Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика Олимпийские игры

 

Понедельник, 06 Апрель 2015 16:28

Меморіал Миколи Шевченка: учні вшановують тренера

Автор 
Оцените материал
(5 голосов)

Минулої неділі Кіровоградський національний технічний університет приймав ІІ турнір з класичного волейболу, присвячений викладачеві кафедри фізичного виховання КНТУ Миколі Шевченку (1946-2011). 

У змаганнях взяли участь волейболісти з Кіровограда, Олександрівки, Кривого Рогу, Черкас, Южноукраїнська Миколаївської області, спортсмени різних поколінь: від сьогоднішніх студентів до ветеранів спорту, в тому числі, й колишні вихованці Миколи Івановича. Ідейним натхненником та головним організатором меморіального турніру імені Миколи Шевченка виступила Кіровоградська обласна федерація волейболу, допомогли в проведенні змагань: спортивний клуб КНТУ, управління молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, а також спонсори турніру.

Свого часу Микола Шевченко виступав за волейбольні команди майстрів Одеси і Донецька, досяг рівня кандидата у майстри спорту з волейболу. Після закінчення факультету фізичного виховання Кіровоградського педагогічного інституту, почав працювати в навчальних закладах міста. З 1982 року і до останніх днів свого життя був викладачем фізичного виховання Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування / Кіровоградського національного технічного університету. У 1988-89 роках Микола Іванович завідував кафедрою фізичного виховання КІСМу, з 1989 року безперервно очолював спортивний клуб навчального закладу, був тренером студентської волейбольної команди. Спортивній громадськості Кіровоградщини Микола Шевченко також запам'ятався як арбітр, який обслуговував міські, обласні та всеукраїнські волейбольні змагання. Останній волейбольний турнір, який він виграв разом зі збірною КНТУ, – Студентська ліга Кіровограда 2011 року (на фото).

Під час церемонії відкриття турніру з волейболу пам'яті Миколи Шевченка, представник Національного олімпійського комітету України, завкафедрою фізичного виховання КНТУ Володимир Ковальов висловив вдячність усім учасникам змагань, організаторам, спонсорам, які доклали неабияких зусиль заради проведення турніру в цьому році, складному році для країни. «Микола Шевченко був палким прихильником волейболу, – відзначив Володимир Ковальов, – Сам грав та тренував волейбольні команди на досить високому рівні. Він завжди працював із самовіддачею та результативно… Цей турнір має стати традиційним та проходитиме доти, доки ми будемо зберігати пам'ять про Миколу Івановича Шевченко».

На відкритті змагань серед почесних гостей були присутні вдова Миколи Шевченка Людмила Григорівна та син Андрій. Президент Кіровоградської обласної федерації волейболу Дмитро Янчук, на знак пошани до тренера, вручив вдові Миколі Івановича символічний кубок «Моє життя – волейбол».

Ілюстрацією цього гасла став склад учасників турніру – це волейболісти різних епох і поколінь: від гравців 1970-90-х років до сучасної студентської молоді. За словами Дмитра Янчука, серед місцевих учасників цих змагань є чимало спортсменів-волейболістів з досвідом виступу в різних чемпіонатах, зокрема – гравці колишньої кіровоградської команди «Дорожник», яка в 1990-х виступала в чемпіонатах України. А серед гостей, наприклад, була команда «Динамо» з Кривого Рогу, яка грає в чемпіонаті України серед аматорських команд.

Ідея меморіального турніру імені Миколи Шевченко всередині Кіровоградської обласної федерації волейболу виникла давно, ще після смерті Миколи Івановича. Але реалізувати проект вдалося лише минулого року. Як зазначає Дмитро Янчук, дуже багато людей, які колись мали відношення до волейболу на Кіровоградщині, або зараз мають таке відношення, відгукнулися на пропозицію федерації організувати та провести такі змагання, вшанувати заслужену людину і наставника. Вже на другий рік свого існування турнір з класичного волейболу пам'яті Миколи Шевченка став одним з найбільш рейтингових змагань, як за кількістю команд, так і за рівнем спортсменів, що проводяться під егідою КОФВ.

Минулого року меморіал Шевченка зібрав шість команд, зараз – вісім: волейбольний клуб «Медики», «Динамо» (Кривий Ріг), збірна факультету фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету, збірна Кіровоградського національного технічного університету (до речі, волейбольну команду КНТУ тренує асистент кафедри експлуатації і ремонту машин Максим Труш, який також колись займався волейболом у Миколи Шевченко, а після смерті Миколи Івановича очолив студентську секцію волейболу в університеті), «Кіровоградобленерго», «Соколи» (Черкаси), ВК «Олександрівка», ВК «Кривий Ріг».

Команди було розподілено на дві підгрупи, в рамках яких учасники змагань зіграли по три поєдинки. За підсумками групового етапу змагань команди, що посіли другі місця, грали між собою в матчі за третє місце, а переможці кожного квартету зустрілися у фіналі турніру.

В матчі за третє місце «Динамо» (Кривий Ріг) перемогло черкаські «Соколи». Фінал цьогорічного турніру пам'яті Миколи Шевченка став майже точним повторенням минулорічного поєдинку за бронзові нагороди: зустрілись кіровоградські команди ВК «Медики» і «Обленерго». Але якщо тоді перемогли «Медики», то цього разу сильнішими виявились «енергетики: перемога волейболістів «Кіровоградобленерго» з рахунком 2:1 по сетах.

Прочитано 5324 раз Последнее изменение Понедельник, 06 Апрель 2015 16:51

Комментарии  

uyewiveyakeb
0 #1 uyewiveyakeb 17.09.2020 02:08
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin No Prescription Amoxicillin wcs.rtjw.sportr eporter.com.ua. kpw.fr http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Цитировать
alenkemi
0 #2 alenkemi 17.09.2020 03:04
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Buy Amoxil Amoxicillin 500 Mg nob.pntx.sportr eporter.com.ua. qit.to http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Цитировать
erocebeyi
0 #3 erocebeyi 17.09.2020 03:29
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500 Mg Dosage Buy Amoxicillin Online qck.cjdn.sportr eporter.com.ua. ufo.lo http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Цитировать

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить