Понеділок, 18 листопада 2013 21:02

Поразки, яких могло і не бути.

(7 votes)

Безумовно, ми вірили, сподівалися та чекали успішної гри від наших дівчат та хлопців в іграх зі своїми головними конкурентами у чемпіонаті. Але, на жаль, не все склалося так, як ми очікували. Хоча ці два поєдинки складалися зовсім по-різному.

Підопічні Вікторії Большакової розпочали гру проти «НПУ-Динамо» надвірно і диктували свої умови суперницям до великої перерви. Але потім гра «Єлисавет-Баскет» розклеїлася, а гості перехопили ініціативу та відсвяткували успіх – 77:61 (15:24, 22:16, 18:13, 16:13). А ось гравці БК «Кіровоград» занадто довго розгойдувалися і змогли зловити свою гру ближче до закінчення зустрічі. Але завершити інтригуюче протистояння з макіївським «СоюзБаскетомВугілля» (хто ж додумався до такої назви?) команді Ігоря Чигринова не вдалося – 71:73(16:24, 15:15, 24:19, 16:15) У результаті, два дуже прикрі поразки, які повинні струсити наші команди.

Почнемо з дівчат, які розпочали зустріч зі своїми головними конкурентками у чемпіонаті надвпевнено. Тим більше, що надихнуло Аліну Ягупову з подругами на успішний початок поєдинку чудове виконання гімну України наживо Олесі Бушмакіної. А кіровоградських баскетболісток зовсім не збентежило те, що нинішній склад киянок виглядав більш збалансовано та переконливіше, ніж минулого переможного сезону. Навіть колишній гравець нашої команди Аліса Назаревич, яка у низці матчів минулого сезону з «Динамо» грала надрезультативно і робила понад 10 підбирань за матч, не пробилася до стартового складу і виглядала не надто переконливо.

Як не намагалися киянки, вони нічого не змогли вдіяти у дебюті гри зі швидкими та комбінаційними діями господарок майданчика. Ольга Дубровіна не лише вміло керувала командними діями, а й у потрібний момент «стріляла» середніми та дальніми кидками. Здорово діяли Катя Рімаренко та Оксана Кисільова, а Аліна Ягупова більше працювала на команду, але кілька разів зривала овації своїми ефектними кидками. Особливо запам'яталося влучення нашого лідера з відхиленням у стилі Майкла Джордана. У першій, та й у середині другої чверті відчувалося, що ніхто в нашій команді не випадав з гри і всі були заряджені переможним імпульсом. Як наслідок, першу чверть господині майданчика виграли з достатньою перевагою – 24:15, вселивши певний оптимізм у серця своїх відданих уболівальників, які не замовкали ні на мить і постійно гнали свою команду вперед.

Початок другого періоду також не викликав побоювань для кіровоградських любителів баскетболу. У нас, як і раніше, працювала командна гра та взаємна підстраховка, а киянки, тон у яких, як і минулого сезону, задавали американські легіонерки, яких гідно підтримували українки Олена Огороднікова, Євгенія Спітковська та Аріна Білоцерківська, ніяк не могли протиставити конкуренткам свої аргументи. Коли ж на 15-й хвилині далекий кидок нашого капітана Ольги Дубровіної та двоочкове влучення Керрі Гардін довели нашу перевагу до 14 пунктів – 38:24, то здалося, що підопічні Володимира Рижова здригнулися.

Але тут наставник «Динамо» взяв тайм-аут, який вніс перелом у гру. Гості заграли злагодженіше в обороні, стали вигравати підбір, як на своєму, так і на чужому щиті, і щоразу відправляли м'яч у кільце з різних дистанцій. При цьому Ніколь Майкл, Кімберлі Вільямс та Кеара Евант відчули впевненість, а Олена Огороднікова виграла кілька важливих м'ячів. Наші ж дівчата чомусь саме в цей момент здригнулися і невиправдано поспішали, припускаючи прикрі промахи. Розрив у рахунку став неухильно скорочуватися і лише на останній хвилині першої половини гри точні влучення Олени Огородникової, Ніколь Майкл та Кімберлі Вільямс звели нашу перевагу практично до мінімуму – 40:37. І тут уже стало справді тривожно.

І третя чверть стала багато в чому визначальною. До певного часу підопічні Вікторії Большакової ще утримували свою перевагу. І в цьому була велика заслуга Ольги Дубровіної, до якої справді не може бути жодних претензій. Наш капітан робила все від неї залежне, щоб підтримувати переможний настрій та достатній ритм гри. Але зусиль Ольги виявилося замало, оскільки у третій чверті гості заграли більш злагоджено та організовано. Кіровоградки ж збилися на індивідуальні дії і почали поступатися конкуренткам у більшості єдиноборств. Як не намагалася Вікторія Большакова своїми тайм-аутами повернути команду в потрібне русло, динамівки не лише скоротили рахунок, а й на 28-й хвилині після кидка через дугу Ніколь Майкл вперше вийшли вперед – 52:50. Щоправда, Ольга Дубровіна відповіла своїм ефектним далеким попаданням і знову вивела «Єлисавет-Баскет» уперед. Але потім була черга взаємних помилок, яка завершилася вдалим штрафним Аліси Назаревич та її ж потраплянням з ближньої дистанції після неточного далекого Ягупової та швидкої контратаки. І зрештою, третій відрізок матчу закінчився з рахунком – 55:53 – на користь київського «Динамо».

У четвертій чверті вже пішла гра нервів, які виявилися міцнішими у наших гостей. І тут, на жаль, від кіровоградської дружини відвернувся успіх. Аліна Ягупова тричі атакувала здалеку і м'яч зрадливо вивалювався з кільця. І навіть середні та ближні кидки наших дівчат не потрапляли в ціль. До того ж, чітко запрацювала персональна опіка киянок, та й лава у наших гостей виявилася довшою та продуктивнішою. Заміни Володимира Рижова виявилися ефективнішими, а ось корективи наших наставників не принесли належного ефекту. Переломним моментом стало далекі попадання Олени Огородникової, яка зробила рахунок – 65:57.

Але підопічні Вікторії Большакової билися до кінця, але їм не вистачило належної агресії у нападі та класної роботи на підбираннях. І все ж останнє слово в цьому напруженому поєдинку залишилося за кіровоградською командою, коли Керрі Гардін забила через дугу і встановила остаточний рахунок цього протистояння - 66:71 (24:15, 16:22, 13:18, 13:16) . Найрезультативнішими в цьому бою стали у господинь Аліна Ягупова (16 очок, 7 підбирань, 5 передач), Ольга Дубровіна (13 очок, 8 підбирань, 8 передач) та Оксана Кисильова (13 очок, 2 підбирання). А найбільший внесок в успіх переможців зробили Ніколь Майкл (26 очок, 13 підбирань) та Олена Огороднікова (16 очок, 14 підбирань). А ще ми програли підбір - 49:42, що багато в чому стало визначальним. А ще потрапи Аліна Ягупова хоч один кидок зі своїх 9-ти далеких спроб у ключові моменти, то результат цієї битви міг бути зовсім іншим. Але, незважаючи на нашу поразку, ми побачили, що з таким "Динамо" можна не лише грати на рівних, а й перемагати грізних суперниць. Ми програли лише першу баталію, але остаточний результат чемпіонської кампанії буде вирішено навесні 2014 року. Головне, зробити правильні висновки з цієї невдачі і наступного разу не допускати прикрих помилок.

No images found.

Що ж до гри наших хлопців, то вони надто спокійно розпочали зустріч. Коли ж Мейс, Овдєєнко, Томас та їхні товариші по команді намацали свою гру, то було вже вкрай складно наздогнати непоступливих та амбітних конкурентів. Тільки на 24-й хвилині Деандр Мейс скоротив відставання до одного точного кидка -40:42. Але наступний ривок господарів майданчика виявився значним і нам знову стало нелегко – 48:42. І тут пішла дуель снайперів, де досяг успіху наш Стас Овдєєнко, який відправив у кільце два поспіль точні кидки, а Станіслав Олексійчик зробив перевагу солперників мінімальною -50:51. Однак у наступній атаці «кутників» екс-гравець БК «Кіровоград» Антон Рожков завершив зусилля партнерів класним аллей-упом. Далі пішла гойдалка, яка зупинила сирена про закінчення третьої чверті за рахунку – 58:55.

Така сама рівна гра із взаємними шансами продовжилася і в 4-му періоді. Конкуренти однаково помилялися і відповідали випадом на випад. І на 33-й хвилині Деандре Мейс далеким попаданням все-таки виводить гостей уперед -62:60. Але макіївці не збираються поступатися і двома штрафними Олександра Коровякова (17 очок, 9 підбирань) та влучним кидком Максима Пархоменка (15 очок) знову повертають собі ініціативу – 64:62. На це своїм черговим триочковим відповідає Стас Овдєєнко (13 очок) – 64:65. І ми ведемо у рахунку до 39-ї хвилини, доки Олександр Шостуха не потрапляє через дугу – 71:70. І тут за 12 секунд до кінця основного часу ключовий промах зі штрафного робить Деандр Мейс, який лише відновлює рівновагу -71:71. Зрозуміло, що наставник господарів Володимир Брюховецький бере тайм-аут та заключна комбінація «гірників» мала успіх. Антон Рожков (13 очок, 6 підбирань) промахується з кільця, але Антон Буц підбирає м'яч і відправляє його точно в ціль. І найцікавіше, що це були єдині два очки, які Буц приніс своїй команді. Але саме цей кидок виявився переможним. Адже за три секунди, що залишилися, підопічні Ігоря Чигринова провести атаку у відповідь не встигли і зазнали зовсім не обов'язкової поразки – 71:73. Втім, нічого страшного не сталося і головні баталії наших команд ще попереду.

Read 4773 times Last modified on Вівторок, 26 листопада 2013 12:48