JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 484

Print this page
Неділя, 30 березня 2014 15:24

Відстояли срібло, а золото – попереду.

(7 votes)

Після того, як учора БК «Франківськ» впевнено розібрався з минулорічними чемпіонками цього турніру – «Вінницькими блискавками» з різницею у 14 пунктів, і став переможцем першої ліги, то сьогоднішня зустріч вінничанок із «Єлисавет-Баскетом-2» стала битвою за срібло. І підопічні Людмили Коваленко, незважаючи на хворобливу поразку у попередньому матчі від майбутніх чемпіонок, змогли зібратися і у тяжкій боротьбі вирвали перемогу – 75:67 (20:17, 20:19, 22:11, 13:20).

Таким чином, кіровоградський Єлисавет-Баскет-2 завоював срібні медалі другого за значимістю жіночого клубного баскетбольного турніру в Україні.

Поєдинок за друге місце видався для наших дівчат непростим. Про це говорить те, що забезпечити собі заділ, який призвів до успіху, кіровоградки змогли лише у третій чверті. А до великої перерви на майданчику в київському Палаці спорту точилася загалом рівна боротьба з невеликою перевагою «елісаветчанок». У вирішальні миті перших двох десятихвилин кілька важливих далеких влучень вдалися Вікторії Кондусь, спокійно керувала грою Ольга Сівакова, набирала потрібні очки та необхідні підбирання Тетяна Лисенко, а Тетяна Гаїв стабільно відпрацьовувала як в обороні, так і в нападі. Втішно, що з перших хвилин відчула гру наша центрова Оксана Пянтак, що багато в чому зумовило результат цієї дуелі. Вінничанок тон у грі ставило тріо Захарук – Ільчишина – Жмурко, які більше взяли на озброєння атаки з дальньої дистанції.

Очевидно, «блискавки» добре вивчили гру іванофранківських баскетболісток, які у стартовій зустрічі фінального турніру зламали опір кіровоградок за рахунок чудового відсотка триочкових влучень. До речі, у тій зустрічі цей самий відсоток у БК «Франківськ» був навіть вищим, ніж двоочкові. А це, погодьтеся, у баскетболі трапляється вкрай рідко. На щастя для нас сьогодні нічого подібного не сталося, а кидки мало не від центру поля в кільце кіровоградок не залітали. Тут зіграла свою роль щільніша опіка суперниць та злагоджена гра підопічних Людмили Коваленко у захисті, де особливого простору у лідерів «блискавок» не було. Але як тільки наші конкурентки наближалися на небезпечну дистанцію в рахунку, то Людмила Коваленко вносила корективи за рахунок тайм-аутів та замін. В атаці ж кіровоградки були трохи швидшими і точнішими. Щоправда, цього вистачило, щоб виграти першу половину з перевагою у 4 пункти – 40:36.

Ну, а ключовою в цьому цікавому протистоянні стала третя десятихвилинка. Втім, спочатку Ольга Захарук реалізувала один штрафний та закинула здалеку, зрівнявши рахунок -40:40. Але тут свій досвід виявила Тетяна Гаїв, яка спочатку забила з-під кільця, а потім підібрала м'яч у захисті та організувала результативну атаку, під час якої Наталія Покровенко вивела на точний кидок Ганну Ніколаєву. Чітко заробила на підбираннях двометрова Оксана Пянтак, та й штрафні наша центрова била без промаху. Саме зусиллями Оксани перевага кіровоградської дружини становила 8 пунктів – 48:40. Після цього була серія взаємних промахів і втрат, яку завершила двоочковим Ірина Жмурко -42:48. Але відразу Ольга Колядюк відповіла триочковим, що ще більше вселило впевненість у кіровоградських баскетболісток. А вперше переваги більш ніж у 10 очок «Єлисавет-Баскет-2» досягнув наприкінці 26-ї хвилини після двох штрафних невтомної Тетяни Гаїв – 53:42. Ну, а наш капітан Ольга Сівакова ще більше збентежила конкуренток далеким влученням – 56:42. І навіть тайм-аут, який взяли тренери «блискавок», не зупинив кіровоградський атакуючий порив, який на 29-й хвилині забезпечив солідний доробок -60:42. А тут ще Синтія Омобогундже змушена була залишити майданчик через перебір фолів. Щоправда, руки вінничанки не опустили та змогли зусиллями Ірини Жмурко та Ірини Нікіпорець трохи скоротити відставання – 62:47.

Здавалося б і цієї переваги достатньо було для нашої команди, щоб почуватися впевнено і в 4-й чверті. Проте суперниці були іншої думки і з перших секунд заключного періоду кинулися в погоню. Цьому посприяв швидкий триочковий Вікторії Ілічишин, яку підтримала середнім кидком Ірина Жмурко, а та ж Ільчишина ще раз «вистрілила» трюльником – 64:55. А ось у кіровоградок такий порив вінничанок викликав певне замішання і вони довго не могли відзначитися. З цього стану наших дівчат вивела Тетяна Лисенко, яка спочатку промахнулася, потім сама підібрала м'яч і забила потрібні 2 очки -66:55. Але вінничанки не заспокоювалися і продовжили своє далеке бомбардування, яке призвело до ще одного триочкового Анни Шиманської – 58:66. Зовсім стало тривожно за переможний результат, коли Ольга Захарчук з-під кільця скоротила нашу перевагу до 6 очок – 60:66. Але який молодець Ольга Сівакова, яка в цей ключовий момент, спочатку 37-ї хвилини вистрілила здалеку – 69:60. Проте суперниці продовжували вірити у свій успіх і знову опинилися на відстані 5 пунктів – 64:69. Але у «єлисаветчанок» знайшлася відповідь Тетяни Лисенко – 71:64.

Свого ж апогею ця битва досягла за 1 хвилину 29 секунд, коли Ірина Жмурко забила один із двох штрафних і зробила рахунок – 67:71. Однак своє вагоме слово знову сказала Лисенку, яка точно завершила атаку після передачі Гаїв. А далі була неймовірно драматична заключна хвилина основного часу, коли Сівакова зробила найважливіше перехоплення, але забити не змогла. Оксана П'ятак виграла підбір, але в кільце не влучила і лише після другого поспіль підбору кіровоградська центрова таки відправила м'яч у кільце – 75:67. А підбили підсумок цієї драматичної битви промах Вікторії Ільчишиної та підбір Тетяни Лисенко, який остаточно засвідчив, що срібні медалі чемпіонату першої ліги вирушають до Кіровограда.

Відразу ж після гри, у своєму короткому коментарі президент БК «Єлисавет-Баскет» Руслан Згривець підкреслив, що абсолютно задоволений таким результатом. Адже завдання обов'язково здобути золоті нагороди перед командою Людмили Коваленко не стояло. Більше того, успіху було досягнуто вже тоді, коли наша команда вийшла з непростої групи у вирішальну стадію. Тут же БК «Франківськ» виявився об'єктивно сильнішим за підбором досвідчених та майстерних виконавців. Втішно, що після прикрої поразки наші баскетболістки змогли зібратися і здобути таку складну перемогу у грі з вінницькими «Блискавками», які змінили торішнє золото першої ліги на бронзу. Але навіть не це головне, а те, що гравці Єлисавет-Баскет-2 прогресували і додавали в майстерності. Це дозволить молодим та перспективним виконавицям вже наступного сезону спробувати конкурувати за місце в основі першої команди. Тож головної мети створення цього колективу було досягнуто. А ще Руслан Згривець запросив усіх кіровоградських шанувальників баскетболу підтримати першу дружину «Єлисавет-Баскета» у матчах золотої серії із київським «ТІМ-СКУФом». Перша гра відбудеться 5 квітня у Кіровограді, а друга – 9 квітня у Києві. Про третю гру, заплановану на 11 квітня в нашому місті, поки що ніхто не думає. І від підтримки вболівальників у столиці України багато в чому залежатиме - чи зможемо ми вирішити всі питання без додаткового нервування. Тож головні матчі сезону – попереду.

Read 5767 times Last modified on Неділя, 30 березня 2014 19:18