Print this page
П'ятниця, 22 листопада 2013 22:39

Магнус шістнадцятий

(4 votes)

Норвежець Магнус Карлсен став шістнадцятим чемпіоном світу з шахів, перемігши у поєдинку за титул Вішванатана Ананда.

Вирішальна партія відбулася сьогодні, 22 листопада. Індійський гросмейстер не зміг захистити титул у себе на батьківщині в Ченні. Він програв Карлсену із загальним рахунком 3,5 – 6,5.

Матч лідера світового рейтингу із Анандом стартував 9 листопада. Суперники мали провести 12 партій, а у разі нічиєї за їхніми підсумками розіграти тай-брейк у швидкі шахи.

Першу партію Карлсен почав білими і прагнув повільного розвитку гри, але Ананд змусив вступити його в активну боротьбу і домігся «задовільною нічиєю чорними». Друга зустріч гросмейстерів також завершилася внічию – на 25-му ходу.

Третя і четверта партії відзначилися активнішим розміном фігур, тому і тут знекровлені суперники погоджувалися на поділ очок.

А ось п'ятий бій приніс першу перемогу Карлсену, який сповна скористався перевагою білих фігур, хоч на це й пішло 58 ходів.

Шосту партію норвежець починав чорними і на хвилі успіху знову досяг перемоги за 60 ходів, завдяки чому повів з рахунком 4:2.

Провівши ще дві нічийні гри, Карлсен зумів у дев'ятій зустрічі здобути перемогу за 28 ходів. Це довело перевагу скандінава, і Ананда залишався останній шанс. Проте десятий поєдинок завершився внічию, що й оформило передачу титулу його новому володарю.