Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика ФСО Спартак Олимпийские игры
Баннер Амбит
Пятница, 06 Февраль 2015 18:42

Хто в Кіровограді полюбить спорт до глибини власної кишені?

Автор 
Оцените материал
(17 голосов)
Ірак 2015. Йде війна, а діти все одно кожен день грають у футбол! А хтось же ш зробив таке фото! А у нас чемпіоном Європи станеш, а про це знатимуть лише твої друзі й рідні... Ірак 2015. Йде війна, а діти все одно кожен день грають у футбол! А хтось же ш зробив таке фото! А у нас чемпіоном Європи станеш, а про це знатимуть лише твої друзі й рідні...

Легко любити Україну до глибини душі, спробуйте любити її до глибини власної кишені (визначний громадський діяч, благодійник, меценат української культури, агроном, землевласник, видавець, публіцист Євген Чикаленко).

Переглянув ефір "КІТу" за 02.02.2015 (https://www.youtube.com/watch?v=ZiY6KIoN2RA), де Андрій Богданович, Євген Савранський та Юрій Ілючек обговорили невтішну тенденцію (відсутність фінансування споривних медіа), яка підкосила декілька провідних спортивних видань України. Згадали вони й колись популярну місцеву газету "Спорт-Ревю", якої сьогодні вже не знайти на вітринах місцевих газетних ларків. Чому так сталося? В ефірі дали відповідь на це питання - були люди, зацікавлені в її знищенні. Якщо сьогоднішня економічна криза відчутно б'є по спорту і, відповідно, спортивним медіа, то "Спорт-Ревю" "списали" ще у відносно "стабільному" 2013-му році. Та не про це зараз.

Війна, який спорт?

Сьогодні популярною і вже, мабуть, штампованою фразою стає твердження, що варто думати про війну, туди вкладати, заради того працювати, а нашим хлопцям-військовим допомагати. Це дійсно так. Без наших мужніх людей, які сьогодні відстоюють Донбас, страшно уявити, де б ми були. Мабуть, "новосєрбієй" чи якоюсь окраїною "великой Рассеи". Проте щодня ми бачимо інформацію, що прості українці (не меценати, не генерали, не політики), прості волонтери везуть на фронт усе: від їжі - до зброї. Якщо ж наші політики їдуть туди - це піарне дійство спостерігає вся Україна. Дійсно, варто у будь-який можливий спосіб підтримувати наших хлопців, боронити нашу землю. Проте це не привід, щоб руйнувати інші сфери суспільного життя, однією з яких, і далеко не останньою, є спорт. Особисто я знаю декілька спортсменів, які сьогодні перебувають в АТО.  І тим паче війна не привід, щоб казати, що на все інше немає коштів (у політиків їх ніколи нема). Війна рано чи пізно закінчиться. І що ми отримаємо? Руїну? Потрібно не лише будувати танки й укріплення, а й загартовувати власні тіла, і, звісно ж, дух. Спорт - це життя. І не важливо, чи це аматорський футбол, чи професійний бокс - це стимул, який мільйонам людей дає путівку в це життя. 

Нам потрібна здорова нація, чи ні?

Спілкуючись з президентом кіровоградської федерації хортингу (українське бойове мистецтво) Валерієм Вєхтєвим, я почув від нього думку, яка й досі в хорошому сенсі не дає мені спокою, вона звучала приблизно так: "Де наші соціальні проекти, яким ми хочемо бачити майбутнього українця, якими будуть наші діти, якщо ми їх не вчимо? Моя мрія - через спорт донести до кожної дитини, що вона - українець, вона має бути сильною, розумною, чемною, патріотичною, порядною людиною".

Спорт виховує, спорт мотивує, спорт додає здоров'я, спорт був, є і буде цікавим завжди. Питання в іншому. Вихвалятися своїми соціальними проектами можуть і люблять ледь не усі, хто має таку змогу. Якщо у нас так багато меценатів, то чому ми маємо так багато соціальних проблем, які досі не вирішено? Де ті далекоглядні бізнесмени, які вкладають гроші в команди? Вони є. Дяка Богу, Кіровограду ще гріх жалітися - новий футбольно-легкоатлетичний стадіон, амбіційна футбольна команда, стабільне фінансування. Ви вже здогадалися, що мова йде про ФК "Зірку". З іншими видами спорту ситуація дещо скрутніша. Проте, все одно, наче фінансують, наче розвивають. Тоді чому інтерес до спорту такий низький, що закриваються спеціалізовані ЗМІ? 

А звідки дізнаватися про спорт?

А звідки взагалі дізнаватися про життя? ЗМІ... Формула проста: щоб спорт був цікавим широкій аудиторії, потрбіно її інформувати про спортивні події. Спортивна журналістика (як і левова частина інформаційних медіа) дійсно є соціальним проектом, вона не принесе мільйонів. Спортжурналістика - перспектива. Це перспектива того, що на футбол прийде більше глядачів, що до академії, ДЮСШ записуватиметься більше дітей, що підтягнеться глядач, який платитиме кошти за спорт. Так із соціального проекту - перспективи - можна зірвати справжній джекпот. Було б кому над цим замислитись. Спортивна журналістика мотивує спортсменів (які стають відомими не лише завдяки власній праці, я й правильній новинній подачі), заохочує глядачів, розвиває це суспільство у спортивному напрямку. Тому дуже неприємно сьогодні спостерігати, як валяться команди, розпадаються редакції. Чому так? Бо всі хотять сьогодні й зараз. Навіть соціальні проекти виступають як піар. Одні спекуляції, до діла - зась. Ми можемо говорити про любов до спорту, а на ділі він вмирає. Риба гниє з голови. Якби це амбіційно не звучало, саме спортивна преса є тією "головою", яка частково творить спорт і яка сьогодні починає підгнивати.

Це мій погляд не те, про що говорили в ефірі "КІТу", погляд пересічного вболівальника, можливо, хтось із цим не згоден. Проте я переконаний, варто відібрати медіа - життя зупиниться, спорт у цьому процесі не є винятком. Наостанок скажу, поки в Кіровограді не буде потужного спортивного ЗМІ, яке охопить хоча б більшу частину місцевих спортивних новин - високі результаті у спорті, може, й будуть, та чи знатимуть про них? Чи пам'ятатимуть їх? Спірне питання. Перефразовуючи класика, скажу: Легко любити спорт до глибини душі, полюбіть його ще й до глибини власної кишені. Це вже складніше...

 

 

Прочитано 1448 раз

Комментарии  

BadCat
+4 #1 BadCat 06.02.2015 20:13
Все правильно написано! Зараз тільки й чути постійні дорікання, що не час про спорт, культуру думати, адже в країні війна. До всього людина має звичку звикати. Тяжко, але так буде ще довго. Не можна закидати спорт. І я за створення спортивного видання Кіровоградщини.
Цитировать
Vova Petrenko
+6 #2 Vova Petrenko 06.02.2015 20:46
Погоджуюсь, спорт не можна закидати, якщо ми будемо займатися спортом то будемо сильними, а якщо будемо сильними то зможемо і захистити свою країну.
Цитировать
Руслан
+8 #3 Руслан 06.02.2015 21:03
Все, вірно. Але створити та підтримувати у робочому стані будь яке регіональне ЗМІ без інвестора, або спонсора – неможливо! Без грошей не буде видаватись газета, та не зможе повноцінно працювати сайт. Це я вам авторитетно кажу, як редактор Sportрепортер. І то що цей сайт ще існує, лише власна заслуга Ілючека та наших друзів. До речі на Кіровоградщині лише 2 (!) суто спортивних ресурсу. І обидва живуть, завдяки любителям спорту.
Цитировать
Руслан
0 #4 Руслан 06.02.2015 21:13
P.S. А ще додам про головне, якщо даже проект соціальний він потребує щоденної уваги та деякого часу і залучення професіоналів! Справа ЗМІ завжди була технологічною. І З Юрою, як професійним журналістам, нам доводиться витрачати свій вільний час. І ми будемо продовжувати це робити, от ще б від небайдужих вболівальників, трохи підтримки нам би не завадило)
Цитировать
Юрий Илючек
-3 #5 Юрий Илючек 07.02.2015 12:49
Я в программе говорил и повторюсь, что у нас, надеюсь пока, нет действительно заинтересованны х людей, которые хотят и могут помочь в развитии спортивных СМИ. Пока у нас еще хватает желания и энтузиазма, но нас мало и все меньше, а большинству абсолютно пофиг будет спортивная информация или нет. Хотя есть даже проект возрождения спортивной газеты, но ...
Цитировать
Richie
0 #6 Richie 15.03.2016 01:24
Darrk vip troops.

Also visit myy web page; mobile strike free gold hack no survey ipad: http://Stroika25.ru/user/BraswellBraswell0/
Цитировать
Leonida
0 #7 Leonida 03.08.2016 10:37
Ƭhe Mobile Strike compromise ϲan be chipping awaу at all Pc frameworks and onn Google androd ⲟr iOS gadgets tⲟ.

Youu can mаke սse of it around the globe; everytҺing
yyou require to Һave gοt іs certainlу a mobile strike hack gold generator no jailbreak free download no survey: https://discussions.apple.com/people/wretchedroster8?view=profile strike record аnd internet association.
Цитировать

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить