Понеділок, 04 жовтня 2021 19:21

Супердуелі перед паузою. Огляд 10-го туру УПЛ

(2 votes)
Супердуелі перед паузою. Огляд 10-го туру УПЛ ФК "Шахтер"

Триваюча стагнація «Маріуполя», домашні перемоги «Колоса» та «Ворскли» та «Металіста1925», диво-гол Довбика, переможна традиція «Зорі», «сухе» ювілейне «класичне».

У стартовому матчі 10-го туру УПЛ "Маріуполь" вдома з рахунком 0:2 програв "Руху". Мушу сказати, що ці три очки дісталися львів'янам без особливої напруги фізичних та моральних сил: такий уже в них був опонент. Повів у рахунку «Рух» у середині першого тайму. На двадцять п'ятій хвилині голкіпер «чайок» Кудрик невдало відбив м'яч після дальнього удару Клімчука і першим на добивання встиг Таллес, який головою переправив м'яч у ворота (до речі, для бразильського легіонера галичан це був перший гол в УПЛ). На цьому проблеми для підопічних О.Маркевича не закінчилися. На 37-й хвилині Клімчук мало не від центральної лінії поля промчав лівим краєм (у супроводі «почесного ескорту» в особі Спіровського) до штрафного майданчика суперника і технічно пробив низом повз Кудрика. Цей матч показав, що стагнація Маріуполя триває. І справа навіть не в тому, що азовці програли втретє поспіль і їхня пропускна серія збільшилася до 11 ігор (26 пропущених голів), а в тому, що команда Маркевича не має гри. Що має бути сумно для донецьких.

Продемонструвавши яскраву гру в атаці, «Чорноморець» програв «Колосу» в Ковалівці з рахунком 1:2. Команда Ю.Мороза цікаво виглядала в атаці, одесити завдали 15 ударів по воротах господарів, 11 з яких у ворота, але через помилки в обороні поступилися «колгоспникам» (саме невідповідність якості гри «моряків» в атаці та обороні, на мій погляд , і є причиною такого низького місця «чорноморців» у турнірній таблиці). Господарі повели у рахунку на 15-й хвилині. Причому гол «колгоспників» вийшов якимсь безглуздим. Сумбурні дії захисників «Чорноморця» та рикошет від Кадірі призвели до забитого Лисенка м'яча. Гості зрівняли рахунок на 29-й хвилині: красивий гол п'ятою забив Смирний, підправивши м'яч у кут воріт після удару Вантуха. Ну, а переможний м'яч «Колоса» створили гравці, які вийшли на заміну на початку другого тайму (ось уже вгадав Сергій Кузнєцов із заміною, то вгадав!) Сітчінава і Ренан. Причому бразилець відправив м'яч у ворота першим же торканням після виходу на поле. Він головою замкнув флангову передачу Нікі. Відзначу так само, як найяскравіший епізод у протистоянні, блискучий сейв юного голкіпера «Колоса» Кирила Фесюна після удару головою Ісаєнка. Це був фантастичний порятунок своїх воріт!

Гра «Дніпра-1» у протистоянні з одним із аутсайдерів чемпіонату «Львів» не відповідала, задекларованим керівництвом команди, прагненню до зони єврокубків. Дніпряни здобули перемогу з рахунком 1:0 завдяки чудо-голу Довбика, забитому Артемом вже на другій хвилині. Після далекого закидання Пихаленко вздовж бічної лінії поля форвард «Дніпра-1» з лінії воріт і майже з нульового кута відправив шкіряну сферу у дальній кут воріт галичан. Після голу гра проходила у рівній боротьбі. Якоїсь переваги лнепрян не спостерігалося. Після закінчення матчу головний тренер «золотих левів» О.Дулуб зауважив, що його підопічні переграли гостей та «спортклубівцям» просто пощастило у цьому поєдинку. Важко не погодитись із коучем львів'ян. Підопічним Йовичевіча пощастило з голом Довбика, пощастило в епізодах, коли Якимець пробив у поперечину на 63-й хвилині та Ернест у стійку воріт на 81-й. Але так буває у футболі і не треба шукати у ньому логіки, як заповів нам незабутній Віктор Прокопенко.

На відміну від дніпрян, "Воскла" впевнено підтвердила свій статус фаворита у протистоянні з "Інгульцем", розгромивши команду з Петрово з рахунком 3:0. Перше взяття воріт у цьому поєдинку було зафіксовано лише у середині другого тайму. На 66-й хвилині Степанюк, отримавши м'яч у штрафному майданчику гостей, навісив у район далекого кута воротарського майданчика, де Рангел, що набіг, з півтора метра головою відправив м'яч у порожній кут воріт. Другий гол у ворота інгульчан став результатом шикарної комбінації, проведеної полтавцями на 77-й хвилині: Пердута подав праворуч, а Тілль у дотик пробив точно. Не менш красивим вийшов Олів'є і третій гол у ворота гостей. Степанюк знову пройшов флангом, відпасував на Рангела, а той виконав передачу до штрафного майданчика і Тілль знову в дотик оформив дубль (і попутно став промененим у чемпіонаті за системою «гол плюс пас»: п'ять плюс чотири). Таким чином, підопічні Максимова третій матч поспіль виграли всуху і, набравши 21 очко, закріпилися на 3-му місці.

Луганська "Зоря" продовжила свою традицію: вигравати в УПЛ після поразки в євротурнірі. Цього разу «під гарячу руку» «мужиків» Скрипника потрапила «Десна», яка, до речі, проводила ювілейний сотий матч в українському чемпіонаті. Підопічні Рябоконя були переможені на «Славутич-Арені» з рахунком 0:2. Бажаючи реабілітуватися після поразки від «Роми» «біло-чорні» з перших хвилин матчу взялися штурмувати ворота «сіверян». І їхні зусилля досить швидко могли увінчатися успіхом, але Булець на 6-й хвилині, виконуючи одинадцятиметровий, не зміг переграти голкіпера гостей Литовку. Щоправда, Сергій незабаром виправився: на 20-й хвилині він, використовуючи знижку м'яча Сайадманеш, ударом у дальній верхній кут воріт відкрив рахунок. А закрили матч луганці на 69-й хвилині, коли Громов після передачі Кочергіна подвоїв рахунок. "Зоря" поступово підбирається до "бронзової сходинки": "чорні коти" вже четверті в турнірній таблиці.

Продовжує утверджувати себе у «вищому суспільстві» українського футболу «Металіст 1925». Харків'яни на своєму полі у непростому протистоянні здолали "Мінай" з рахунком 1:0. Зламати опір аутсайдера першості підопічні Валерія Кривенцова вдалося завдяки реалізованому Габелком пенальті, призначеному дніпровським арбітром Романовим за фол на Ременюку.

Вінчав десятий тур класичне українське протистояння «Динамо» та «Шахтаря», яке, до речі, було ювілейним стільником в історії незалежного українського футболу. Це «класичне» вийшло «сухим»: матч завершився з рахунком 0:0. Головному тренеру «біло-синіх» Луческу вдалося внести корективи до гри, довіреної йому команди, після нещодавньої суперкубкової поразки від «гірників» і в неділю ми побачили зовсім інше «Динамо». Побачили команду, яка ні в чому не поступалася «Шахтарю», а в дечому й перевершувала. Підопічні Луческу створили більше моментів біля воріт суперника, завдали більше ударів по воротах та більше влучили у ворота. Єдине, у чому кроти перевершили киян (після гри І.Суркіс резонно зауважив: «Динамо» все одно є єдиним у місті Київ), то це в кількості порушень та жовтих карток (2:4). У після матчевому інтерв'ю головний тренер «яйцесерцевих» Де Дзербі заявив: «Я бачив матч, де лише «Шахтар» грав у футбол… лише одна команда хотіла грати…». А як тоді бути з майже рівним співвідношенням володіння м'ячем протягом майже всієї зустрічі? А як же з ударом у сойку воріт П'ятова Де Пени вже на дев'ятій хвилині? А як же з ударами Вітіньо та моментом Циганкова? Просто містер Де Дзербі продовжує «бити понти», малюючись перед своїми господарями. А «Динамо» тим часом зберігає перевагу перед «дрім тим» із Маріуполя (це я нагадую про юридичну реєстрацію донецького «гранду») у три очки. Київський гранд рівно рік не програє у чемпіонаті, довівши свою безпрограшну серію до 27 матчів!

Тепер першість УПЛ бере двох тижневу паузу для ігор збірної, за якими ми дивитися зі щирим інтересом.

З побажанням успіху нашій головній команді у непростих протистояннях із фінами та боснійцями.