Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика Олимпийские игры

 

Пятница, 06 Август 2021 13:48

Українські грації пройшли кваліфікацію

Автор 
Оцените материал
(3 голосов)
Українські грації пройшли кваліфікацію АР

На Олімпійських іграх-2020 розпочалися змагання з художньої гімнастики. Спортсменки боролися за вихід до фіналу в особистій першості. Тут наші гімнастки упоралися з поставленими завданнями

Україна на цих Іграх заробила максимальні три ліцензії: дві в індивідуальних змаганнях і одну групову. В особистій кваліфікації взяли участь 18-річна Христина Погранична та 17-річна Вікторія Онопрієнко – одні з наймолодших гімнасток змагань. Для обох ці Ігри стали першими в кар'єрі.

Обидві українки вийшли до фіналу, потрапивши до десятки найкращих. В історії України ще не було Олімпіади, де б представниці збірної не виступали у фіналі особистого багатоборства.

На відміну від інших змагань з художньої гімнастики, на Олімпійських іграх медалі розігруються лише в багатоборстві, тобто за сумою чотирьох виступів: із обручем, м'ячем, булавами та стрічкою. Фіналів у окремих видах на Олімпіаді немає.

Так само поки не є визнаною на міжнародному рівні чоловіча художня гімнастика, тож і на Олімпіаді нині змагаються лише жінки.

На Ігри відібралися 26 спортсменок. У кваліфікації вони також мали виконати вправи з усіма чотирма предметами. За сумою балів до фіналу багатоборства вийшли топ-10 найкращих.

Українки розпочинали виступи у кваліфікації з обруча. Христина Погранична якісно виконала вправу – на 24.6 бала, та ввійшла до топ-7 після першого виду. Загалом її вправа з обручем стала однією з п'яти найкращих у цьому відборі.

Замість особистої тренерки Ірини Рудої, на килим Христину виводила інша наставниця збірної – Іриша Блохіна. Онопрієнко супроводжувала Ірина Дерюгіна.

Вікторія Онопрієко виступала з новою вправою. Музику до обруча українці змінили впритул до старту Олімпійських ігор. Замість звичної в цьому сезоні вальсової композиції, в українки лунав роковий, але також ліричний трек – Who Wants To Live Forever гурту Queen. На постановку це не дуже вплинуло, а за виступ Онопрієнко отримала трохи нижчу оцінку, ніж партнерка за командою, – 23.8, і посідала 12-те місце.

Погранична без помилок пройшла й свій найслабший вид – м'яч, заробивши 23.8 бала. Онопрієнко припустилася помилки на елементі рівноваги, проте все одно трохи покращила свої позиції – 24.3 бала. Після другого виду українки посідали 10-те й 11-те місця.

Вправи з булавами під "Гопак" у Христини Пограничної та Back in Black у Вікторії Онопрієнко вивели обох гімнасткок до топ-10 за підсумком трьох виходів на килим. Христина заробила за один зі своїх коронних видів 25.7 бала, а Вікторія – 26.1. Це дозволило Онопрієнко вийти на восьме місце. Погранична перемістилася на дев'яте.

Христина була не єдиною, хто використовувала українську музику. Приміром, у грузинки Саломе Пажави можна було почути "Обійми" Океану Ельзи – у вправі з м'ячем.

Завершували українки вправою зі стрічкою, яка зазвичай приносить найменше балів у гімнастиці. Тому інтрига щодо того, чи є шанс у спортсменок на фінал, зберігалася до кінця.

Саме в цьому виді Погранична показала найгірший виступ. Українка втратила стрічку та припустилася помилок наприкінці вправи. Як результат, Христина отримала лише 19 балів.

Виступ Онопрієнко також не був ідеальним, проте вправу вона пройшла значно впевненіше й заробила 21.25 бала.

У підсумку Онопрієнко посіла дев'яте місце з сумою 95.45. Погранична вийшла до фіналу на десятій позиції з 93.1.

Джерело: suspilne.media/

 
 
 
 
Прочитано 321 раз Последнее изменение Пятница, 06 Август 2021 14:07

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить