Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Суббота, 23 Сентябрь 2017 21:46

Багато води та голів

(2 голосов)

Протиборство «Зірки» з «Шахтарем» дійсно можна порівняти з найкращими зразками матчів в англійській Прем’єр-Лізі. І тут мова йде не про рясний дощ, який із різною щільністю супроводжував усю гру та ганебну поведінку ультрас гостей, через що матч навіть довелося призупиняти.

В першу чергу, ми говоримо про динаміку, швидкості, кількість єдиноборств і гольових моментів та інтригу, яка тримала всіх у напрузі до останніх хвилин. І господарі поля, незважаючи на великі кадрові втрати, продемонстрували сміливість та характер, не «закрилися» біля власних воріт і не здалися на милість фаворитів, поступаючись у два м’ячи, а грали, саме грали, а не билися, з більш досвідченим суперником. Тож, незважаючи на поразку з рахунком – 2:4, підопічні Романа Монарьова, цього разу, дійсно заслужили на схвальні відгуки та оплески від численних уболівальників, які, за такої несприятливої погоди, прийшли підтримати улюблену команду.
«Шахтар» прилетів до Кропивницького в день матчу, а тренерський штаб «гірників», незважаючи на те, що вже у найближчий вівторок доведеться грати в Лізі чемпіонів з «Манчестер Сіті», виставив на протиборство із «Зіркою» майже оптимальний склад. Із основної обойми, з різних причин, не вийшли на поле Фред, Бернард, Сергій Кривцов і Даріо Срна. Тож, «гірників» на матч із капітанською пов’язкою вивів наш земляк, голкіпер Андрій Пятов.
В господарів, у третьому матчі поспіль, у центрі захисту діяв молодий Олександр Маткобожик. Це пов’язано з тим, що Дмитро Фатєєв зазнав у минулому поєдинку травми, травмований і Максим Ковальов, а Тарас Качараба, за умовами орендної угоди, не мав права грати проти донеччан. Через дискваліфікацію звітну гру пропускав і капітан Максим Драченко, тож капітанські обов’язки виконував Олексій Чичиков. А ще отримав шанс дебютувати за першу команду Данііл Кондраков.
«Зірка» першою розіграла м’яч із центра поля й одразу провела атаку лівим флангом. Щоправда, оборона «Шахтаря» впоралась із цим випадом. У відповідь, у донеччан сам на сам із Євгеном Пастом прорвався Факундо Феррейра, та наш голкіпер, хоча й не з першого разу, але накрив м’яч. Загалом же, поєдинок розпочався дуже жваво, й за хвилину гострота вже виникла у штрафному майданчику донеччан. Після подачі від Івана Цюпи, верхову боротьбу в Глєба Рассадкіна виграв Іван Ордець. Згодом м’яч міг і залетіти в сітку воріт Андрія Пятова, але Ігорю Загальському не вистачило кількох сантиметрів, щоб більш націлено замкнути фланговий простріл. Після цього небезпечно, зі штрафного, пробивав Ярослав Ракіцький – Євген Паст також зреагував на цей «постріл».
І все ж, гостям вдалося доволі швидко повести в рахунку. Тайсон отримав м’яч на правому фланзі й виконав націлений простріл до центра штрафного майданчика. Тут наші захисники не втримали Факундо Феррейру, який майже з лінії воріт вразив ціль – 0:1. І що прикро, передував цьому епізоду момент на протилежній половині. Після перепасовки між Максимом Прядуном і Глєбом Рассадкіним, Максиму, із вигідної позиції, біля кута воротарської пробити завадили захисники гостей.
Ближче до середини першого тайму скористатися помилкою Андрія Пятова на виході, після подачі від кутового, міг Олександр Маткобожик, але й у цьому епізоді оборонці виявилися на висоті. І тут знову виник небезпечний момент у штрафній «Зірки». Алан Патрік із лівої ноги пробивав по воротах, та рикошет кардинально змінив траєкторію польоту м’яча, але Євген Паст встиг перегрупуватися й зіграв вище всіляких похвал, перевівши м’яч на кутовий.
Після голу «Шахтар» продовжував атакувати, домінуючи в середині поля, де відчувалася відсутність Максима Драченка. Не завжди встигав закривати свою зону зліва Іван Цюпа, що дозволяло доволі вільно почуватися Богданові Бутку та Марлосу, який часто зміщувався на правий фланг. Але попри проблеми, що вникали в захисті, «зірковим» вдалося не пропустити вдруге, хоча моменти в «гірників» були. До честі підопічних Романа Монарьова, «автобус» у своєму штрафному майданчику вони не ставили, намагаючись за першої-ліпшої нагоди відповідати швидкими контрвипадами. Не всі контратаки вдавалося розганяти швидко, адже гості, втрачаючи м’яч, відразу застосовували пресинг. Та все ж, декілька шансів для того, щоб відновити рівновагу, господарі поля створили. Найкращий із них був у Ішема Ель Амдауї, який мав декілька варіантів продовження атаки, але вирішив пробити з меж штрафної. На жаль для шанувальників кропивничан – трохи вище поперечини.
Та все ж, на 38-й хвилині, «зіркові» зрівняли рахунок. За гру рукою Богдана Бутка, арбітр матчу Євгеній Арановський призначив стандарт на лівому фланзі, в двох метрах від штрафного майданчика. Олексій Чичиков виконав класну подачу у воротарську зону, де верхову боротьбу в захисників та голкіпера «Шахтаря» виграв Ішем Ель Амдауї й головою спрямував м’яч до сітки воріт – 1:1.
Але цей гол зіграв із господарями злий жарт. На хвилі ейфорії кропивничани розслабилися, чим тут же скористалися фаворити протистояння, яких не влаштовував нічийний рахунок. Підопічні Паулу Фонсеки своїми передачами та фінтами заплутали наших оборонців, а Марлос, у своєму фірмовому стилі, з меж штрафної, лівою ногою закрутив м’яч низом у дальній кут – Євген Паст був безсилим. Та й це ще були не всі неприємності для господарів. Адже на останній хвилині першого тайму, після чергову провалу на лівому фланзі, Богдан Бутко виконав зрячу подачу точно на голову Факундо Феррейри. Аргентинець, у падінні, головою оформив дубль. Перерва – і здавалося, що для «Зірки» все вже втрачено.
Але наші тренери знайшли потрібні слова для своїх підопічних, які у другому таймі зіграли без страху та докору. Тож із перших хвилин «Зірка» великими силами пішла вперед і заробила перспективний штрафний по центру. Та Андрій Пятов впорався із прямим ударом зі стандарту від іще одного вихованця кіровоградського футболу – Ігоря Загальського. Загалом же, друга половина пройшла на зустрічних курсах, коли суперники швидко пролітали центр поля й намагалися доводити свої атаки до логічного завершення. Тож пішла гра – пресинг на пресинг, випад на випад, удар на удар. Саме за такі дії, коли суперники більше намагаються забити, ніж втримати свої ворота «на замку», ми й любимо футбол. Відзначимо, як кропивничанам одного разу вдалося «розірвати» пресинг «Шахтаря», за рахунок швидких передач, і провести класний контрвипад. На жаль, на подачу від Івана Цюпи не відгукнувся Максим Прядун. А пристрасті на полі розпалювались, адже «Зірка» не збиралися здаватися на милість фаворитів. Тож наслідком такого емоційного шквалу стала невелика штовханина в центрі поля та «гірчичники», які отримали Тарас Степаненко та Ішем Ель Амдауї. А згодом «зіркові» мали класну нагоду забити вдруге. Після стрімкої атаки та переведення акцентів з одного флангу на інший, на ударній позиції опинився Павло Полегенько, та пробив наш гравець точно туди, де й перебував Андрій Пятов.
Можна ще відзначити епізод, коли Марлос «продерся» до штрафного майданчика нашої команди, але в останню мить оборонці зупинили цей слалом прудконогого бразильця. А далі, на 68-й хвилині, арбітр зустрічі Євгеній Арановський зупинив матч і вивів суперників із поля. Справа в тому, що, з перших хвилин протиборства, нечисленні, але агресивні вболівальники «Шахтаря» почали свій безлад із димовими шашками, фаєрами, вибуховими пристроями та іншою піротехнікою. Навіть після попередження диктора по стадіону, що гру буде зупинено, не вгамували цих горе-вболівальників гостей. Вони продовжили свою «чорну» (саме такого кольору була димова завіса над полем), в прямому й переносному сенсах, справу. Тож, арбітр вимушений був піти на кардинальне рішення проблеми. Тільки після умовлянь Андрія Пятова та ще декількох гравців команди гостей безлад припинився та, на щастя, футболісти знову вийшли на поле.
До речі, ця пауза пішла на користь господарям, адже до цього було помітно, що потроху наші футболісти починали підсідати. А так, трохи перепочивши, «зіркові» знову пішли в наступ і були винагороджені за свою настирність і сміливість. На 76-й хвилині Кирило Дришлюк, який перед тим вийшов на заміну, сміливо виборов м’яч у суперника в середині поля і зробив передачу на правий фланг. А там уже Павло Полегенько виконав класну, зрячу, націлену подачу на Глєба Рассадкіна й білорус, якого центральні оборонці «Шахтаря» відверто «забули» на межі воротарського, невідпорно, в падінні, пробив головою. Це вже другий гол білоруського нападника у двох матчах.
Згодом, у футболці першої команди «Зірки» дебютував нападник Данііл Кондраков, який замінив Ішема Ель Амдауї. Одразу ж молодий форвард виграв боротьбу в своєму штрафному майданчику і виніс звідти м’яч, після подачі «гірників» зі стандарту. Не забарились із відповіддю й підопічні Романа Монарьова. Олексій Чичиков навісив зі штрафного, але м’яч пролетів над головами всіх, хто за нього боровся. На підбиранні першим зіграв Ігор Загальський, та пробив хавбек набагато вище поперечини.
Гра стала ще більш жвавою та по-справжньому інтригуючою. Дійсно, ще й за такої погоди, матч був у англійському стилі. Та поховати всі надії на позитивний результат для кропивничан міг Факундо Феррейра, який пробивав впритул із двох метрів, але Євген Паст урятував свою команду, а добивання Дентиньо було неточним. Згодом наш голкіпер ще раз здійснив дивовижний сейв, коли Факундо Феррейра замикав фланговий простріл, перебуваючи практично в метрі від воріт. Тут виникла надія, що, після цих двох втрачених двохсотвідсоткових нагод, може спрацювати неписане футбольне правило, коли не забиваєш ти… Але…
Хоча, у компенсовані до другого тайму шість хвилин, наполегливість Данііла Кондракова й Максима Прядуна принесла «Зірці» кутовий, та захисники впорались із подачею і добиванням Ігоря Загальського. А вже на п’ятій доданій хвилині, після подачі з кутового, Євген Паст не зіграв кулаком, а став ловити м’яч, випустивши його з рук. Ну і Віктор Коваленко, який замінив Тайсона, був першим на підбиранні й забив уже в порожні ворота. Тим самим, півзахисник «Шахтаря» встановив остаточний результат зустрічі – 2:4. Але це був той випадок, коли поразка не засмутила, а обнадіяла. Адже в нашому чемпіонаті важко знайти команди, які би грали проти «Шахтаря» на зустрічних курсах, і примусили «гірників» викладатися на повну.
А на післяматчевій прес-конференції Роман Монарьов подякував уболівальникам за шалену підтримку, своїм футболістам – за самовіддачу та бійцівські якості, зазначивши, що цього разу атакувальна лінія продемонструвала свій потенціал. А от у захисті, через втрату провідних виконавців, виникали проблеми, якими донеччани й скористалися. Та все ж, Роман Геннадійович відзначив, що гарна гра, навіть із «Шахтарем» – це одне, а позитивний результат, якого не вдалося досягнути – зовсім інше. Тож, у наступних матчах «зіркові» рішуче налаштовані брати очки.
Щодо Паулу Фонсеки то він сказав, що ця перемога далася дуже важко й він залишився незадоволеним діями в захисті. Але результат протиборства португальський наставник, враховуючи кількість невикористаних гольових моментів, назвав повністю закономірним.