Понеділок, 02 серпня 2021 18:44

Токіо-2020: результати українців 2 серпня

(2 votes)

Черговий день Олімпійських ігор у Токіо для України завершився без медалей. Хоча ми були близькі до нагороди у кульовій стрільбі, у боротьбі Алла Черкасова могла вийти у фінал, а Ленур Теміров програв бронзу з рахунком 1:1 через правила боротьби. Зате у нас плюс три фінали у легкій атлетиці, фінал у веслуванні, та й Черкасова завтра спробує повернути нас на бронзову колію.

Борці не дісталися

Головним шансом на медаль напередодні змагального вважалася бронзова сутичка у греко-римській боротьбі. Але Ленур Теміров, який виступає у категорії до 60 кг, програв бій за бронзу.

Ленур боровся проти китайського суперника Валіхана Сайліка. Загалом у рівній сутичці українець був активнішим, але суперник не припустився помилки. За підсумкового рахунку 1:1 переможцем бронзового фіналу став Сайлік за пріоритетом – він просто останнім одержав цей бал, який давали спортсмени по черзі. За хвилину до кінця сутички Теміров спробував провести кидок, але не докрутив китайця. У результаті Теміров залишився без медалі.

Нову надію на бронзу подарувала Алла Черкасова, яка у категорії до 76 кг, демонструючи яскраву боротьбу, впевнено дійшла до півфіналу , де зустрілася з першим номером світового рейтингу, яка діє чемпіонкою світу Таміре Менсе-Сток із США.

Першою вперед вийшла американка, яка виграла перший період 2:0, але наприкінці першої хвилини другого періоду пішла в українки пройшов у ноги та перекат, після чого вона вийшла вперед 4:2, але пропустила контратаку. Черкасова за рахунку 4:4 програвала, бо саме американка мала останню результативну дію, тому наша спортсменка йшла вперед, ризикувала, але Менсе-Сток зловила її на контратаках і виграла 10:4.

Завтра, 3 серпня, Черкасова боротиметься у бронзовому фіналі.

Гудзик збив Куліша з медального шляху

Українець Сергій Куліш прикро залишився без медалі у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень із 50 метрів.

Куліш вийшов у фінальну вісімку із шостим результатом, а там впевнено йшов у трійці лідерів. Але у вирішальний момент Сергій Куліш не потрапив у ціль - коментатори припустили, що він вистрілив у чужу мету. Виявилося, що в нього розстебнувся гудзик, а через малу кількість часу Сергій втратив свою мішень і вистрілив у сусідню.

Читай також: Куліш пояснив, чому вистрілив у чужу мішень у фіналі Олімпіади

Образлива помилка опустила українця на восьме місце, з якого він не зумів підвестися. Навіть у разі пострілу хоча б у 9-ку Куліш би йшов на третьому місці з відривом від четвертого місця, а так, на жаль.

Павло Коростильов опинився за межами фіналу у стрільбі з малокаліберного пістолета з 25 метрів.

Після першого дня кваліфікації на точність Коростильов посідав лише 15-те місце. Другий день кваліфікації на швидкострільність Павло провів набагато краще. Провів серії на 99, 99 і 96 очок і сьогодні він став найкращим з 294 очками, але це дозволило лише піднятися на 9-е місце.

Читай також: Коростильов: В Україні був один тир, згорів і більше нічого немає

Позитивна легка атлетика

Багато приємних новин із легкоатлетичного стадіону.

20-річний Михайло Кохан у першій своїй спробі кинув молот на 76,82 м, а у другій на 78,36 м, тоді як кваліфікаційний норматив для прямого виходу у фінал – 77,50 м. У результаті Кохан вийшов у фінал із п'ятим результатом .

У вечірній сесії Ганна Рижикова та Вікторія Ткачук пробилися до фіналу Олімпіади-2020 у бігу на 400 м із бар'єрами.

Читай також: Рижикова: У фіналі працюватимемо на максимумі

Рижикова здолала дистанцію за 54,23, тоді як Ткачук показала результат 54,25. Обидві наші дівчата стали третіми у своїх півфінальних забігах і пробилися до фіналу з останніми 7-м та 8-м результатами. Фінал Олімпіади у цій дисципліні пройде 4 серпня.

Десь пощастило Марині Килипко. Через сильний дощ кваліфікація у стрибках із жердиною кілька разів переривали і в результаті у фінал вийшли всі, хто взяв 4,55 м (спочатку фінальним нормативом були 4,70 або потрапити до топ-12). У Марини, яка 4,55 м взяла з третьої спроби, і йшла 15-ою були невеликі шанси вийти у фінал, але організатори зупинили змагання та пропустили у фінал 15 найкращих легкоатлеток.

Алтухов та Янчук подарували надію

Стартували змагання у веслуванні на байдарках та каное. Першого дня проходили кваліфікаційні змагання для шести українських спортсменів, але лише двом вдалося успішно пройти далі.

У каное-двійці Павло Алтухов та Дмитро Янчук у кваліфікаційному заїзді стали останніми, але у чвертьфіналі зуміли вирвати друге місце та пробилися до півфіналу, який відбудеться завтра, 3 серпня.

На жаль, але в байдарці-одиначку Марії Кічасової-Скорик та Юлії Юрійчук, а також у байдарці-двійці Людмилі Куклиновській з Анастасією Тодоровою не вдалося пройти у півфінали своїх дисциплін.

Ще одна заявка на бронзу

В артистичному плаванні наш дует синхроністок Марта Федіна – Анастасія Савчук чудово виконали довільну програму та посіли третє місце у кваліфікації. З огляду на суддівство у цьому виді спорту, це суттєва заявка на бронзу Олімпіади.

Сумна серія стрибунів у воду

Олег Колодій невдало виступив у кваліфікації у стрибках у воду з 3-метрового трампліну.

Колодій із шести стрибків добре виконав лише останній, але при цьому помилився під час виконання двох своїх найскладніших стрибків. У результаті протягом усієї кваліфікації він жодного разу не входив до топ-18, які проходили до півфіналу.

Підсумкове місце нашого спортсмена – 22-а позиція з 351.25 набраними балами та Олімпіада для нього на цьому закінчується.

Нагадаємо, раніше наші дівчата на трампліні також не зуміли пройти у півфінал , завершивши свої змагання вже після кваліфікації.

Результати українців 2 серпня:

Кульова стрілянина. Чоловіки, стрілянина з пістолета з 25м.

2 день кваліфікації. Павло Коростильов – 580-17x (9-е місце) – не вийшов у фінал

Кульова стрілянина. Чоловіки гвинтівка з 50 м з трьох положень.

Кваліфікація.
Сергій Куліш – 1178-60x (6-е місце) – вийшов у фінал
Олег Царьков – 1166-51x (22-е місце) – не вийшов у фінал

Фінал. Сергій Куліш – 402.2 бали (8-е місце)

Легка атлетика. Чоловіки метання молота.

Михайло Кохан – 78,36 м (загальне 5-е місце) – вийшов у фінал
Гліб Піскунов – 73.84 м (загальне 20-е місце) – не вийшов у фінал

Веслування на байдарках і каное. Жінки, байдарка-одинак.

Марія Кічасова-Скорик - 44.564 (4-е місце у заїзді) - вийшла до чвертьфіналу
Юлія Юрійчук – 43.760 (5-е місце у заїзді) – вийшла до чвертьфіналу

1/4 фіналу.
Марія Кічасова-Скорик – 44.247 (6-е місце у заїзді) – не вийшла у півфінал
Юлія Юрійчук – 43.871 (5-е місце у заїзді) – не вийшла у півфінал

Веслування на байдарках і каное. Чоловіки, каное-двійка.

Кваліфікація. Павло Алтухов / Дмитро Янчук – 4:06.089 (6-е місце у заїзді) – вийшли до чвертьфіналу
1/4 фіналу. Павло Алтухов / Дмитро Янчук – 3:49.356 (2-е місце у заїзді) – вийшли до півфіналу

Веслування на байдарках і каное. Жінки, байдарка-двійка.

Кваліфікація. Людмила Кукліновська / Анастасія Тодорова – 1:50.733 (4-е місце у заїзді) – вийшли до чвертьфіналу
1/4 фіналу. Людмила Куклиновська / Анастасія Тодорова – 1:53.184 (6-е місце у заїзді) – не вийшли до півфіналу

Вільна боротьба. Жінки до 68 кг.

1/8 фіналу. Алла Черкасова – Агнешка Віщек (Польща) 11:0
1/4 фіналу . Алла Черкасова – Анна Кармен Шелль (Німеччина) 6:0 (перемога туші)
1/2 фіналу. Алла Черкасова - Таміра Менса (США) 4:10

Греко-римська боротьба. Чоловіки до 60 кг.

Бронзовий фінал. Ленур Теміров - Валіхан Сайлік (Китай) 1:1 (Теміров програв за пріоритетом)