Субота, 22 лютого 2014 23:13

Олімпійський хокейний турнір: бронзовий для фінів день

(9 votes)

Збірна Фінляндії у «бронзовому» фіналі знищує американців – 5:0!

Бої за комплект бронзових медалей Ігор у Сочі, за великим рахунком, не вийшло. Збірна США, яка менш ніж добу тому програла півфінал Канаді, вийшла на лід без тіні колишніх бажання і ентузіазму, який ще кількома днями раніше змушував захоплюватися цією командою і зараховувати її до головних фаворитів Олімпіади. Звичайно, говорити про те, що третє місце, що розігрувалося, не мало для підопічних Дена Байлсми зовсім ніякого значення, було б занадто перебільшено, але чимала частка істини в цьому є.

Перший період, що завершився безгольовим світом, «зірково-смугасті» відіграли цілком гідно, і мали кілька моментів у більшості, але не зуміли пробити колективу Ерккі Вестерлунда Тууккі Раска, який повернувся на останній рубіж. Шикарний шанс заокеанській дружині незадовго до першої перерви подарував найдосвідченіший захисник Кіммо Тімонен, який запустив по льоду уламок ключки і тим самим зірвав небезпечний контрвипад суперника, який розганяє Філ Кессел. Справедливий буліт чомусь взявся виконувати не Ті Джей Оші, а Патрік Кейн, на рахунку якого не було жодної закинутої шайби в ході олімпійського турніру, і лідер «Чикаго» свою дуель фінському голкіперу програв.

Заради справедливості варто сказати, що цікавіше у стартовій двадцятихвилинці виглядали все-таки європейці. Неодноразово демонстрував дива на останньому рубежі Джонатан Квік, а в епізоді, коли голкіпер уже нічим не міг допомогти збірній США, його підстрахував Райан Кеслер, який згрупувався на лінії власної брами і прийняв удар на себе. Втілити цю перевагу на табло фіни змогли незабаром після першої перерви. Ветеран із ветеранів Теему Селянне отримав ігровий снаряд після вивіреної передачі Мікаеля Гранлунда, і ідеальним по точності кидком з незручної руки відкрив рахунок – 0:1.

Пропущена шайба вибила американців із колії, і вже за 11 (!!!) секунд Квік капітулював вдруге. Блискуче проявила себе третя ланка Вестерлунда: Петрі Контіола віддав передачу на хід Йорі Лехтеря, ведучий форвард «Сибірі» перехитрив усіх, показавши, що стрілятиме по воротах, а сам переадресував це право Юссі Йокінену, якому мчав на паралельних курсах промахнутися повз порожній кут воріт. Байлсма моментально взяв тайм-аут, намагаючись вдихнути життя у своїх хокеїстів, але його промови для цього було замало. Американцям кров із носа потрібно було пробивати Раска.

І в цей момент знову на авансцену вийшов Кейн. Фіни обрізалися на чужій синій лінії, Патрік організував контратаку, але в останній момент не за правилами було зупинено Леонідом Комаровим – ще один буліт! І вдруге у зустрічі один із лідерів збірної США схибив: Раск був би безсилий, якби кидок нападав у ціль, але шайба, зачепивши каркас воріт, вирушила в поле.

Від цього удару по психології американці добре не оговталися, а в заключному відрізку ще й грубити почали, за що були покарані трьома шайбами у власні ворота. Усі вони були закинуті фінами у чисельній перевагі (нехай це не відображається у підсумковому протоколі – постріл Юусо Хієтанена здалеку і вихід Кейна з лавки для оштрафованих збіглися секунда на секунду). Дубль оформив неповторний Селянні, який переписав історію і став віковим медалістом в історії хокейних турнірів Олімпіади, а жирну крапку в поєдинку поставив Оллі Маатта, захисник, для якого, що символічно, Ігри в Сочі стали першим серйозним турніром на рівні національних команд.

А Теєму разом зі своїм партнером Тимоненом увійшов в історію ще раз, ставши поряд із Кіммо одним із усього семи хокеїстів в історії, яким вдавалося здобувати медалі на чотирьох Іграх. Чим не розкішне завершення міжнародної кар'єри? Хоча та гра, яку демонструє 43-річний (!) форвард, не дуже натякає на те, що Селянні настав час вішати ковзани на цвях. Браво!

США – Фінляндія 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)