Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика ФСО Спарта Олимпийские игры

 Феерия Шахтера и другие футбольные новости

Стартовал новый спортивный проект на платформе Youtube . Этот проект предполагает авторские видеоблоги, интервью, эксклюзивные репортажи, спортивные прогнозы и еще много интересного, касающегося спортивной жизни Кировоградщины, Украины и мировых спортивных стартов. Первый выпуск о самом насущном - Лиге Европы!

Летние Олимпийские игры 2018
Кадр дня Спортрепортер
Лучший кадр вчерашнего матча


    Лента новостей

12 Августа 2020

Мониторинг обменных курсов
Суббота, 27 Январь 2018 18:14

Коли є чим пишатися

Автор 
Оцените материал
(1 Голосовать)
Дружный коллектив СДЮШОР-2 Дружный коллектив СДЮШОР-2 Фото - П.Волошин

Традиційно на початку нового року ми повертаємося в минуле для того, щоб іще раз оцінити наші спортивні досягнення та перспективи розвитку.

Тож, першим під журналістський “обстріл” потрапив  директор кропивницької ОСДЮШОР-2, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України Віталій Винокуров, який в ексклюзивному інтерв’ю підбив підсумки 2017 року для свого закладу.

- Віталію Миколайовичу, для початку, своєрідний фрістайл про рідну спортивну школу...

-  Нинішня СДЮСШОР-2 була відкрита ще в далекому 1991 році. За цей час нам довелося пройти важкий та тернистий шлях для того, щоб по праву називатися однією з найкращих спортивних шкіл України. Нині в нашому закладі функціонують п’ять відділень з олімпійських видів спорту: бейсболу, боксу, легкої атлетики, софтболу та футболу.

Наведу невеличку статистику. Загалом, у нас займається близько 600 дітей. Можемо пишатися тим, що в нас працює 31 тренер-викладач, серед яких: Заслужений працівник фізичної культури та спорту нашої країни, чотири Заслужених тренери України та п’ятнадцять фахівців, що мають вищу тренерську категорію.

У 2017 році підготовлено: 13 майстрів спорту України, 24 кандидати у майстри спорту, 21 першорозрядник, більше 200 спортсменів масових розрядів. До складу різних збірних команд України з олімпійських видів спорту зараховано 68 вихованців нашої школи.

На чемпіонатах України в минулому році наші спортсмени вибороли 107 перших місць, 84 – других та 70 – третіх. Тож, 261 вихованець підіймався на всеукраїнський п’єдестал пошани. За цими, здавалося б, сухими цифрами – величезна та самовіддана робота спортсменів, тренерів, адміністративного персоналу, що дозволило нашим атлетам гідно виглядати не тільки на всеукраїнському, але й на міжнародному рівні.

На підтвердження цих слів зазначу, що 47 бейсболістів, 8 софтболісток та один боксер – вихованці СДЮСШОР-2 входили до першої десятки чемпіонатів Європи серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Всього у чемпіонатах Європи з олімпійських видів спорту в 2017 році взяли участь 56 наших представників.

Тож, за підсумками навчально-спортивної роботи у 2017 році, школа набрала 20400 рейтингових очок, що дозволяє претендувати на призове місце серед усіх СДЮСШОР України.

-        Наскільки відомо, ваші тренери працюють не лише в обласному центрі. Декілька слів про філіали.

-        Це, до речі, дуже важливо. Зокрема, у селах Дмитрівка та Суботці Знам’янського району майбутніх Кличків та Ломаченків у секціях боксу виховує тренер Олексій Холодний. У Голиково Олександрівського району, під керівництвом  ЗТУ Вадима Приймака та Заслуженого працівника фізичної культури та спорту нашої країни Миколи Іванова, тренуються юні легкоатлети. Відзначу, що  в Новомиргородському районі плідно працює досвідчений фахівець Олександр Дарієнко. Та ще й як! Срібло на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі в угорському місті Дьйор в бігу на 400 метрів здобув вихованець тамтешнього відділення легкої атлетики, наша гордість – Денис Баранов. Ну і, звичайно, у селищі Нове Кіровоградського району, на умовах співпраці з місцевим ДЮЦ (директор Віктор Савицький), у нас постійно займаються юні учні відділення бейсболу та софтболу.

-        Перейдемо до  успіхів окремих відділень. Розпочнемо, звісно, з королеви спорту – легкої атлетики.

-       Тут під керівництвом 9 тренерів-викладачів займається 145  спортсменів. У минулому сезоні два атлети виконали норматив кандидата в майстри спорту України, а ще було підготовлено чотири першорозрядника та 57 спортсменів масових розрядів.

97 легкоатлетів, не без успіху, виступали на 24 міжнародних та всеукраїнських змаганнях, де здобули шість золотих, десять срібних і чотирнадцять бронзових медалей.

До складу збірних команд України різного віку входить шість спортсменів школи. Безперечно, справжнім прикладом для всіх є учасник Олімпійських ігор, чемпіонату світу, багаторазовий чемпіон України зі стрибків у висоту  Дмитро Яковенко. Його успіх надихнув інших наших зірочок – Катерину Дзюбіну, Антона Мокряка, Андрія Ауліна, Олега Тикула, Дениса Баранова, Анну Гвритішвілі та Анастасію Каргаполову до звитяг на всеукраїнських стартах.

Ну а найкращими тренерами Кіровоградщини сміливо можна назвати Геннадія Здітовецького, Володимира та Наталію Абраменків, Олександра Дарієнка та ЗТУ Вадима Приймака.

 

-   Звично, що саме наша школа бейсболу є кращою в Україні та не втомлюється готувати чемпіонів і дивувати Європу. А чим порадували в минулому році представники цього олімпійського виду спорту?

- Тим, що, незважаючи на свої великі успіхи, не почивають на лаврах, а продовжують постійно вдосконалюватися та рухатися до нових вершин. У чемпіонатах України 91 кропивницький бейсболіст приміряв на себе золоті нагороди першостей України у різних вікових групах, 35 стали володарями срібних нагород, а 31 – бронзових. Це свідчить про повне домінування кропивницького бейсболу на внутрішній арені.

Не випадково ж відділення бейсболу налічує вже  чотирьох фахівців – Заслужених тренерів України – Олега Бойка, Юрія Бойка, Сергія Лимаренка та Руслана Дейкуна. Якщо взяти до уваги, що у нас тут 10 тренерів-викладачів, то я не виключаю, що з такою продуктивністю та наполегливістю ми незабаром вийдемо на 100 відсотків Заслужених. Тож, чекаємо такого визнання від Дмитра Лимаренка, Олександра Сухова, Романа Лопати, Євгена Полякова та Віталія Рибалко. Ну я точно неабияк зрадію такому феноменальному показнику.

А поки що, подивіться, 47 із 162  вихованців цього відділення тільки в 2017-му взяли участь у чемпіонатах Європи в різних вікових групах, захищаючи честь держави. А 13 бейсболістів входять до головної команди України, яка, до речі, вже в 2018-му році буде боротися за повернення до дивізіону В на чемпіонаті Європи, що відбудеться у Кропивницькому. І без зайвої скромності скажу, що така велика честь нам випала саме завдяки професіоналізму, фанатизму та великій любові до свого виду спорту наших тренерів і гравців.

Минулого ж року молодіжна, юніорська та юнацька збірні України, більшість із яких складали наші вихованці, на європейських першостях були в десятці кращих. 8 вихованців ОСДЮШОР-2 – В’ячеслав Бабій, Сергій Тритяк, Георгій Гвритішвілі, Єгор Любченко, Олексій Савченко, Ігор Лукін, Дмитро Попюк, Андрій Бойко – стали переможцями кваліфікаційного турніру чемпіонату Європи

До речі, вихованці відділення бейсболу набрали 13375 рейтингових очок до скарбнички нашої школи.

- Ну й не залишились осторонь загальних успіхів красуні-софтболістки?

- Вони нас дуже порадували. Тренери Оксана Шанцова, Василь Антошко та Віталій Рибалко можуть пишатися тим, що вісім вихованок школи, у складі національної збірної команди України, посіли високе сьоме місце на чемпіонаті Європи. Всього ж до складу різних збірних команд України ввійшло 32 учениці нашої школи. У різних групах чемпіонату України 10 дівчат СДЮШОР-2 стали переможницями, а ще завоювали 39 срібних та 11 бронзових нагород.

Тож, такі досягнення не залишилися непоміченими й ми отримали 12 майстрів спорту України. Це Юлія Малік, Дарина Липовець, Олена та Дар’я Вершиніни, Марія Лимаренко, Світлана Козаченко, Роксана Панченко, Анастасія Мороз, Аліна Полімонова, Дар’я Кобилянська, Вікторія Крицька й Ірина Либа та  16 кандидатів у майстри спорту.

-    В останні роки, зважаючи на видатні досягнення українців, бокс став чи не спортом номер один у державі. Тож, мабуть, на вашому відділенні немає відбою від бажаючих спробувати свої сили у ринзі. А на кого новачкам можна рівнятися?

- Перш за все, зазначу, що в  2017 році вихованець школи Юрій Бирзул, у складі молодіжної збірної команди України, посів високе п’яте місце на чемпіонаті Європи серед чоловіків до 22 років. Бронзовими призерами ЧУ серед чоловіків до 22-х років стали Павло Гореленко, Дмитро Червяк та Дмитро Шуцький. Цими злетами хлопці завдячують своїм тренерам Віктору та Вадиму Саласенкам.

Всього ж на відділенні нині займається 124 вихованці, з якими працюють 6 тренерів-викладачів. За звітний рік у чемпіонатах України наші боксери вибороли чотири третіх місця. До речі, було  підготовлено одного майстра спорту України Павла Гореленко та п’ять кандидатів у майстри спорту.

 

- Ну й куди ж без вашого улюбленого футболу?

- На відділенні займається 118 юних футболістів, з якими працюють Євген Дзюбін, Сергій Матковський та Олександр Ігнатьєв.

У ДЮФЛ Кіровоградської області, в різних вікових групах, брали участь три команди нашої школи. І підопічні Євгена Дзюбіна посіли перше місце.

Дві команди школи заявлені на участь у змаганнях на Кубок та чемпіонат України з футзалу. В кубкових баталіях збірна юнаків (U-11) під керівництвом того ж Євгена Дзюбіна та Сергія Матковського посіла третє місце на всеукраїнській арені. До речі, минулоріч нашими фахівцями було підготовлено 50 гравців масових розрядів, що також можна вважати успіхом.

-        На завершення декілька слів про очікування від року Жовтої Собаки.

-        2017 рік для нашого дружного колективу був надзвичайно вдалим. Тому хочеться, щоб у прийдешньому році ми підкорювали нові визначні висоти. Сподіваюся, що нарешті, завдяки підтримці керівництва області, наших народних депутатів та небайдужих до спортивних проблем меценатів, ми закінчимо реконструкцію школи, після якої наш зал буде відповідати всім сучасним вимогам. Є не тільки надія, але й упевненість, що до чемпіонату Європи в групі С, який відбудеться у Кропивницькому в липні, спільними зусиллями владних структур та небайдужих меценатів зробимо так, щоб наша бейсбольна арена відповідала сучасним міжнародним вимогам.

Й наостанок хочеться побажати всім вихованцям нашої школи в 2017-му році ще більших досягнень, а ми всіма силами будемо допомагати спортсменам і тренерам реалізовувати їх потужний потенціал.

 

Юрій Ілючек, Віталій Журак, «Cпортревю New»

 
Прочитано 604 раз Последнее изменение Суббота, 27 Январь 2018 18:23

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить