Футбол Баскетбол Бейсбол Легка атлетика Олимпійські ігри

Четвер, 17 жовтня 2013 15:53

Поки що поза конкуренцією

(9 votes)

У другий день турніру на Кубок губернатора Кіровоградщини Андрія Ніколаєнка визначився головний фаворит турніру, яким стала наша команда – Єлисавет-Баскет, яка оформила другий розгром. Цього разу під потужністю атак підопічних Вікторії Большакової впали «тигриці» з Астани – 98:52 (28:16, 26:16, 25:16, 19:4). А у першій зустрічі ігрового дня у білоруському дербі гродненська «Олімпія» здолала гомельський «СОЖ-ГГУ» -90:69, зберігши інтригу у боротьбі за вихід у фінал.
У білоруському дербі більш титулована та мастита «Олімпія» з перших секунд почала підтверджувати статус фаворита. Але баскетболістки «СОЖ-ГГУ» не здалися на милість найсильнішого, а протягом трьох чвертей чинили співвітчизницям гідний опір. Щоправда, відчувалося, що підопічні Вікторії Дацун тримали нитки гри у своїх руках і в потрібний час були готові додати. Першу чверть чемпіонки Білорусі виграли з перевагою у 6 очок, в основному завдяки стовідсотковій точності із середньої та дальньої дистанції Надії Дрозд, яка набрала 10 очок, а також більш впевненим діям під щитами (8 підбирань проти 5) та меншому відсотку помилок – 6:3. У другій десятихвилинці баскетболістки з Гомеля почали діяти впевненіше, що дозволило не лише скоротити відставання у рахунку, а й наздогнати конкуренток. Причому дружно і згуртовано, які підбадьорювалися своїм тренером Анатолієм Рогозенком, заграли всі гравці, які знаходилися на майданчику. У потрібний момент вистрілила здалеку Катерина Чарікова (8 очок), не промахувалася Ніна Соловйова (7 очок), надійно і холоднокровно грала Ганна Кирієнко (8 очок), Якби гомельчанки точніше виконували штрафні (7 з 12), то цілком могли піти на велику перерву лідиру у рахунку. А так, коли рахунок став нічийним -38:38, наставник «Олімпії» Вікторія Дацун взяла тайм-аут, внесла необхідні корективи і останні секунди першої половини залишилися за командою з Гродно – 42:39. І тут потрібно виділити впевнені дії Джулії Сібрук, яка не лише результативно атакувала(7 очок), а й панувала під щитами, зібравши 5 підбирань. Зробила суттєвий внесок у перевагу своєї команди точними влученнями (7 очок) та Наталія Прецкайло. Загалом, здавалося, що й у другій половині на вболівальників чекає напружена і конкурентна боротьба.

Проте відразу після великої перерви у поєдинку настав перелом. Чи то «Олімпія» включила додаткові ресурси, чи то гомельчанки не одразу увійшли до гри, але підопічні Вікторії Дацун стали потрапляти раз-по-раз, а у конкуренток зовсім збився приціл. До середини третього періоду рахунок був уже – 57:44 на користь чемпіонок Білорусі, і більше суперниць вони до себе не підпускали. У ці хвилини ролі у складі гродненської команди взяла на себе Джулія Сібрук, яка до кінця третьої чверті була вже за крок від дабл-дабла – 15 очок, 9 підбирань. До того ж центрова «Олімпії» зробила ще й 4 результативні передачі, допомагаючи подругам вражати ціль. При цьому впевненість відчули всі дівчата «Олімпії», оскільки тренер надав шанс проявити себе кожному з 10-ти гравців, заявлених на цей матч. І кожна з дівчаток зробила певний внесок у те, що до вирішальної чверті їх перевага становила вже 14 пунктів – 67:53. Як не намагалася Ірина Горелікова, що розкидалася, що відправила в ціль здалеку 3 кидки і набрала 13 очок, конкурентки були більш стабільні, наполегливішими і злагодженішими. А за всього бажання баскетболісток «СОЖ-ГГУ» було помітно, що їм не вистачає гарного розігрувального, здатного спрямувати командні дії у необхідне русло.

Ну, а в 4-ій чверті переламати перебіг подій баскетболістам із Гомеля не вдалося. Як не намагалися Ганна Кирієнко(14 очок, 4 підбирання), Тетяна Ребенюк(10 очок, 6 підбирань) та Олена Горелікова(13 очок), гравці «Олімпії» вже відчули смак перемоги і зупинити їх було вкрай складно. І якщо Джулії Сібрук зменшила свої оберти, зупинившись на показниках 3-ї чверті, то її подруги Кароліна Бетейко (10 очок) і особливо Віолетта Ківляк були просто в ударі. На особливу увагу заслуговують показники Віолетти, яка в цьому поєдинку взагалі не промахувалася (5 з 5 – двоочкові, 3 з 3 – триочкові, 2 з 2 – штрафні) та набрала 21 очко, 12 з яких у заключному відрізку зустрічі.

Загалом «Олімпія» довела справу до закономірної перемоги – 90:69 (26:20, 16:19, 25:14, 23:16) і дещо реабілітувалася за несподівану поразку від «Астани Тайгерс».

А ось представниці Казахстану змогли чинити опір «Єлисавет-Баскет», як, втім, і «СОЖ-ГГУ» лише у першій чверті. Тож впевнені перемоги підопічних Вікторії Большакової у двох контрольних матчах, зіграних напередодні турніру, були скоріше закономірними та свідчили про нинішнє співвідношення сил віце-чемпіонів України та Казахстану. Зустріч у рамках турніру проходила за сценарієм, аналогічним двом попереднім протиборствам. Кіровоградки вже у дебюті виходили вперед і методично нарощували свою перевагу за рахунок різноманітних дій в атаці та злагодженій грі в обороні. Тішить, що у п'ятничній зустрічі всі побачили Аліну Ягупову зразка минулого сезону – нестримну в атаці (28 очок), яка чудово працює під щитами (11 підбирань) і роздає партнерам (4 асисти) відмінні передачі. А ще численні вболівальники, які дуже здорово підтримували улюблену команду, змогли переконатися в снайперських та диспетчерських якостях американки Тані Робінсон (18 очок з них 12 дальніми кидками та 3 передачі), надійності Катерини Римаренко (16 очок, 7 підбирань, 2 передачі), цілеустрій Олександри Чек (14 очок, 6 підбирань, 2 передачі), лідерської стабільності Ольги Дубровіної (10 очок і 4 передачі) та чудовій перспективі юної Вікторії Кондусь, яка за 6 хвилин на майданчику встигла забити здалеку, зробити 3 перехоплення та 1 підбір та 1 результативну передачу.

Щоправда, в атаці не так здорово, як у стартовій грі, виглядала Оксана Кисильова (4 очки, 7 підбирань, 3 передачі), не всі резервісти здорово входять в гру і часом здавалося, що нам все ж таки не вистачає колишньої сили під щитами. Але це справа тренерів визначати прогалини та їх виправляти. А щодо результату, то він знову говорить сам за себе: 98:52(28:16,26:16,25:16,19:4) і поки не видно, хто з суперників здатний не те, щоб перемогти, а зіграти на рівних із «Єлисавет-Баскет» на цьому турнірі. Ось і тренери «Астани Тайгерс» постійно тасували потяг, намагалися змінювати поєднання, збивати нас з атакуючого ритму своїми перестановками, але нічого у представників Казахстану не вийшло. Хіба що часом непогано виглядали наші співвітчизниці Ганна Зарицька (12 очок, 5 підбирань) та Вікторія Шматова (8 очок, 1 передача), але їх зусиль виявилося замало, щоб уникнути розгрому.

Тепер у сьогоднішній зустрічі з господарями турніру чемпіонкам Білорусі обов'язково треба перемагати для того, щоб претендувати на участь у недільному вирішальному матчі. Щоправда, і в «СОЖ» здатний допомогти співвітчизницям, якщо зможе піднести певну сенсацію та здолає у першому суботньому матчі баскетболісток із Казахстану.

Read 6227 times Last modified on Четвер, 14 листопада 2013 11:12