Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика ФСО Спартак Олимпийские игры
Баннер Амбит
Пятница, 26 Август 2016 11:59

Шлях до Ріо

Автор 
Оцените материал
(1 Голосовать)

Напередодні від’їзду наших Паралімпійців до Ріо-де-Жанейро ми спілкуємося із Соколовським Олегом Миколайовичем – заслуженим тренером України, заслуженим працівником фізичної культури і спорту України, начальником Кіровоградського регіонального центру «Інваспорт».

Олегу Миколайовичу, насамперед, прийміть щирі вітання із 55-річчям! Від спортивної громадськості, уболівальників, ваших шанувальників бажаємо вам міцного здоров’я, здійснення бажань і задумів. Ви маєте на свій день народження вагомий доробок: заслужені звання, нагороди. І продовжуєте славний шлях нелегкої тренерської роботи. Багато сил віддаєте розвитку спортивної галузі Кіровоградщини як очільник «Інваспорту». Результати вашої роботи є доволі промовистими.    
Я вдячний за привітання. Справді, зроблено багато, та ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Ось і зараз усі наші устремління повязані із Бразилією. Спортсмени-паралімпійці Кіровоградщини демонструють досить  високі результати: загалом, у минулих п’яти літніх Паралімпійських іграх наші земляки здобули 5 золотих, 8 срібних та 5 бронзових медалей. Й на цю Паралімпіаду до складу збірної команди України від нашої області потрапили Ольга Свідерська, Андрій Деревінський (плавання), Анастасія Мисник (легка атлетика), Євген Зінов’єв (футбол).
Також із Оленою Кузнецовою – тренером із плавання, ви, Олегу Миколайовичу, представлятиме тренерський корпус Кіровоградщини як старший тренер збірної команди України з легкої атлетики.
Як налаштовані наші земляки-паралімпійці та які завдання стоять перед ними?
- Спортсмени Кіровоградщини мають велику надію та бойовий настрій і бажання здобути нагороди й гідно представити нашу державу на далекому американському континенті.
Вітаємо вас і як тренера спортсменки, яка виборола місце у збірній.
- Так, закінчився дуже складний відбірковий етап марафонного типу з потрапляння до збірної команди України для участі в Паралімпійських іграх у Бразилії. Моя вихованка Анастасія Мисник успішно пройшла цей шлях, і я зі своєю підопічною вирушаю до Ріо. Цілеспрямована підготовка була сфокусована на завоювання медалі, а змагання покажуть, якого ґатунку.
 
У вас чималий досвід боротьби на головних спортивних стартах чотириріччя. У яких Паралімпіадах вам довелося брати участь?
- Мої вихованці, разом зі мною, брали участь у Паралімпійських іграх 2004 року в Афінах (Алла Мальчик, бронзова нагорода),  2008 рік, Пекін (Алла Мальчик, золото і бронза), 2012 рік, Лондон (Анастасія Мисник, срібна нагорода). Тож маємо гарну підготовку та сподіваємося на завоювання нагород і в Ріо.
 
Чи змінилося для вас щось суттєво, порівняно з минулими Паралімпіадами?
- Майже нічого – у ставленні до тренувального процесу, лише те, що з кожними новими змаганнями зростають результати й це вимагає більшої зібраності, зміцнення морально-вольових якостей, нарощування фізичних кондицій.
 
Які суперниці становлять для вас найбільшу загрозу?
- Основною нашою конкуренткою є полячка Єва Дурська, але найбільше Насті доведеться змагатися із… собою. Оскільки багато важить сконцентрованість спортсменки, психологічні фактори, уміння налаштуватися в секторі на боротьбу за результат.
 
Наскільки суб’єктивне суддівство у вашому виді?
- Певно, ви знаєте, що Паралімпіада проходить через два тижні після Олімпіади на тих же аренах, секторах і з тими ж суддями. Дуже сподіваємося, що судити будуть об’єктивно. Адже до цього часу нарікань на суддівство ми не мали.
 
Не лякають вас кримінальні новини та побутова невлаштованість?
- Певна тривога є. Але маємо надію, що враховуючи застереження, дотримуючись правил пересування містом, користування тренувальними базами, поводячи себе згідно діючих настанов, зможемо уникнути непорозумінь і все пройде добре.
 
 
Що було складно у процесі підготовки до Паралімпіади? Кому хочете подякувати, хто вам надавав допомогу?
-  Найбільша складність у підготовці – це анексія Криму і втрата нашої тренувальної бази в м. Євпаторія, але зусиллями Паралімпійського комітету України, Українського центру «Інваспорт» були забезпечені хороші умови підготовки.

Олегу Миколайовичу, дякуємо вам за розмову. Бажаємо нашим паралімпійцям перемог. Будемо вболівати за земляків, підтримувати. Віримо, що все складеться якнайкраще. Адже частинка нашого тепла й любові вирушає разом із вами до Ріо-де-Жанейро.

Анна Ткаченко, спеціально для “Спортревю NEW”
 
 
 
 

Прочитано 2276 раз

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить