Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика Олимпийские игры

 

Суббота, 02 Июнь 2018 17:36

Стартували на відмінно

Автор 
Оцените материал
(2 голосов)

Цього тижня на кропивницькому стадіоні «Зірка»  проходив командний чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР та клубів, у якому взяли участь 700 атлетів 2001 року народження та молодших із усіх областей нашої країни. Ці змагання були першим етапом відбору до чемпіонату Європи, де визначаться учасники III юнацьких Олімпійських ігор, які у жовтні прийматиме аргентинський Буенос-Айрес.

Про важливість цих стартів говорить той факт, що на урочистій церемонії відкриття були присутні президент Федерації легкої атлетики України, перший заступник міністра молоді та спорту Ігор Гоцул, керівники області та інші поважні особи. Керівник національної федерації в ексклюзивному коментарі для СN поділився своїми очікуваннями від чемпіонату та розповів про реконструкцію спортивних об’єктів Кіровоградщини.

  • Під час своїх робочих відряджень до регіонів намагаюся вирішувати декілька завдань. От і цього разу провів зустрічі з представниками обласної влади, керівниками обласної федерації, тренерами, організаторами змагань із метою покращити взаємодію та рівень проведення наших заходів. Також разом із народним депутатом України Олександром Горбуновим, керівниками області відвідали спортивні об’єкти, які наразі знаходяться на етапі реконструкції. Це, перш за все, спорткомплекс СДЮШОР-2, де повинен з’явитися легкоатлетичний сучасний манеж та зберегтись умови для занять іншими видами спорту, які розвиваються у школі. Також ми ознайомились із проектом побудови нового стадіону факультету фізвиховання ЦДПУ та побачили, що роботи там ведуться повним ходом. Отже, я не маю сумнівів, що в цьому році справу буде доведено до логічного завершення і Кропивницький, у якому я робив свої перші спортивні кроки, отримає нові спортивні арени. І це не може не радувати й не спонукати для подальшого руху вперед. Ну а на ці змагання ми дивимося вже крізь призму Олімпійських ігор 2024 року, на яких сподіваємося побачити легкоатлетів, які сьогодні тут змагаються. Ну й не потрібно забувати, що найкращі юнаки та дівчата вже цього року матимуть можливість продемонструвати свої найкращі якості на чемпіонаті Європи та юнацьких Олімпійських іграх у Буенос-Айресі. Так що, як бачите, перший старт сезону на стадіоні «Зірка», який нас знову гостинно приймає, надзвичайно важливий та направлений на перспективу.

І на кропивницькій сучасній арені, дійсно, в усіх видах королеви спорту можна було побачити наше олімпійське майбутнє. Ну й не може не радувати, що серед претендентів на призові місця були й представники Кіровоградщини.

Як зазначив перед початком баталій старший тренер збірної області Володимир Абраменко, саме на юнацьких стартах ми здатні досягати високих результатів. Адже в нас є здібні атлети в стрибках у висоту та довжину, в особистих бігових дисциплінах та естафетному бігу. Тож, згідно передстартовим прикидкам, є шанси здобути близько 10-ти нагород і претендувати на високе місце, як у загальному заліку, так і серед СДЮШОР.

Та все ж, головні наші сподівання були пов’язані зі стрибками у висоту, де молоді є на кого рівнятись, адже саме в цьому виді в нас є вже учасник чемпіонату світу й Олімпійських ігор Дмитро Яковенко, в якого, схоже, підростає гідна зміна.

Наставник наших стрибунів Геннадій Здітовецький розцінював цей чемпіонат для своїх вихованців як етап підготовки до найважливіших змагань сезону – чемпіонату України в Луцьку та липневого чемпіонату Європи в угорському Дйорі. Та, звісно, у думках – юнацька Олімпіада в Аргентині. Але потрібно постійно прогресувати й покращувати свої результати, адже для того, щоб бути конкуретноспроможними на європейському рівні, потрібно показувати результати на рівні 208 – 210 см.

Й учні не підвели свого наставника, адже наша головна олімпійська юнацька надія Олег Дорощук виграв змагання з особистим рекордом 2 метри 8 сантиметрів і був дуже близький до того, щоб підкорити планку на позначці 211 сантиметрів. Друге місце в стрибках у висоту посів іще один вихованець кропивницької ОСДЮШОР-2 Олег Тикул, який злетів на 2 метри рівно.

Ще одне срібло до нашої командної скарбнички поклала учениця Володимира Кривенка Іванна Руденко, яка фінішувала другою в бігу на 1500 метрів. Також срібним призером на дистанції 200 метрів став вихованець Новомиргородської ДЮСШ, підопічний Олександра Дарієнка Денис Баранов. Дениса, взагалі, можна вважати героєм цих змагань, адже він іще посів третє місце на чотирьохсотметрівці та потужним фінішним спуртом приніс срібну нагороду збірній Кіровоградщини в естафеті 100+200+300+400 метрів. У складі нашого квартету також виступали Олександр Шевченко, Веніамін Кучеренко та Дмитро Болюк.

Ну й потрібно відзначити третє місце в бігу на 400 метрів із бар’єрами, з результатом, який перевищує норматив для участі в чемпіонаті Європи, вихованця маловисківського ДЮЦ «Вись», учня Олександра Шостака Веніаміна Кучеренка.

А до 5-ки найкращих потрапили: Наталія Бобир – у потрійному стрибку, Анна Кузьменко – в бігу на 2000 метрів із перешкодами, Олександр Шевченко – на стометрівці, та дівочий естафетний квартет у складі  Софії Овдієнко, Дар’ї Грищенко, Марії Лагно та Іванни Руденко.

Тож, внесок цих спортсменів у загальнокомандний результат був дуже вагомим. У підсумку, кропивницька ОСДЮШОР-2 посіла 4-те місце серед 15-ти спортивних шкіл олімпійського резерву. А в загальному заліку збірна Кіровоградської області стала 8-ю серед 25-ти команд. Отже, перші вагомі  змагання цього літнього сезону, які пройшли на стадіоні «Зірка», стали для легкоатлетів нашої області надзвичайно успішними.

Юрій Ілючек, «Спортревю New», фото – П.Волошин

 
Прочитано 896 раз Последнее изменение Суббота, 02 Июнь 2018 18:25

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить