(2 голосов)

У спортивному комплексі «Енерго-спорт» набирає обертів чемпіонат Кіровоградської області з футзалу серед команд Екстра ліги.

Другий тур першості виявився багатим на цікаві поєдинки. Так, центральним, по праву, вважався матч між віце-чемпіоном та чемпіоном минулого сезону – «Енерго» – «Нова поліція».

Одразу відзначимо чудову гру Дмитра Пастернака у рамці воріт «енергетиків». Саме декілька супер-сейвів першого номера команди й надихнула підопічних Андрія Жиленка та Віталія Дяденка на ще більш активні дії в атаці. У середині тайму Олександр Ісаєв у боротьбі з захисника з лінії штрафної потужно пробив по воротах суперників. Антон Шевельов у падінні зумів парирувати цей удар, але тут же, з флангу, на добиванні зіграв Сергій Барбанов. Втім, і тут Шевельов вийшов переможцем, та м’яч відскочив знову до Ісаєва, який, на цей раз, у підкаті,  вразив ціль.

Далі «Нова поліція», щосили, намагалася відігратися. І “полісменам” це вдалося. За хвилину до кінця першої половини гри В’ячеслав Головченко віддав передачу в вільну зону на Карпінця. Антон виграв позиційну боротьбу в Сергія Барбанова й, завдяки швидкості, випередив Пастернака й легко «проштовхнув» м’яч повз голкіпера «Енерго» – 1:1.

По перерві, господарі майданчика одразу вийшли вперед. Ісаєв, з аута, відпасув на Андрієнка. Роман, тут же, перевів м’яч у штрафну зону на ніким не прикритого Замніуса. Артему не склало проблем в дотик влучити в отвір воріт – 2:1. За шість хвилин до кінця зустрічі «енергетики» збільшили свою перевагу. Довга позиційна атака завершилась тим, що Замніус обіграв Чемериса й Согутовського й віддав на Барбанова. Сергій, якого не належним чином опікав Головченко, тут же в дотик прострілив на дальню стійку. М’яч прокотився між ногами у, того ж таки, Головченка, а Шевельов не встиг вийти з воріт. Тож, Олександр Ісаєв, на дальній стійці, очікував на цю передачу – 3:1 – перша перемога «Енерго» та перша поразка «Нової поліції».

Також, першу перемогу здобув ФК «Новоукраїнка», який мінімально обіграв «Україну-Дудляр» – 5:4. У дербі Кіровоградського району в межах обласної першості соколівський «Металург» не залишив шансів катеринівському «Огнеупору» – 7:3, а «Ельбрук» мінімально здолав «Арсенал» – 4:3.

Єдиним матчем без інтриги виявився поєдинок між «Енергією» та «Тарасівкою». Команда з Бобринецького району завдяки шести голам свого граючого тренера Олександра Кочури розтрощила суперника з рахунком 11:2.

У першому матчі ігрового дня третього туру зустрічались «Україна-Дудляр» та «Арсенал». «Гармаші» в складі яких такі досвідчені виконавці як Євген Дзюбін, Євген Луньов ні чого не зуміли протиставити чудово організованій «Україні». Завдяки дублю Олександра Тітенка «дудлярівці» святкували «суху» перемогу - 4:0.

У  наступному матчі – «Металург» – «Енерго», вже на початку гри «металурги» вийшли вперед. Павло Мельничук переграв опонента та з правого флангу завдав потужного удару прямісінько в дальній кут воріт Дмитра Пастернака – 1:0. Тільки от «енергетики» цього року беруть не кількістю, а якістю. Незважаючи на суттєве зменшення складу, спричинене трансферами Максима Скорова та Олександра Слівченка, поки-що, підопічні Андрія Жиленка та Віталія Дяденка виглядають дуже солідно. Тож, уже через декілька хвилин Роман Андрієнко ударом із розвороту відновив рівновагу, а згодом ще й оформив дубль. Ще до перерви ігрова перевага Дмитра Пастернака та компанії втілилась у ще один забитий м’яч, який на свій рахунок записав досвідчений Максим Баришніков. Вже по перерві команди ще по разу обмінялися забитими голами. Тож, 4:2 – цілком логічна перемога «Енерго».

А от наступне протиборство подарувало глядачам зливу голів. Їх у цьому матчі було аж 17. Більше того, фаворит гри – «Ельбрук» довгий час поступався. Далася взнаки відсутність єдиного воротаря команди Владислава Сцепінського, заміну якому склав Дмитро Ткач.  Лише за п'ять хвилин до кінця гри підопічним Максима Гедеріма вдалося спочатку зрівняти рахунок, а потім і здобути третю поспіль перемогу – 10:7.

А після цього розпочалася центральна гра туру – «Нова поліція» – ФК «Тарасівка». Ажіотаж у матчу був надзвичайно великий і доказом того став факт, що місць на трибуні всім не вистачило. Тут потрібно відзначити, що декілька провідних виконавців тарасівців, ще минулого сезону виступали у складі “поліцейських”, та й нінішній президент ФК “Тарасівка” Олександр Скляревський багато чого зробив для становлення та розвитку “Нової поліції”. Але наше життя мінливе й ось вже колишні партнери стали суперниками, що додовало додаткової інтриги протистоянню.

А тут ще федерація футболу м.Кропивницький, в особі заступника голови КМФФ Костянтина Волкова, приготувала приємні сюрпризи не тільки для вболівальників, але й для гравців, арбітрів й, навіть, медичного працівника, який працював в цей день на напруженних протиборствах.

Тож, ще до початку поєдинку, солодощі отримали всі дітлахи та представниці чарівної половини людства, які прийшли подивитися на гру. Але це ще були не всі приємні несподіванки. Ще за декілька днів до гри стало відомо, що найкращий гравець поєдинку отримає в подарунок від Костянтина Волкова надзвичайно коштовний приз – плазмовий телевізор. Погодьтеся, гарна мотивація показати все, на що здатен. А визначали найкращого за прозорою та демократичною процедурою усі глядачі дійства. Але про це вже згодом. Тільки ще хочеться додати, що надзвичайно приємно спостерігати за тим, що знаходяться справжні меценати, які допомогають розвитку та популяризації спорту взагалі, а в даному випадку - футзалу.

Декілька слів стосовно складів. У номінальних господарів усі найкращі були в строю, але виникли певні проблеми з резервом. Адже підсилювати гру Олександр Співак мав можливість лише трьома виконавцями. Що до «Тарасівки», то в цій грі амбітним дебютантам не помічниками були: дискваліфікований Максим Скоров та юні Еміль Мустафаєв та Олександра Маєр, які грали в ДЮФЛУ. Втім, приїхав допомогти Олександру Кочурі та компанії видатний гравець, заслужений майстер спорту України, віце-чемпіон Європи 2001-го року Раміс Мансуров. І потрібно визнати, що гра таких майстрів прикрашає наш чемпіонат. Досвідчений футзаліст не тільки продемонстрував чудові позиційні дії, відмінну техніку володіння м’ячем, а ще й був прикладом поведінки на майданчику по відношенню до суперників та арбітрів. Ось чому багатьом нашим лідерам потрібно вчитися: доводити свою перевагу не криками та емоціями, а блискучими діями під час гри.

Та повернемося безпосередньо до двобою, який нікого не залишив байдужим. Адже як тільки б здавалося інтрига згасала, то її відроджували. Тож, вже на початку гри «Тарасівка» намагалася більше контролювати м’яч і завдяки швидким переміщенням «розривати» оборону опонентів.

«Поліцейські» гру будували в звичній для себе манері – через паси на «стовпа». Тільки от «тарасівці» задум конкурентів доволі легко прорахували й у дебюті гри чинні чемпіони майже не турбували Романа Травкіна.

А от його візаві – Антону Шевельову приходилося куди складніше.  Дмитро Барбанов та Олександр Кочура, переважно після розіграшів стандартних положень, постійно змушували працювати досвідченого голкіпера. Втім, стовідсоткових нагод не було доки, затяжна позиційна атака «тарасівців» не увінчалася першим голом. Кочура, з центру, відпасував на Паньковського, який змістився до зони перед штрафною. Ігор, тут же віддав м’яч під удар своєму граючому тренеру, який в дотик пробив із правої ноги. А Шевельов не встиг згрупуватися й м’яч проскочив між ногами голкіпера – 0:1.

Другий гол не змусив на себе довго чекати. І знову спрацювала зв’язка  Паньковський-Кочура. Ігор «прострілив» у штрафну зону «Поліції», а Олександру не стало проблем, із близької відстані збільшити перевагу своєї команди – 0:2. Відзначимо, що участь в обох гольових комбінаціях взяв Раміс Мансуров.

Далі у  «Тарасівки» ще одну хорошу нагоду забити не реалізував Олександр Кочура, який метрів із восьми потужно пробив, але «постріл» 27-го номера гостей здорово парирував Антон Шевельов. Пізніше, Раміс Мансуров, прокинувши мяч між ногами у Дмитра Согутовського, «стріляв» у отвір воріт – знову чудово зіграв Шевельов, який, на наш погляд, і був найкращим у складі «Нової Поліції».

Тільки й голкіпер не зумів врятувати свою команду від третього пропущеного мяча. Дмитро Барбанов, на власній половині поля відпасував на Кривошея та зробив забігання до штрафної господарів. Єгор побачив, що капітан звільнився від опіки, й тут же віддав довгу розрізну передачу. Барбанову не стало проблем випередити Шевельова та відправити мяч точно у дальній кут воріт – 0:3 – гучна заявка на перемогу.

Тільки «поліцейські» й не збиралися здаватися. Думаю, що всі й так чудово знали бійцівські якості цієї команди, яка вже довгий час знаходиться на перших ролях у аматорському футболі та футзалі нашої області.

І тут, до того ж, не обійшлося без помилки гравця «Тарасівки». Черговий кутовий не передбачав великої загрози для Романа Травкіна, якби Єгор Кривошей більш надійно опікав Тараса Чемериса. А так, передача «парашутом» з кутового і капітану «Нової поліції» не стало проблем з лету влучити точно у кут воріт – 1:3.

Уже за мить «тарасівці» могли відновити перевагу. Єгор Кривошей обіграв Антона Карпінця та вийшов «на побачення» із Шевельовим, але не зумів переграти голкіпера. Тут же на добиванні зіграв Павло Кілбас, але його удар знову нейтралізував голкіпер «копів». Далі, два «постріли» поспіль завдавав Олександр Кочура, але й тут воротар суперника зіграв напрочуд надійно, а його партнери, в підсумку, зуміли вибити м’яч на кутовий.

А під завершення тайму підопічні Олександра Співака й взагалі скоротили відставання до мінімуму. За фол на Тарасові Чемерису арбітр зустрічі Ярослав Пилипенко призначив штрафний удар в метрі від штрафного майданчика. Антон Карпінець не став бити по воротах, а відпасував на Тараса Чемериса. Капітану «Нової поліції» не стало проблем влучити в ближній кут воріт «Тарасівки» – 2:3 – за такого рахунку команди пішли на перерву.

Дебют другого тайму знову краще провела «Тарасівка». Паньковський, перед штрафною, відпасував на Кочуру, Олександр одразу перевів м’яч на Барбанова, а Дмитро тут же прострілив до штрафної. І Олександр Кочура встиг випередити Дмитра Согутовського, та завдяки, якраз таки, рикошету від захисника «Нової поліції», відправив м’яч до сітки воріт – 2:4.

І вже через дві хвилини Барбанов з кутового відпасував на Паньковського, а Ігор, якого опоненти не дуже то й опікали, вдотик пробив точно у дальній кут воріт – 2:5.

Здавалося б, що “поліцейськім” вже не піднятися.  Тим більше, що далі свої чудові нагоди не реалізували Олександр Кочура та Ігор Паньковський, котрий вискочивши віч-на-віч із Шевельовим із двох спроб не зумів переграти воротаря.

Та згодом Паньковський виправився, вдало відгукнувшись на зрячу передачу Кривошея та зробивши рахунок 6:2 на користь «Тарасівки».

Але от, повторимося знову, «Нова поліція» -  той суперник, який і за такого рахунку ніколи не здається. В наступній своїй атаці Головченко й Чемерис розіграли комбінацію, після якої В’ячеслав ударом впритул зменшив відставання своєї команди. І далі все більше нагод створювали «поліцейські». Тільки от, Роман Травкін та каркас його воріт не давали опонентам ще більше скоротити своє відставання. Але чергова позиційна атака суперника закінчилась тим, що голкіпер  «Тарасівки» залишив власні володіння в намаганні завадити Согутовському. Але Дмитро віддав пас на Головченка, а той – на Чемериса. Ну а Тарасу не стало проблем зробити хет-трик та за 12 хвилин до завершення гри таки відродити інтригу в чудовому протистоянні.

Але тут варто констатувати факт, що тарасівці не грали на утримання рахунку, а продовжували створювати небезпеку  біля воріт Шевельова. Але й «поліцейські» не зупинялися. Тож, завершальні хвилини були дуже “спекотними”. Спочатку,  удар Тараса Чемериса прийшовся в обидві стійки, а через хвилину капітан «поліції» знову «встряхнув» каркас воріт опонентів.

Ну а за пять хвилин до кінця гри всі питання про переможця остаточно зняв Олександр Кочура, який, перегравши Карпінця, потужно з середньої відстані пробив у кут воріт «Нової поліції» тим самим встановивши остаточний рахунок матчу – 7:4 – заслужена перемога ФК «Тарасівка» в чудовому матчі з чинними переможцями Екстра ліги.

Ну а вже по завершенню протиборства, завдяки продуманій зазлегідь процедурі, було визначено випадкового вболівальника, який отримав право назвати кращого гравця матчу та володаря телевізора. Тож юний Валентин Максименко цілком очікувано, з чим погодилися практично всі глядачі, назвав найкращим граючого тренера «Тарасівки» та автора покера Олександра Кочуру.  Тож, тепер, завдяки ініціативі віце-президента кропивницької міської федерації футболу Костянтина Волкова, матчі своєї команди Олександр Григорович зможе переглядати та аналізувати на величезному екрані.

Ну а завершував ігровий день поєдинок ФК «Новоукраїнка» - «Енергія». І тут, як ми й писали раніше, команда Олександра Корінного врахувала недоліки  першої зустрічі й здобула вже другу перемогу поспіль. Цього разу, новоукраїнці здолали опонентів з рахунком 4:2.

Вже цієї неділі відбудеться черговий тур чемпіонату Кіровоградської області з футзалу. По праву, центральний матчем туру можна назвати протистояння – «Металург» - «Нова поліція».