Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика ФСО Спарта Олимпийские игры

 

Мониторинг обменных курсов
Пятница, 19 Август 2016 16:07

Путівки на Паралімпіаду в Ріо

Автор 
Оцените материал
(2 голосов)

У Кропивницькому,  на стадіоні «Зірка», 12 серпня завершився дводенний чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів з обмеженими можливостями. В турнірі брали участь лише 80 легкоатлетів, адже це – останній старт перед Паралімпіадою і запрошеними були тільки реальні претенденти на путівку до Ріо.

В результаті, до Бразилії відібралося 26 спортсменів, але тут не обійшлося без приємних сюрпризів. Як  заявив головний тренер збірної України Андрій Фатєєв, представництво української команди, напевно, розшириться до 28 учасників. Зумовлено це тим, що збірна команда Росії не братиме участі в Паралімпіаді-2016. Він відзначив готовність нашої збірної перед майбутніми стартами і високі результати спортсменів. Жіноча збірна України, як заявив головний тренер, є трішки сильнішою за чоловічу. Наші спортсменки, для того щоби кваліфікуватися на Паралімпіаду, в середньому, повинні показувати третій рейтинговий результат у Світі. Чоловіки, для того, аби отримати бажаний квиток до Ріо-де-Жанейро, повинні мати, щонайменше, шостий результат. Він також зазначив, що з наступного року відбір до чоловічої збірної стане більш жорстким і потрапити до збірної зможуть лише ті спортсмени, які йтимуть за третім результатом у світі.
Щодо атмосфери на турнірі, то хочеться сказати, що всі спортсмени мали бажання не лише перемогти, а й отримати насолоду від занять своєю улюбленою справою. Учасники відзначали високий рівень організації змагань. Для більшості спортсменів стадіон «Зірка« є улюбленим місцем для стартів, адже високий рівень покриття доріжок допомагає їм показувати найкращі результати. Також здивувала велика згуртованість і готовність допомогти своєму конкуренту. Наприклад, в одному із забігів спортсменка провалила старт і не змогла виступити на своєму рівні, для неї це стало шоком, але всі, хто біг поряд із нею, не раділи її поразці, а щиро підтримували колегу по збірній, допомагаючи їй відійди від невдачі. Чи часто доводиться бачити подібне на змаганнях професіоналів?
Щодо конкурсної програми, то тут варто розповісти про виступи головних претендентів на медалі від нашої збірної.
В стрибках у довжину слід відзначити виступ лідера збірної України, переможницю останніх двох Паралімпіад Оксану Зубковську, яка на цих стартах показала результат 6.2 метра та отримала медаль найвищої проби. Нашій газеті вдалося взяти інтерв’ю в Оксани, та почути її думку щодо виступу в Ріо:
Що змінилося за останні роки у Вашій підготовці?
За останні чотири роки у моїй підготовці нічого не змінилося, а тому побачимо,  який буде результат. Мені би дуже  хотілося, щоб поїхав тренер. Без нього буде важко, тому будемо планувати і його присутність.
Як на мене, Ваш результат на цих змаганнях далекий від ідеалу, то можна зробити висновок, що Ви іще не в оптимальній формі?
Так. Зараз я ще не в найкращих кондиціях, тому що головний старт – через місяць. Ми й надалі готуємось. Іще не виходили на таке покриття, як у Кропивницькому. Тренуємося тільки на траві, а вона має зовсім іншу специфіку. Треба зараз прибігатися до такого покриття. У Ріо будуть зовсім інші стрибки.   
Тобто, Вам подобається виступати на нашому стадіону?
Я вважаю, що тут найкраще покриття у країні.
Хто є Вашим головним конкурентом на майбутніх Паралімпійських іграх?
Можуть бути якісь сюрпризи, тому в нас завжди щось змінюється. Треба виходити й показувати свій найкращий результат.
Коли проходитимуть ваші змагання у Ріо?
13 вересня.
На цьому турнірі спринтер Лейля Аджаметова в черговий раз довела собі й іншим, що є безумовним претендентом  на медалі в Ріо, ставши чемпіонкою України з бігу на 100 та 400 метрів. До речі, свою «коронну» дистанцію вона завершила з результатом 11.89 секунди. Нам вдалося взяти невелике інтерв’ю у Лейлі:
Ви задоволені своїми результатами на цих змаганнях?
Так, я дуже задоволена результатом на стометрівці й більше ніж задоволена результатом на дистанції у 400 метрів, тому що це для мене нова дисципліна.
На Паралімпіаді Ви братимите участь у забігах на які відстані?
100 та 400 метрів.
Перед стартом у Ріо Ви впевнені у своїх силах чи, все ж таки, доля хвилювання присутня?
Це для мене перша Паралімпіада, та й у збірну я потрапила лише в цьому році. Ріо-2016 – це масштабні змагання, але все хвилювання я зможу перебороти тренуваннями й роботою. Все буде добре.
Вам належить рекорд Світу на дистанції 100 метрів серед спортсменок Вашої нозології. Це тисне на Вас? Все ж таки, від рекордсменки Світу завжди чекають найбільших звершень?
Ні. Рекорд я побила на звичайному Гран-прі у Швейцарії. Тож це лише приємний бонус.
А кого Ви вважаєте своїм головним конкурентом за «золото» у Бразилії?
Головний мій конкурент на Паралімпіаді – я. Кожен спортсмен повинен показати свій максимум. Якщо я зберуся й покажу все, на що здатна, то я вже буду краще, ніж учора, й це буде великий успіх.
Як Вам виступати на нашому стадіоні?
Мені дуже подобаються доріжки на ньому і, загалом, виступати тут. Кропивницький – маленьке й неймовірно затишне місто. Хотілося би, звичайно, аби була велика аудиторія для більшого запалу, але мене й так усе влаштовує.
Особливо вдалим турнір виявився для лідера чоловічої збірної України Миколи Жабняка, який здобув «золото» у секторах для метання диску та у штовханні ядра. Після закінчення змагань нам вдалося поспілкуватися з Миколою та задати йому декілька питань:
Які ваші відчуття після перемоги на Чемпіонаті України?
Ми ще після кубку України почали готуватися до Чемпіонату України, для того, щоб показати пристойний результат для подальшої підготовки перед Паралімпіадою.
Відомо, що Ви вже були на декількох Паралімпіадах, але «вікторію» не вдавалося здобути. Хоча Вас вважають найсильнішим спортсменом у своєму виді. То що ж ішло не так?
На Паралімпійських іграх у Пекіні я метнув диск на 52 метри і встановив новий паралімпійський рекорд. На жаль, цього не вистачило. Перше місце вираховували за загальною сумою балів. Я став лише другим.
Що трапилося на іграх у Лондоні й чому там Ви не змогли здобути медаль?
Після Пекіна почалися наступні виїзди на чемпіонати Світу, Європи. Завжди займав призові місця. І от перед Паралімпіадою у Великій Британії я захворів. Простудився десь. Але все одно, після того я зібрав усю свою волю й у 2013 році на чемпіонаті Світу встановив новий світовий рекорд. Метнувши тоді на 55 метрів 71 сантиметр.
Ви сподіваєтеся на перемогу в Бразилії?
Звичайно, будемо старатися. Заднього ходу немає.
У секторі для стрибків у довжину переможний результат показав Дмитро Прудніков. Йому вдалося подолати відмітрку у 7.42 метра. Дмитро поділився своїми планами перед виступами у Ріо:
Яка Ваша задача-мінімум на майбутній Паралімпіаді?
Боротьба за призове місце. Хочеться гідно виступити. Хоча б, щоби результат був не гірший, ніж тут. Це мій особистий рекорд.
Із таким результатом можна боротися за перемогу в Ріо?
Можна, але це вже спірне питання.
Хто Ваш головний конкурент?
Є молодий суперник із Малайзії та хорват. Думаю, що в трійці буду.
Варто відзначити, що вдало виступили на змаганнях і представники кіровоградської «королеви спорту». Лідер збірної команди нашої області Анастасія Мисник зайняла перше місце у штовханні ядра, а в метанні диску здобула «срібло». Завдяки цьому виступу вихованиця Олега Соколовського отримала путівку на Паралімпіаду в Ріо. Також, єдиною у своєму класі представляла нашу область Алла Мальчик, але, на жаль, вона не змогла потрапити до лав збірної. Серед чоловіків представництво Кіровоградської області було обмежене лише одним учасником. Ним став Сергій Алєксєєв, що отримав золоті нагороди у метанні диска та штовханні ядра. До складу збірної, на жаль, Сергій не кваліфікувався.
Підсумки змагань та перспективи паралімпійської збірної України і, звісно ж, спорстменів із Кіровоградщини, нам окреслив у ексклюзивному інтерв’ю старший  тренер збірної команди України з легкої атлетики, організатор змагань Олег  Соколовський:
Ми виконали всі завдання, що ставилися перед цими змаганями. Була відібрана національна збірна України з легкої атлетики для участі в Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Під час цих змагань у нас було виконано вісім нормативів майстрів спорту міжнародного класу України, що я вважаю високим результатом. Тому всі наші спорсмени мають можливість боротися за медалі. Останній збір для наших спортсменів починається 21 серпня. Офіційні проводи збірної команди України відбудуться в Києві 27 серпня о 19:00 на Майдані Незалежності. 29 та 30 серпня відбуватиметься виліт команди до Ріо. Щодо перспектив, можу сказати, що лише змагання покажуть, наскільки ми готові та скільки в нас буде медалей, але кіровоградські спортсмени також розраховують на нагороди. Cеред них варто відмітити плавців Ольгу Свідерську та Андрія Деревінського, футболіста Євгена Зінов'єва та легкоатлетку Анастасію Мисник.
Від себе додам, що спостерігаючи за цими спортсменами, які  своєю самовідданою працею і бажанням досягають вражаючих результатів, розумієш: ніколи не слід опускати руки й говорити, що ти безсилий, а варто брати приклад із мужніх і сильних духом паралімпійців.  

Віталій Журак, спеціально для «Cпортревю NEW»

Продовження розмови зі старшим тренером збірної команди України з легкої атлетики Олегом  Соколовським – у наступному номері  «CN»
 

Прочитано 3143 раз

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить