Print this page
Субота, 15 лютого 2014 21:17

Дніпропетровська "гроза авторитетів"

(7 votes)

Бувають поразки заслужені, а бувають і такі, яким просто немає пояснення. Ось і вчорашній програш БК «Кіровоград» від «Дніпра-ДВУФК» з рахунком 81:77 – саме з такого розряду. Адже вдома кіровоградці обіграли цих суперників – 114:78.

Але з того часу молоді дніпропетровці набралися досвіду, значно додали у грі, відчули впевненість та по черзі на своєму майданчику «зняли скальпи» з усіх фаворитів цьогорічного чемпіонату у вищій лізі. Не встояли під натиском дніпропетровських хлопців ні київський «Авангард», ні «СоюзБаскетвугілля», ні БК «Кіровоград».

Початок вчорашнього матчу не віщував такої несподіваної розв'язки. З першої хвилини гості лідирували після вдалих дій під кільцем К'ю Томаса, але «Дніпро» завдяки точним кидкам Володимира Шевченка не відпускав далеко грізних суперників. Далі гра перейшла до розряду «своєрідних гойдалок», але перший період наші хлопці виграли з різницею у 2 пункти -26:24. Переломною стала друга десятихвилинка, коли кільце господарів наче зачарували, і наші триочкові кидки ніяк не доходили до свого призначення. У той же час, кожна атака підопічних Володимира Коваля приносила очки. А ефектна трійка Максима Закурдаєва взагалі довела перевагу «Дніпра» до +7. На велику перерву команди пішли з рахунком 46:38.
На початку другої половини БК «Кіровоград» завдяки активному пресингу змусив суперника помилятися, що дозволило зробити ривок у 8 очок. Гра знову стала рівною. Жодна з команд не мала відчутної переваги і не могла піти у серйозний відрив. Заключна чверть почалася з рахунком 65:62 на користь гостей.

І тут молоді дніпропетровці показали справжній характер і до кінця контролювали ситуацію на майданчику. А триочковий кидок Володимира Шевченка за дві хвилини до кінця основного часу поєдинку взагалі збільшив перевагу господарів до плюс 4-х. Але в нас залишався ще час. Підопічні Ігоря Чигринова всіма силами кинулися вперед. Але практично всі кидки кіровоградців летіли повз ціль. Тут нерви у наших хлопців і здали. За 50 секунд до фінальної серени після чергової невдалої атаки Станіслав Овдєєнко заробляє 5 фол і виводить дніпрян на лінію штрафних. Шевченко реалізує один кидок і робить рахунок – 80:77. Утім, у нас залишається ще 40 секунд. Юрій Лохманчук бере відповідальність на себе, але промахується через дугу. Підбір залишається за Шевченком, але Сергій Загреба помиляється із передачею. Дре Мейс перехоплює і знову виводить на далекий кидок Лохманчука. А м'яч зрадницьки для нас знову не потрапляє в обручку, а боротьбу за відскок знову виграють господарі. Іллі Шемосюку нічого не залишається, як порушити правила. І навіть один реалізований штрафний Сергій Загреби залишав кіровоградцям надію. Однак за 8 секунд до кінця матчу К'ю Томас не забиває свій кидок з-під кільця і остаточно «ховає» наші шанси. Як підсумок, "Дніпро-ДВУФК" перемагає БК "Кіровоград" - 81:77 (24:26, 22:12, 16:27,19:12).

Звичайно, махати шаблею після бою пізно, але кілька слів варто сказати. Ось, кажуть, що будинки та стіни допомагають, а тут – паркет. Якраз перед нашою грою в залі відбулося тренування, а помити підлогу ніхто не спромігся. І всі претензії гостей, що грати тут буде складно, лишилися без відповіді. Як наслідок, гра була схожа не на баскетбол, а на ковзанярський спорт, що виявилося на руку господарям. Адже грати у властивий собі швидкий баскетбол підопічні Ігоря Чигринова просто не могли, бо постійно ковзали та падали. Однак це жодною мірою не применшує переваг переможців, які видали приголомшливий матч і у яких, як кажуть, «сиділо» все, що можна. А ми змогли реалізувати лише 2 з 21 триочкових, коли м'ячі просто вилітали з кошика. Та й із середньої та ближньої дистанції кіровоградські снайпери били не так, як завжди. Можливо, після домашньої переконливої перемоги наші хлопці дещо переоцінили власні сили. Та й чудова переможна серія, коли ми всіх сметали на своєму шляху, зіграла свою роль. А дніпропетровці тільки й чекали, що лідери дивитимуться на них зверхньо і просто здорово покарали фаворитів за відносну розслабленість. Нам тепер потрібно зробити правильні висновки з цієї осічки і рухатися далі до поставлених цілей. Адже головні матчі сезону ще попереду.

"Дніпро": Кобець (10 + 5 передач + 3 перехоплення), Мироненко (9), Закурдаєв (17 + 6 передач), Шевченка (23 + 8 підбирань + 4 передачі), Загреба (11 + 10 підбирань) - старт; Коренюк (6), Тарапата (3), Смирнов (2), Тарасенко (0), Масальський (0), Чивчі-Баші (0).

"Кіровоград": Мейс (13 + 7 передач), Лохманчук (15), Овдєєнко (16 + 7 підбирань), Берхін (0), Томас (19 + 12 підбирань + 4 блок-шоти) - старт; Ворник (8+7 підбирань), Шемосюк (4), Оснач (2), Абдрахманов (0).

Юлія Бондаренко, Кіровоград-Дніпропетровськ -Кіровоград, спеціально для Sportрепортера

Read 4537 times Last modified on Неділя, 16 лютого 2014 10:15