JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 484

Неділя, 24 листопада 2013 21:14

Валідольна вікторія

(10 votes)

Трохи раніше ми вже повідомили вам про найважчу перемогу БК «Кіровоград» на севастопольському «Мусоні» -67:61 (16:9, 14:9, 21:25, 16:18). Хоча, ще в середині цього протистояння, нічого не віщувало для господарів майданчика такої нервової та емоційної кінцівки матчу.

див. Фоторепортаж

У перших двох чвертях кіровоградці запропонували суперникам постійний пресинг, який змушував севастопольців поспішати, помилятися та втрачати м'яч. До того ж, у гостей не склалися штрафні кидки, та й точність влучань із гри залишала бажати кращого. Досить сказати, що за перші 5 хвилин поєдинку підопічні Сергія Цимбала забили всього один м'яч зі штрафного, а кінцю стартової десятихвилинки в активі чинних чемпіонів України було 9 пунктів, а у господарів тон відразу задали американці Мейс і Томас, а також капітан команди Стас Овдєєнко. Мейс порадував уболівальників найефективнішим слем-данком у швидкому відриві, Томас не лише успішно діяв в атаці, а й разом із Євгеном Ворником відзначився блок-шотами, а Овдєєнко брав ініціативу на себе в потрібні моменти та забивав тоді, коли це було особливо необхідно.

Не змінився характер протистояння й у другій десятихвилинці. Відразу ж Мейс далеким попаданням довів перевагу кіровоградців до 10 очок, а трохи пізніше Олександр Берхін із ближньої дистанції ще більше збільшив нашу перевагу -21:9. Різниця у 12 очок так і збереглася до великої перерви. Хіба що господарі забили на 2 очки менше, а гості зупинилися на тому ж показнику точності, що й у стартовий відрізок гри. У вболівальників викликали захоплення неймовірний прихований пас собі за спину Овдєєнка та класні дії Томаса, який уже за 20 хвилин набрав 12 очок. Тривожило в грі господарів тільки те, що вони поступилися в боротьбі за підбір (19:23) і забили лише один далекий кидок з восьми спроб. Щоправда, севастопольцям вдалися лише два триочкові, а кількість помилок та втрат (10 проти 3) зумовила їхнє серйозне відставання – 30:18.

У третьому періоді лещата кіровоградського пресингу стали слабшати, швидкість господарів зменшилася. Як наслідок, гості поступово почали приходити до тями і атакувати сміливіше і точніше. А тут ще запрацювала севастопольська далекобійна артилерія в особі Павла Хайла, Дениса Баяндіна та Ігоря Кожеватова. Краще стало у «Мусона» справу і зі штрафними. Та й комбінаційна гра у виконанні кримчан виглядала ефективнішою. Все це викликало у численних кіровоградських уболівальників серйозну тривогу і змусило Ігоря Чигринова вдатися до тайм-ауту. Якби не наполегливість і майстерність Деанде Мейса, який сміливо йшов під кільце і накидав 18 очок, а також напористість Куінтрелла Томаса (17 очок), то очкова перевага кіровоградців, що здавалася таким серйозним, могла розтанути ще в третій чверті. І все ж впевненість у своїх силах севастопольці повернули, скоротивши своє відставання до 8 очок – 51:43.

Початок четвертої чверті залишився за гостями. Вони рішуче пішли вперед, змушуючи суперників фолити. Трохи остудив атакуючий запал севастопольців Євген Ворник, який зважився на дальній кидок і отримав право на три штрафні. Два точні кидки нашого високого з лінії та рахунок – 53:44. Але тут божевільний кураж, що спіймав, Євген Коровяков б'є здалеку, а Ворник відповідає дуже потрібним попаданням з ближньої дистанції з фолом, який, на жаль, не забиває -55:47.

І тут підопічні Ігоря Чигринова під натиском конкурентів почали поспішати та збилися на авантюрні дії. Дуже непереконливо впродовж усієї зустрічі виглядав Ілля Шимосюк, який мало того, що нічого не забив, так ще й припустився кількох грубих помилок в атаці. Гості ж дуже злагоджено та зібрано грали в обороні, а в нападі частіше ставили перед конкурентами нерозв'язні завдання.

І ось на 34-й хвилині перехоплення та швидкий відрив Едуарда Федчука змушують уболівальників господарів хапатися за серце, а наших наставників за рахунку: 55:51 – взяти вимушений тайм-аут. Але повністю привести своїх хлопців до тями Ігорю Чигринову та Георгію Ступенчуку не вдалося. Про це свідчить те, що Мейс не зміг ввести м'яч із-під чужого щита за необхідні 5 секунд. А вже за кілька секунд Шемосюк перехопив м'яч і відразу «подарував» його конкурентам. Це дозволило Ігореві Кожеватову звести нашу перевагу до 2-х пунктів -55:53. Але Куінтрелл Томас не опускає руки, продавлює опікунів та забиває 2 з фолом, а потім холоднокровно реалізовує штрафний. Далі ж пішла перестрілка того ж таки Томаса та Євгена Коровякова, після якої на 37-й хвилині рахунок став 60:57.

На той час гості вже втратили двох своїх великих Єрьоміна та Полежаєва. Втім, вони серйозно на перебіг подій не впливали, на двох забивши 5 очок і зробивши 4 підбирання. Отже, севастопольський загін не помітив втрати бійців і рвався до перемоги. А ось 5-й фол Томаса, який набрав 22 очки та 6 підбирань, став для кіровоградців дуже суттєвим. У цей момент Олександр Коломійчук не забиває один найважливіший штрафний -60:58. Далі була низка промахів і помилок, коли тренери обмінялися тайм-аутами, а наші наставники навіть посадили на короткий час на лаву Стаса Овдєєнка, який нервувався.

Але саме капітану БК «Кіровоград», поряд з Томасом і Мейсом (18 очок, 5 підбирань та 2 передачі), судилося стати одним із головних героїв цієї битви. За 1 хвилину і 1 секунду до кінця 4-ї чверті м'яч був у гостей, але Євген Коровяков (20 очок, 5 підбирань, 4 втрати), який до цього діяв просто блискуче, припустив, мабуть, ключову втрату. Стас Овдєєнко, після чергового тайм-ауту Ігоря Чигринова, кинувся на кільце суперників і при жорсткому опорі вражає ціль – 62:58. А другу вирішальну помилку у "Мусона" зробив Едуард Федчук, який в атаці врізався в Олександра Берхіна, заробивши фол у нападі. Зрозуміло, що далі підопічні Сергія Цимбала почали фолити. Але порушували правила вони на Овдєєнка (15 очок, 4 підбирання, 1 передача), а той забив 3 штрафні з 4-х, зробивши рахунок - 65:60 – за 11 секунд до серени. Все, що встигли конкуренти, – це ще обмінятися штрафними. А крапку в цьому бою, що інтригує і захоплює, поставив Олександр Берхін, набравши свої перші 2 очки в зустрічі.

Головний тренер БК «Кіровоград» Ігор Чигринов у післяматчевому коментарі пояснив причини ігрового спаду великою кількістю травмованих, що не дозволило підтримувати високий темп у ході гри. Але виділяти нікого серед своїх підопічних Ігор Миколайович не став. А ми подякуємо всім хлопцям за те, що не здригнулися, виявили холоднокровність і дотиснули чинних чемпіонів України.