Середа, 01 вересня 2021 14:32

Україна виграла 16 золото на Паралімпіаді-2020

Україна здобула 71 медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Володарем золотої нагороди на дистанції 400 метрів вільним стилем став плавець Максим Крипак (клас – S10).

Для Кріпака фінал Паралімпіади-2020 на 400-метрівці став п'ятим. Попередні чотири закінчилися для нього чотирма нагородами: "золото" українець отримав у 100-метрівці вільним стилем та батерфляєм, "срібло" - у 50-метрівці вільним стилем. Ще одну медаль ("бронзу") Україна із Крипаком виграла у чоловічій естафеті.

У фіналі 400 метрів вільним стилем Крипак був одним із претендентів на медалі. За годиною у кваліфікації українського плавця випереджали нідерландець Бас Таккен, канадець Олександр Еліотт, а також австралієць Томас Галлахер.

Крипак почав заплив лідером і першу половину дистанції пройшов на першому місці. За ним – нідерландець Таккен та австралієць Галлахер.

Зрештою Крипак не віддавши золоту медаль. І ставши переможцем запливу, пропливши дистанцію менше, ніж за 4 хвилини.

Плавання. 400 метрів, вільний стиль (клас - S10)

1. Максим Кріпак (Україна) - 3:59.62 хвилин
  2. Бас Таккен (Нідерланди) - 4:02.12 хв
  3. Томас Галлахер (Австралія) – 4:03.91 хв

Медаль Крипака стала четвертою для України восьмого змагального дня. Перед цим українці виграли нагороди у кульовій стрільбі та настільному тенісі.

Загалом Крипак отримав п'яту медаль Паралімпіади-2020. За цим показником він зрівнявся з іншим плавцем Андрієм Трусовим, випереджаючи його за кількістю золотих нагород у Токіо. Для України це "золото" стало 16-м на Паралімпіаді-2020.