Вхід або Реєстрація | Забули пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легка атлетика Олимпійські ігри

 Ой у лузі червона калина / The Kiffness x Андрій Хлівнюк

Андрій Хлівнюк, фронтмен популярної української групи Boombox (Бумбокс) відмовився від турне США, заради того, щоб зі зброєю захищати свою державу від рашистської агресії

Олімпійські ігри 2022 у Пекіні
Кадр дня Спортрепортер
Найкращий кадр вчорашнього матчу

Останні новини

Четвер, 05 грудня 2013 15:23

Як чудово, що всі вони сьогодні зібралися

Автор: 
Rate this item
(6 votes)

Сьогодні, вперше за останні 20 років, відбулася робоча зустріч керівництва нашої області з президентами обласних спортивних федерацій, на якій було озвучено кілька цікавих та перспективних, на наш погляд, пропозицій та побажань. Декілька ж заяв губернатора Кіровоградщини Андрія Ніколаєнка цілком можна розцінювати як сенсаційні.

Це була не нарада за принципом: начальник-підлеглий, а живий позитивний діалог, де кожен із присутніх міг висловити свою думку. Для такої бесіди до малої зали Кіровоградської облдержадміністрації було запрошено керівників усіх без винятку спортивних федерацій, які існують чи працюють на Кіровоградщині. І ті, хто вважав за потрібне, відгукнулися на це запрошення.

Відкриваючи зустріч, голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко зазначив, що у цій залі немає байдужих людей. Тому, владі та спортивним федераціям потрібно об'єднати свої зусилля для того, щоб фізична культура та спорт у нашій області розвивалися належним чином. Але це не означає, що керівництво області дістане мішок грошей і їх усім роздаватиме. На все більш ніж 30 федерацій грошей у бюджеті не вистачить. А допомога з боку владних структур може бути різною. І для того, щоб скоординувати дії Андрій Ніколаєнко, який є ще й президентом федерації бейсболу та софтболу України та знає про всі спортивні проблеми не з чуток, запропонував створити за губернатора Раду представників спортивних федерацій.

До речі, на цю зустріч голова облдержадміністрації приїхав після свого відвідин СДЮШОР-2 ім. Трохи раніше такий же візит був і до СДЮШОРу «Надія» і, за словами Андрія Ніколаєнка, він розуміє: що потрібно зробити для того, щоб умови у цих спортивних закладах стали кращими. І хоча спорт на Кіровоградщині останнім часом перебуває на підйомі, і в ряді видів намітився суттєвий прогрес, але треба зробити так, що всі федерації побачили перспективу та продуктивно працювали для її здійснення. Андрій Ніколаєнко навів приклад плідної співпраці обласної влади та федерації легкої атлетики Кіровоградської області, яка принесла конкретні результати. Саме завдяки наполегливим крокам з боку ФЛАКО та її тісній взаємодії з національною легкоатлетичною федерацією став можливим початок робіт із реконструкції стадіону «Зірка». І на відродженому легкоатлетичному ядрі головної спортивної арени області у наступному році заплановано провести вже кілька всеукраїнських стартів. Також наші школярі отримують у своє розпорядження комплекти найпростішого легкоатлетичного обладнання, яке допоможе їм ще більше впізнати та полюбити королеву спорту. А саме на залучення наших дітей до спортивних секцій потрібно зараз зробити головний наголос і направити більшу частину наших зусиль. Адже чемпіонами стануть не всі, а от здоровішим може стати кожен – підбив підсумок своєму короткому вступному слову голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.

Першим серед президентів обласних федерацій ініціативу на себе взяв керівник ФЛАКО Геннадій Заболотний. Він наголосив, що у легкоатлетів справді налагоджений тісний контакт та повне порозуміння з обласною владою. Але для того, щоб робота стала ще більш продуктивною, потрібно зробити ще більший наголос на масові старти, запрошувати до Кіровограда всеукраїнські змагання, переглянути існуючу обласну програму розвитку фізичної культури та спорту з урахуванням побажання федерацій, провести облік спортивних споруд в області та вжити заходів щодо їх ефективного використання. Крім цього, всі документи щодо розвитку та пропаганди фізичної культури та спорту повинні проходити експертну оцінку Ради Федерацій, яка також має брати посильну участь у питаннях формування спортивного бюджету. На думку Геннадія Заболотного, продуктивніше має співпрацювати з федераціями облспортуправління. Це стосується більш чіткої аналітичної роботи, аналізу ситуації та виведення певного рейтингу, виходячи з якого має здійснюватись пріоритетне фінансування.

Президент федерацій важкої атлетики та пауерліфтингу В'ячеслав Жуков наголосив на більш активному залученні комерційних структур та обласного відділення НОК до допомоги федераціям. Тільки тоді ми можемо розраховувати на те, що спортсмени Кіровоградщини матимуть змогу здобути олімпійські путівки. Окрім цього, В'ячеслав Григорович закликав налагодити міжнародні контакти з нашими містами-побратимами, що дозволить проводити у Кіровограді міжнародні спортивні фестивалі з кількох видів спорту. А, можливо, відправлятимуть і наших представників на аналогічні старти, наприклад, до Вроцлава чи Толбухіна. Цю пропозицію Андрій Ніколаєнко взяв собі на замітку і сказав, що його здійснення, за бажанням, є цілком реальним. З інтересом голова облдержадміністрації сприйняв інформацію про майбутній візит до Кіровограда президента федерації важкої атлетики України Олександра Гереги, з яким пообіцяв зустрітися та обговорити всі нагальні питання.

Голова обласного відділення НОК України Володимир Ковальов закликав уважніше використовувати законодавчу базу, яка регламентує роботу громадських організацій, якими є федерації. При цьому було відмічено, що федерації не мають права займатися комерційною діяльністю, а обласне відділення НОК не може виділяти кошти на підготовку олімпійців. Усіми державними ресурсами розповідає облспортуправління, що має чітко визначити пріоритети розвитку. Але при цьому федерації повинні щосили підтримувати своїх зірочок, відстоювати їхні інтереси на всіх рівнях і вести спортсменів і тренерів до успіху.

Досвідом своєї майже 20-річної роботи в обласній федерації футболу поділився перший заступник голови КОФФ Віктор Безсмерний. Віктор Анатолійович наполіг на тому, що завдання федерацій розвивати масовий, аматорський спорт. Для того, щоб цей процес був успішним, потрібно мати офіс у Кіровограді, куди могли б звернутися всі охочі, відкрити свої відділення в районах, а також налагодити тісний контакт із районним керівництвом через своїх представників. Непогано було б створити свою єдину базу всіх спортсменів-аматорів та довідкову літературу. До того ж наша обласна федерація футболу має можливість проводити курси підвищення кваліфікації для тренерів і відкрила школу молодих арбітрів, а найгідніші нагороджуються медаллю «За заслуги КОФФ». Віктор Безсмертний закликав колег уважніше підходити до організації змагань, які мають проводитися під егідою федерацій згідно з відповідним договором, укладеним з облспортуправлінням. А нарік перший заступник голови КОФФ на погану спортивну інфраструктуру в Кіровограді, де фактично ніде проводити змагання.

Президент обласної федерації художньої гімнастики, заступник декана факультету фізичного виховання КДПУ Ольга Шевченко сказала, що справа навіть не в офісі чи вивісці федерації, а в бажанні людей працювати. Ольга Володимирівна порушила проблему курсів підвищення кваліфікації наших тренерів, які цілком можна проводити на базі нашого факультету фізичного виховання. Поки що ж наставники змушені їздити до Києва чи Харкова. На це зауваження Андрій Ніколаєнко відповів, що вивчить це питання у профільному Міністерстві детальніше і постарається в міру своїх сил, можливостей та особистих зв'язків сприяти його позитивному вирішенню.

Емоційним був виступ президента федерації контактного карате Олександра Кузьміна, який закликав не ділити види спорту на олімпійські та неолімпійські. Фінансування, на думку Олександра Васильовича, має здійснюватися виходячи з результатів та якості роботи. А то спортивна гімнастика у нас має спеціалізовану СДЮШОР «Надія» та прекрасні умови для роботи. Але, якщо подивитися на результати, то вони анітрохи не кращі, ніж у представників спортивних єдиноборств. А ось ставлення до цих видів спорту зовсім різне. І ще Олександр Кузьмін нарік, що у нас просто ніде проводити серйозні змагання. І, якщо ми беремося за міжнародні старти, то вимушені червоніти перед закордонними колегами за ті жахливі умови, у яких відбуваються змагання. «У нас є сильні спортсмени, але їм удома просто ніде продемонструвати свій клас» – наголосив Олександр Кузьмін.

Після цього виступу губернатор Кіровоградщини озвучив багато в чому сенсаційну інформацію : «Я звик казати тоді, коли процес пішов. Але якщо ви торкнулися цієї теми, то відповім, що наступного року в Кіровограді розпочнеться будівництво універсального мультиплексу на 2985 глядацьких місць. Проект уже є, як і інвестор, який готовий профінансувати це будівництво. Ми домовимося з ДП «Льодові арени», щоб вони передали нам виділену ним ділянку землі. Думаю, будівництво універсального спортивного комплексу, де можна буде проводити також і розважальні заходи, допоможе вирішити наші проблеми та здійснити нашу давню разом із Сергієм Миколайовичем Ларіним мрію. Будувати ми постараємося ударними темпами і, якщо жодні революції не завадять, то відкрити цей Палац спорту, як тільки-но назвав його Олександр Васильович Кузьмін, зможемо у 2015-му році».

Далі Андрій Ніколаєнко зауважив, що наступну таку зустріч потрібно проводити вже разом із представниками бізнесу. Щоб мали можливість запитати: хто готовий простягнути руку допомоги фізичній культурі та спорту? Влада із задоволенням йтиме на зустріч таким соціально відповідальним підприємцям. Тим же, хто живе за принципом: моя хата з краю й думає лише про свої вузькі інтереси – нинішній владній команді Кіровоградщини не по дорозі. Про важливість фізичної культури та спорту щодо підвищення іміджу області та необхідності підтримки спортивних федерацій усіма можливими способами говорив і голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук.

І на завершення зустрічі, голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко закликав керівників федерацій якнайбільше розповідати про свою роботу та свої досягнення у засобах масової інформації, у тому числі і на сайті «Sportрепортер». А ще Андрій Іванович озвучив ще одну несподівану новину про те, що зараз розглядається питання відкриття чи відродження спеціалізованого друкованого спортивного видання.

Після цього керівники області надали можливість президентам федерацій поспілкуватись самостійно. Під час нетривалої дискусії було обрано робочу групу у складі: голови обласного відділення НОК України Володимира Ковальова (керівник), президента обласної федерації греко-римської боротьби Валерія Малишка, президента ФЛАКО Геннадія Заболотного, першого заступника голови КОФФ Віктора Безсмертного Олександра Колотухи, яка до 27 грудня підготує свої пропозиції для керівництва області щодо організації подальшої роботи Ради представників спортивних федерацій за голови облдержадміністрації.

Юрій Ілючек

Read 1561 times Last modified on Четвер, 05 грудня 2013 15:53

COMMENTS_LIST_HEADER  

Андрей
+3 #1 Андрей Четвер, 05 грудня 2013
Посмотрим, как и когда это все будет реализовано.
BUTTON_QUOTE

Написати коментар

Правила додавання коментарів


FORM_CAPTCHA
Оновити Captcha