Понеділок, 17 лютого 2014 18:19

Триразова Домрачова та інші

(8 votes)

На тлі неповторної та неймовірно швидкої Дарії Домрачової, яка у сьогоднішньому мас-старті здобула свою третю золоту оліміпійську нагороду Сочі, решта біатлоністок виглядає учасниками з нижчої ліги. Королева біатлону згори своєї швидкості і точності дивилася за тим, як суперниці ведуть битви за інші нагороди. І знову українки виявилися нездатними втрутитися у цю битву.

Вже зі старту стало помітно, що наша четвірка не витримує темпу, заданого лідерами. І все ж таки бездоганна стрілянина лежачи на перших двох рубежах ще залишала надію на медаль. Поки Домрачова продовжувала з безжалістю ката знищувати своїх конкуренток, її переслідниці кілька разів змінювалися. Але українок серед них, на жаль, не було. Нашим дівчатам, очевидно, не вистачало ходу і все, що вони змогли досягти цього місця в першій десятці з пристойним відставанням від лідера. А потім дружно почали «палити» повз Юлія Джима та Валя Семеренко, які допустили по два промахи. А Валя, хоч і промахнулася лише один раз на третій «ліжку», бігла дуже натужно. Залишалася ще Олена Підгрушна, яка стріляла чудово, але чистим ходом поступалася багато.

Коли ж на четвертому вогневому рубежі Домрачова дозволила собі один промах, а Габріела Соукалова, яка біжить слідом, також відправила один патрон у габарит, стало абсолютно ясно, що нова королева біатлону з Білорусі втретє підніметься на найвищий щабель п'єдесталу пошани. Соукалова ж, яка відстала у підсумку на 20,2 сек., підтвердила, що її друге місце у загальному заліку Кубка світу абсолютно не випадкове. Ще одна реальна претендентка на нагороди норвежка Тура Бергер впала на першому відрізку дистанції на підступному віражі, що вибило її з колії. Як наслідок, лідер загального заліку Кубка світу, що промахнувся двічі, став лише 14-м.

А битва за бронзу видалася захоплюючою. І тут Тіріл Екхоф підтримала реноме норвезького біатлону. При одному промаху Тирил все ж таки змогла на фінішній прямій випередити німецьку біатлоністку Еве Захенбахер-Штеле, яка пройшла всі чотири вогневі рубежі чисто. Без промахів стріляла й Олена Підгрушна. Однак капітан нашої збірної поступилася Домрачовою 1 хвилину 11, 5 секунди, фінішувавши лише 8-й. Врахуйте, що триразова олімпійська чемпіонка ще й одне штрафне коло пробігла.

Найшвидше з українок трасою рухалася Валя Семеренко, яка при 2 штрафних колах показала 11-й результат. Віта з 1 промахом фінішувала 14-ю, а ось Юля Джима, як і в спринті здригнулася, допустивши чотири промахи у стрільбі стоячи, що відкинуло дебютантку Олімпіади 23-е місце при 29, що фінішували.

Отже, індивідуальна програма у жінок принесла нам одну бронзу Віти Семеренко і надії, що впали в більшості інших стартів. Тепер залишається сподіватися, що в естафеті дівчата покажуть себе та виправдають наші очікування. А ось з приводу змішаної естафети ми особливих ілюзій не маємо, оскільки дуже слабко виглядають на цій Олімпіаді українські біатлоністи.