Баннер Амбит
Суббота, 23 Июль 2016 11:51

Перше випробування фаворитом

(1 Голосовать)

В першому, після тривалої перерви, матчі в еліті українського футболу кропивницька "Зірка" проходила важке випробування донецьким "Шахтарем". Клас "гірників" виявився вищим. Але, незважаючи на поразку - 1:4, соромно за нашу комнду точно не було.

Хто ж грав сьогодні проти «Зірки»?

9 перемог в чемпіонаті України, 12 срібних нагород першості, 10 перемог в Кубку України та 6 фіналів, 7 перемог у Суперкубку України, перемога в Кубку УЄФА, участь в Суперкубку УЄФА… За останні роки «Шахтар» став не просто клубом. «Шахтар» став одним з грандів європейського футболу, потужним брендом. Так, між іншим, «Шахтар» в рейтингу клубів УЄФА «всього» 21-й: між англійським «Манчестер Юнайтед» та іспанським «Атлетіком». Чи можна було уявити собі більш потужного суперника для дебютного матчу після повернення до Прем’єр-ліги? І чому повернення? Дебюту! Адже останнього разу «Зірка» виступала в елітному класі ще 12 років тому, коли він називався Вищою лігою.

Але це все лише про клуб. Можливо треба було б глянути на стартовий склад «гірників»? Є такий доволі популярний сайт transfermarkt.de, який регулярно оцінює трансферну вартість гравців, що для футболу зараз є звичним явищем. Не важко проаналізувати, хто грав сьогодні за гірників і їх «футбольно-грошову вагу»: Пятов – 4 млн., Срна – 4 млн., Ордець – 2 млн., Кривцов – 2 млн., Ісмаїлі – 2,5 млн., Степаненко – 8 млн., Фред – 10 млн., Марлос – 10 млн., Бернард – 14 млн., Тайсон – 13 млн., Едуардо – 2,5 млн. 4 українця, 2 хорвата і 5 бразильців. Стартовий склад донецької команди «важив» (і це не жарт) 72 (сімдесят два) мільйони Євро. Ну а на заміни вийшли «всього» 11 мільйонів: Коваленко – 5 млн., Нем – 3,5 млн., Дентіньйо – 2,5 млн. 11 стартових гравців гірників були «дорожче» від кропивничан в 22,5 рази. Фантастична різниця.

Ще один момент, на який сьогодні звернули увагу, безумовно, всі вболівальники країни – назва нашої команди. Лише через тиждень після того, як Верховна Рада України прийняла постанову про перейменування міста, «Зірка» проводила свій перший матч в чемпіонаті країни. Футбольний клуб вже наступного дня після перейменування висловив свою позицію щодо декомунізації в нашій країні та змінив логотип. А сьогодні на всю країни лунало ім’я клубу Прем’єр-ліги – «Зірка» Кропивницький!

У стартовому складі головний тренер «Зірки» Сергій Лавриненко задіяв кількох новачків. За кропивничан в офіційних поєдинках дебютували Віталій Гавриш, Євген Чумак та Артем Сітало. На решті позицій – без сюрпризів – виконавці, які грали за сьогоднішніх гостей іще в першій лізі. Склад господарів же був точно таким, як і в матчі за Суперкубок проти столичного «Динамо». Знову на лавці залишилися минулорічні лідери «Шахтаря» – Кучер та Коваленко, а Ракицький уже вдруге навіть до числа 18-ти не потрапив.

На жаль, для нас протистояння почалося з того, що кропивничани пропустили вже на третій хвилині матчу. Після «обрізки» в центрі поля нашої команди, «гірники» перехопили м’яч, вибігли в контратаку чотири в два, і Тайсон віддав передачу на Бернарда у штрафний майданчик, який у дотик пробив у дальній кут – 1:0. Але гості після такого невдалого початку «не попливли». Більш того, кропивничани швидко оговтались і провели небезпечний випад. Навісною подачею в штрафний майданчик від Артема Сітала, який із перших хвилин справляв дуже гарне враження своєю жагою до боротьби, не зміг скористатися Артем Щедрий. «Шахтар» же бажав якнайшвидше розвинути свою перевагу. Даріо Срна віддав із флангу пас точно на Тайсона, та от пробити бразильцю наші центрбеки не дали. Щоправда, за хвилину з району одинадцятиметрової позначки несильним ударом в поперечину поцілив Марлос.

Ближче до середини тайму кропивничани адаптувалися до гри. Подачу від Андрія Бацули з лівого флангу прийняв Олексій Чичиков, перепасував на Артема Сітала, та от новачок нашої команди свою боротьбу захисникам донецької команди програв. На 27-й хвилині дуже гарну можливість зрівняти рахунок не використав Віталій Гавриш. Знову активність Андрія Бацули на лівому фланзі завершилася подачею захисника в штрафний майданчик «Шахтаря». З-за спини Ісмаїлі вискочив Віталій Гавриш, та от направив м’яч трохи неточно, поруч зі стійкою воріт. А швидкий прорив Артема Щедрого, який протягнув м`яч метрів із 35-40 тим-таки лівим флангом, зупинив Тарас Степаненко, в останню мить вибивши м’яч із-під ніг нашої дев’ятки на кутовий.

Не використавши потенційно небезпечні нагоди в атаці, «Зірка» вдруге пропустила. Олександр Кучеренко мав безліч варіантів для того, щоби «розрядити» ситуацію біли власного штрафного майданчика, але вибрав найгірший. Наш центральний захисник, який діяв цього вечора незвично нервово, невдало віддав пас головою на Євгена Паста. Тайсон, що знаходився між нашим захисником і воротарем, перехопив м’яч і перекинув кропивницького стража воріт – 2:0. Чомусь далі серія помилок оборони «Зірки» продовжилася. Цього разу вже «відзначився» Максим Ковальов, та Євген Паст підстрахував свого партнера.

А далі гості забили свій перший гол у Прем’єр-лізі. Олексій Чичиков поборовся на своєму правому фланзі та зробив націлену передачу на Євгена Чумака, якого суперники зупинили з порушенням правил  буквально за 18 метрів від воріт. До м’яча підійшов Андрій Бацула, пробив у дальній кут в обвід стінки, але голкіпер «Шахтаря» Андрій П’ятов відбив м’яч перед собою. Та першим на добиванні був Артем Сітало – 2:1. Якби кропивничани протрималися до перерви, то можна було розраховувати на продовження конкурентної боротьби. Але «гірникам» удалося повернути перевагу в два м’ячі. Даріо Срна виконав подачу із правого флангу зі штрафного за порушення правил проти себе. Після серії рикошетів м’яч відскочив до Едуардо, і натуралізований хорват без проблем забив із близької відстані – 3:1.

На початку другого тайму «Зірка» була більш активною, ніж її опоненти. Знову ж таки, більшість небезпеки для воріт, що захищав Андрій Пятов, надходила з лівого флангу, де діяв невтомний Андрій Бацула. Після його чергової подачі на дальню стійку Олександра Кучеренка випередив Ісмаїлі, і вибив м’яч на кутовий. Та потім «Шахтар» знову прибрав ініціативу до своїх ніг. Десь із середини другого тайму далася взнаки краща фізична готовність фаворитів, а от наші гравці втомилися постійно грати у відборі. Все частіше господарі поля знаходили вільні зони в обороні суперників і загрожували воротам Євгена Паста. Двічі протягом двох хвилин кропивничан урятували Максим Ковальов, котрий перехопив простріл від Бернарда, і Євген Паст, який відбив потужний удар Даріо Срни. Згодом Олексій Чичиков, що відтягнувся в оборону, виткнув м’яч із-під ніг Марлоса, коли той вже був готовий пробивати по воротах. Далі черговий сейв на свій рахунок записав наш воротар. Цього разу Паст потягнув удар Ісмаїлі. Ще раз вибив м’яч зі свого штрафного майданчика Максим Ковальов, якому знову вдалося перехопити флангову передачу від Бернарда.

Забити гравці «Шахтаря» у ворота команди Сергія Лавриненка більше не змогли. Так, у матчі був іще один гол у наші ворота, та його на свій рахунок записав Максим Ковальов, в якого попав м’яч після небезпечного прострілу. Були можливості у «гірників» забити ще декілька разів, але Євген Паст свою команду врятував. Уже в компенсований час дуже високо над воротами пробив Олександр Кучеренко, а вже в останній атаці Андрій П’ятов випередив Романа Локтіонова, який занадто сильно прокинув собі м’яч на хід.

Тож, поразка «Зірки» з рахунком 1:4. Але не варто «посипати голову попелом», адже ми поступилися віце-чемпіону країни й півфіналісту Ліги Європи. Вже через декілька днів «Шахтар» розпочне боротьбу в кваліфікації Ліги чемпіонів. А «Зірка», яка місцями демонструвала дуже й дуже непогану гру, має готуватися до нових випробувань – попереду учасник Ліги Європи луганська «Зоря».

«Шахтар» (Донецьк) – «Зірка» (Кропивницький) – 4:1 (3:1).

22 липня 2016 року (п’ятниця). Початок о 19:00. Львів. Стадіон «Арена Львів». 1536 глядачів. +25 С. Ліга Парі-Матч, 1 коло, 1 тур.

Арбітр: Арановський Євген (Київ).

Асистенти арбітра: Левко Микола (Чернівці), Мотика Андрій (Тернопіль).

Четвертий арбітр: Грисьо Юрій (Львів).

Спостерігач арбітражу: Шандор Андрій (Львів).

«Шахтар»: 30. П’ятов Андрій, 33. Срна Даріо (к/к), 18. Ордець Іван, 38. Кривцов Сергій, 31. Ісмаїлі, 6. Степаненко Тарас, 8. Фред (74. Коваленко Віктор, 63), 10. Бернард, 28. Тайсон, 11. Марлос (12. Нем Веллінгтон, 75), 22. Едуардо (9. Дентиньо, 72). Запасні: 26. Шевченко Микита, 5. Кучер Олександр, 2. Бутко Богдан, 7. Селезньов Євген. Головний тренер: Фонсека Паулу.

«Зірка»: 44. Паст Євген, 7. Гавриш Віталій (24. Зубков Руслан, 90+1), 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем, 10. Допілка Олег (к/к), 11. Бацула Андрій, 14. Сітало Артем (99. Локтіонов Роман, 79), 18. Кучеренко Олександр, 28. Чумак Євген (21. Загальський Ігор, 74), 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій. Запасні: 41. Льопка Роман, 22. Каваців Ярема, 29. Баєнко Володимир, 95. Попов Роман. Головний тренер: Лавриненко Сергій.

Голи: 1:0, Бернард (3); 2:0, Тайсон (32); 2:1, Сітало Артем (38); 3:1, Едуардо (45); 4:1, Ковальов Максим (71, автогол).

Попередження: Кучеренко Олександр (21), Фред (37), Допілка Олег (39), Бацула Андрій (44), Срна Даріо (48), Загальський Ігор (78), Степаненко Тарас (84).

Джерело: ФК "Зірка"

Прочитано 2471 раз Последнее изменение Суббота, 23 Июль 2016 12:04
Другие материалы в этой категории: « "Зіркові" новини По горячих слідах »