print this page
Четвер, 21 листопада 2013 23:37

Очікувана реабілітація

(6 votes)

Після прикрої поразки у минулому домашньому матчі від «НПУ-Динамо» кіровоградські вболівальники анітрохи не розчарувалися у своїй команді. Про це свідчить переповнений зал факультету фізичного виховання КДПУ, де в єдиному пориві разом з рештою шанувальників баскетболу за улюблений «Єлисавет-Баскет» у грі з київським «ТИМ-СКУФОМ» вболівали губернатор Кіровоградщини Андрій Ніколаєнко, його заступник Олександр Чернявський, секретар Кірово та ще кілька віп-персон.

І цього разу наші дівчата, які грали без травмованого капітана Ольги Дубровіної, ні на секунду не дозволили засумніватися у власній перевагі, здобувши переконливу перемогу -105:75 (26:12, 29:28, 30:22, 20:13).

Вже в першій чверті кіровоградські баскетболістки зробили собі солідний доробок, який далі лише збільшувався. Початок стартового ривку поклала Катерина Рімаренко, яка забила два з фолом і реалізувала штрафний кидок. Потім Катя ще двічі впевнено атакувала із середньої та ближньої дистанції. «Скуфянки» ж, які прибули до Кіровограда без свого президента та тренера Марини Ткаченка, а на тренерському містку діями підопічних керувала Людмила Паливода, надто довго не могли відзначитися. Досить сказати, що першу п'ятихвилинку ми виграли з рахунком -13:3. Відіграла свою роль агресивна оборона господарок майданчика, яка не дала особливо розгулятися лідерам суперниць.

У нас же на позиції Дубровину, який розігрує, передбачувано замінила Аліна Ягупова, яка встигала ще й завершувати атаки, набравши 7 очок. При цьому у грі нашого лідера не було тих авантюрних далеких кидків, якими Аліна відрізнялася у попередніх зустрічах. У цьому матчі Ягупова більше йшла у прорив і своїм дриблінгом змушувала конкуренток порушувати правила. Характерно, що підопічні Вікторії Большакової в першій десятихвилинці взагалі жодного разу не атакували через дугу, переграваючи киянок в атаках з ближньої та середньої дистанції, де досягли успіху Тані Робінсон і Керрі Гардін, які набрали по 6 очок. не важливо, і в ціль прилетіли лише 2 м'ячі з 8 спроб. Домінували кіровоградки і на підборі (11:4), чим ми не могли похвалитися у минулих матчах. Загалом перший період цілком і повністю залишилися за нашою командою, що зумовило подальший розвиток подій.

No images found.

Щоправда, у другій чверті киянки діяли більш зібрано та точніше. А ось кіровоградки трохи зменшили атакуючі оберти. Щоправда, не настільки, щоби дозволити конкуренткам скоротити відставання. І тут характерно, що господині лише двічі атакували кільце триочковими, але кидки Тані Робінсон та Каті Рімаренко виявилися точними. А ось підопічні Людмили Поліводи намагалися використовувати свою грізну зброю набагато частіше. Однак із 15 спроб, лише 4 увінчалися успіхом. При цьому наші дівчата продовжували збирати більше підбирань і контратакували стрімко. Цікаво, що рубежу в 10 очок на велику перерву у «Єлисавет-Баскета» досягли Ягупова і Рімаренко (по 14 пунктів) і Робінсон (10), на рахунку Гардін було 9 очок. Не погано увійшла в гру і Оксана Кисільова, яка забила кілька дуже потрібних м'ячів, та й Олександра Чек зробила свій внесок у 15-ти очкову перевагу «Єлисавет-Баскета» -55:40 – на велику перерву. У киянок було більше нервозності, вони намагалися грати агресивно, але при цьому частіше фолили, а тон у грі гостей задавали Міріам Уро-Нілі (12 очок) та Юлія Березинець (10 очок).

У третій десятихвилинці емоції напали і «скуф'янкам» навіть вдалося скоротити відставання до 10 пунктів. Але тут гостей підвела нестримність, коли вони «нахопилися» персональних зауважень, а Дарія Завидна, яка отримала п'ятий фол, виплеснула своє невдоволення на арбітрі. Покаранням став технічний фол та чотири поспіль точні штрафні, забиті Ягуповою та Гардін. І відразу Тані Робінсон вистрілила здалеку і цей ривок - 7:0 - збив атакуючий порив гостей. І хоча киянки до останнього намагалися чинити опір і билися не шкодуючи ні себе, ні суперниць, розрив у рахунку неухильно збільшувався на користь кіровоградської дружини. Продовжували бомбардувати кільце суперниць Ягупова(20 очок), Робінсон та Рімаренко( по 18 пунктів), а також Робінсон(16 очок), яка була нашим оплотом у боротьбі під щитами(10 підбирань) і забила кілька класних м'ячів. Господині абсолютно заслужено виграли і цю чверть (30:22), а загальний рахунок виглядав вже значним -85:62.

Але й у 4-му періоді підопічні Вікторії Большакової не думали зупинятися на досягнутому. Тим більше, що слідом за Завидним майданчиком у киянок залишила ще один лідер Інна Фасхутдінова, а з 4-ма фолами матч закінчували Ольга Краєвська, Міріам Уро-Нілі, Тетяна Антонюк та Наталія Скорбатюк. Зрозуміло, що приховано «скуф'янки» не ризикували, а наші дівчата грали сміливо та розкуто. І хоча Юлія Березинець та Міріам Уро-Нілі, які набрали 22 очки та 20 пунктів, вели подруг за собою до самої фінальної сирени, але для успішного результату їх зусиль було мало. А ось наша Аліна Ягупова змогла оформити трипл-дабл (27 очок, 10 підбирань, 10 передач) та під овації зали було замінено за півтори хвилини до кінця поєдинку. Один із найкращих своїх матчів за нашу команду провела Катя Рімаренко (22 очки, 4 підбирання), а американки Робінсон (18 очок, 2 підбирання, 7 передач) та Гардін (18 очок, 11 підбирань, 5 передач) знову зіграли на дуже пристойному рівні . Та й 10 очок, 7 підбирань та 3 передачі Оксани Кисільової відіграли істотну роль у солідній та класній перемозі «Єлисавет-Баскет», де наша команда перевершила своїх суперниць за всіма статтями. А те, що завершували протистояння із бронзовим призером минулого чемпіонату, наші номінальні резервісти Кириченко, Покровенко та юна Кондусь говорить про нашу солідну перевагу. Та й рахунок – 105:75 – каже сам за себе. Таким чином, можна сказати, що з поразки від київського "Динамо" зроблено правильні висновки і "Єлисавет-Баскет" продовжує рухатися до намічених цілей.