Баннер Амбит
Пятница, 17 Июнь 2016 11:37

"Королева спорту" на стадіоні "Зірка"

(1 Голосовать)

Кіровоградський стадіон «Зірка» продовжує приймати всеукраїнські легкоатлетичні змагання. 7 та 8 червня тут відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів, а 10 та 11 червня головна спортивна арена Кіровоградщини приймала учасників чемпіонату України серед юнаків 2001 року народження та молодше. І знову господарі змагань виступили прекрасно, покращивши свої попередні командні досягнення.

На юніорському чемпіонаті України представники королеви спорту Кіровоградщини вибороли сім медалей. Золотий дубль у бігові на 100 та 200 метрів оформила  Яна Качур. Також срібну та бронзову медалі у потрійному стрибку вибороли вихованка Геннадія Здітовецького Анастасія Думчева та підопічна Вячеслава Ніщеменка Альона Дюбанова. Анастасія Каргополова, яку тренує Павло Армашов, в забігові на 100 метрів фінішувала третьою. Також третій результат у стрибках у висоту показав ще один учень Геннадія Здітовецького Антон Мокряк. В естафеті 4 по 100 метрів команда наших дівчат, у складі Діани Шурти, Ганни Гвритішвілі, Катерини Дзюбіної та Яни Качур, фінішувала другою. Від перемоги наших юніорок відділили всього три сотих секунди. У підсумку, на домашньому чемпіонаті збірна команда Кіровоградської області посіла 11 місце.

На чемпіонаті України серед юнаків 2001 року та молодше збірна команда нашої області здобула  високе дев’яте місце. В активі наших спортсменів також сім медалей. Першим золоту нагороду серед кіровоградців виборов Олег Тикул, який переміг в стрибках у висоту:

• Олегу, як ти оцінюєш свій виступ? Наскільки важкою чи легкою була перемога?

• Відверто кажучи, я розраховував, що буде легше. Узимку  брав участь в чемпіонаті України у приміщенні, що проходив у Києві, і досить легко тоді переміг. На рідному цьому стадіоні стрибалося дуже добре, щоправда, в мене зараз є невелика травма коліна. Тому я відмовився від наступної висоти, і з показником 1 метр 83 сантиметри завершив змагання, перемігши за спробами.

• Як ти вважаєш, на ріст результатів легкоатлетів Кіровограда впливає те, що з’явився такий стадіон, такі умови для тренувань?

• Так, звичайно. Стадіон чудовий, доріжки прекрасні. Одне задоволення на ньому тренуватися та змагатися.

• Твої подальші плани на сезон?

• 25 червня я планую поїхати до Бердичева, де візьму участь у міжнародних змаганнях зі стрибків у висоту, де повинен стрибнути не менше, ніж 190 см.

Геннадій Здітовецький – тренер Олега Тикула:

• Виступ Олега досить хороший, адже він посів перше місце, і це чудово. Цей чемпіонат є другим подібного рівня в його житті, і він його виграв. Щоправда, до свого особистого рекорду в 190 см мій учень не дотягнув. До речі, цей результат він показав, змагаючись зі старшими юнаками. Тоді він різко покращив свій рекорд на 10 сантиметрів. Зараз його дещо турбувало коліно, тому всього 183 сантиметри.

• А що за травма в Олега?

• Суть у тому, що Олег дуже швидко росте. У нього вже зріст 193 сантиметри – як для його віку, він дуже високий. Якщо у Дмитра Яковенка зріст 192 см, то Олег уже навіть вищий за нього, а  йому всього 15 років. Перенапружуються суглоби, й організм не завжди може впоратися з навантаженнями.

• Що попереду чекає на Олега?

• Міжнародні змагання зі стрибків у висоту в Бердичеві. Це дуже хороші старти, спортсмени стрибають під музику, дуже багато глядачів збирається. Взагалі, покриття там дуже хороше, тож такі випробування корисні. А згодом, у кінці червня, в Кіровограді проходитиме чемпіонат України серед юнаків 1999 року і молодше і, думаю, на цьому літня частину сезону для Олега скінчиться.

• Не можу не запитати, як справи у Дмитра Яковенка?

• Усе чудово, налаштовуємося на перемогу в Луцьку. Сподіваємося, що за підсумками луцького чемпіонату побачимо Дмитра в Ріо. А так готуємося, травм немає, проблем немає, все йде за планом.

Вадим Діжков, тренером якого є Дмитро Капінус, переміг у бігові на 2000 метрів із перешкодами. Також Вадим був третім у бігові на 3000 метрів:

• Я дуже сильно радію від своєї перемоги. Минулого року я прибіг четвертим, і багато хто говорив, що то був випадковий результат. Мабуть, цьогорічним результатом я підтвердив, що ті, хто не вірив у мої можливості помилялися..

• Як проходила твоя підготовка?

• Та тренувався, як зазвичай. А от яму з водою випробував лише на змаганнях. На тренуваннях цю перешкоду я не долав.

• Узагалі, в чому складність цієї дистанції?

• Ви знаєте, на початку біжиться легко, але після перших двох кіл сили миттєво зникають. Ноги повні води, і стає набагато важче бігти.

• Як тобі доріжка стадіону? Наскільки вона допомагає?

• Порівняно з тим, що було раніше на цьому стадіоні, то ці доріжки це просто манна небесна для легкоатлетів. Ними дуже приємно бігти.

Вихованець Олександра Дарієнка Денис Баранов виборов срібну медаль на дистанції 400 метрів:

• Незадоволений я своїм результатом, міг пробігти набагато краще. Не вистачило сил, енергії. Серйозно готувався до змагань, прагнув стати чемпіоном.

• Ти поступився вже буквально на фініші?

• Так,  п’ять сотих секунди.

• Як змагатися в таких умовах?

• Дуже добре біжиться. Нічого, будемо готуватися далі, кожен вчиться на своїх помилках. Шанс реабілітуватися буде вже у кінці червня, коли братиму участь у чемпіонаті України серед старших юнаків на цьому ж стадіоні.

Як зазначив тренер Дениса Олександр Дарієнко, спортсмен дуже сильно виклався у попередньому забігові, не розрахував сили, тому от на фінал і не вистачило.

Підсумкове високе дев’яте місце збірній команді нашій області принесли також срібна медаль Наталі Бобир (тренер – Геннадій Здітовецький) у потрійному стрибку. А вихованка Володимира Кравченка Іванна Руденко з Новоархангельська в бігові на 800 метрів фінішувала другою. Трішки їй не вистачило до бронзи на дистанції 400 метрів, де наша землячка зайняла четверте місце.

Загалом, результати кіровоградських легкоатлетів щораз зростають. Безумовно, це пов’язано із тим, що завдяки президенту ФК «Зірка» Максиму Березкіну в Кіровограді з’явилася така чудова легкоатлетична арена й наші спортсмени можуть тренуватись у прекрасних умовах. Саме представником королеви спорту є Дмитро Яковенко, який у разі успішного виступу на луцькому чемпіонаті, вперше серед наших легкоатлетів, представлятиме Кіровоградщину на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Раніше про таке досягнення можна було лише мріяти…