П'ятниця, 14 лютого 2014 01:55

Один раз добре, а два – краще

(7 votes)

Саме так вирішили кіровоградки з «Єлисавет-Баскета-2», і у принципової гри з бердянською «Чайкою» раптом здобули победу -81:76.

Після вчорашньої зустрічі гості мали зробити висновок: «Єлисавет-Баскет-2» не харківський «Кондиціонер», і треба буде добряче попрацювати, аби виграти. Зрозуміти їх неважко. Склад «Чайки» – це молоді, перспективні баскетболістки, яким на момент гри було лише 16-18 років. Так, лідеру Ользі Яцковець лише 16. Талант безумовно є, і це підтверджує її статус збірниці U16. Будучи під враженнями легкої победи над «Кондиціонером», вони не врахували, що команда з Кіровограда має у своєму складі теж як молодих і перспективних, так і досвідчених ветеранів Але той факт, що вони змогли нав'язати боротьбу більш досвідченим суперницям, викликає увагу і щире вболівання за їхнє світле майбутнє.

Початок гри був передбачуваним: на 9 секунді влучним кидком з підвійного кроку забила Надія Телішик, чим і розмочила рахунок на табло на користь господарів. Вікторія Кунда вирішила, що погано так розпочинати боротьбу за вихід із групи, і вже у наступній атаці відновила паритет. Кіровоградки не засмутилися, а ще більше почали тиснути на гостей, діставши залік ще 8 пунктів. Проте вчорашня гра виявилася повчальною для дівчат із Бердянська. Вони знали чого чекати від нашої команди: майстерна гра лідера Ольги Яцковець в атаці дозволила зрівняти рахунок, тим самим надихнувши інших гравців «Чайки» на результативну гру. Краще гості й захищали своє кільце. Таким чином, «Чайка» зрівняла рахунок і навіть повела – 16:20. Але тепер уже «Єлисавет-Баскет-2» зумів відігратися, і по завершенню першої десятихвилинки рахунок був рівний – 22:22. Найкращою у стані суперників була Ольга Яцковець (10 пунктів, 3 підбирання). У кіровоградській команді варто відзначити Наталію Покровенко (9 та 2 відповідно).

В іншому періоді господарі пішли у наступ, відірвавшись на 6 пунктів – 28:22. З намагань баскетболісток «Чайки» відігратися, нічого не виходило. Вони лише скорочували відставання. Підопічні Людмилі Коваленко вдало грали не лише у нападі, а й не давали спуску під своїм щитом. Вдало підставляючись, господарки майданчика змушували фолити суперниць. Помітно було це на табло, коли до початку великої перерви у команді Леоніда Цая було 3 гравці, які мали по 3 фолі. До кінця другої десятихвилинки кіровоградки збільшили своє перевагу до 8 очків, і пішли на перерву за рахунок – 44:36. Найрезультативнішою у нашій команді була досвідчена Тетяна Гаїв – 6 очок та 2 підбирання. У суперниць варто відзначити дії все тієї ж Ольги Яцковець (ще 6 очок і 2 підбирання).

Третю чверть команди розпочали обережно. Майже хвилину дівчата грали в суху, і лише зі штрафного Наталія Перепелиця зуміла записати в актив «Чайки» ще один пункт. Сталося це на 47-ій секунді третього періоду. Кіровоградки натомість не лізли в атаку. Вони кружляли навколо шестиметрової дуги, і, охопивши гостей, тільки й чекали слушного моменту, аби завдати результативного кидка. Але суперниці надійно захищалися і більш влучно атакували і навіть за результатами 3 четверті взяли гору над нашою командою – 18:22. Проте такий перебіг подій не дуже вплинув на загальне розвиток подій, адже підопічні Людмилі Коваленко все ще продовжували вести у рахунок, хоча і з коротким відривом у 4 пунктів -62:58. Прекрасна гра (6 очок і 4 підбирання) нашого форварда Тетяни Гаїв за цей період не дозволили гостям досягти більшого. Але справжній «вибух» влаштувала найкращий гравець «Чайки» у першій зустрічі Анастасія Половинка, яка набрала 12 очків.

Заключна десятихвилинка пройшла у відгоміні третьої: теж гра була обережною і напруженою. Коли підопічні Людмилі Коваленко відривалися, але конкурентки їх швидко наздоганяли. Знову, як і в першій грі, дуже корисно діяла Ольга Колядюк.Так, її два поспіль двоочкові влучання допомогли нашим дівчатам відірватися аж на 10 пунктів – 69:59.

Звідки у гостей взялося стільки силі волі – невідомо. Фактом є лише ті, що лідери команди Ольга Яцковець (27 очок, 9 підбирань) та Анастасія Половинка (29 очок, 8 підбірань, 5 передач) при підтримці Наталки Перепелиці (11 очок, 8 підбірань) та інших подруг по команді творили неможливе. Вони спромоглися не лише зрівняти рахунок, а й вивести свою команду вперед на 2 пункти. Заключні хвилини були іспитом на витримку та досвід для обох команд. На жаль для гостей, на останній хвилині п'ятого фолу отримала Ольга Яцковець, що безумовно було на користь кіровоградкам. Відсутність одного з лідерів відобразилася на діях бердянської команди в атакі. А омріяна победа була так близько.

Нарешті перемогли досвідченіші. На останній хвилині, взявши ініціативу у свої руки, Сівакова, Телешик та Колядюк таки схилили шальки терезів на користь своєї команди. І дуже показово, що саме блискучий індивідуальний прохід під кільце суперниць і влучний кидок нашого досвідченого капітана Ольги Сівакової залишив остаточно знявши всі питання, що до переможця цієї напруженої битви достойних один одного суперників.

81:76 – з таким рахунком завершився цей інтригуючий другий матч у боротьбі за вихід із групи. Перемогли наші дівчата, серед яких слід відзначити Наталку Покровенко та Тетяну Гаїв( обидві по 18 очок), а також Ольгу Колядюк(16 очок, 9 підбирань), Надію Телешик(14 очок, 7 підбирань, 5 результативних передач) та Ольгу Сівакову(11 очок, 3 підбирання, 4 передачі). Наступні матчі кіровоградський "Єлисавет-Баскет-2" проведе на виїзді 15-16 лютого проти харківського ХАІ.