Середа, 07 липня 2021 12:46

Італія – перший фіналіст Євро

(1 Vote)
Італія – перший фіналіст Євро Фото AFP

Італійці, які, мабуть, провели найгірший матч на турнірі, вийшли у фінал, вигравши серію пенальті. Іспанці навпаки здивували, але не дотиснули суперників у ігровий час.

Перший тайм трохи краще провели іспанці. Луїс Енріке, розуміючи, що Бонуччі та К'єлліні, знають Морату, як рідного, виставив на вістря атаки Оярсабаля. Гравці Фурії Рохи більше контролювали м'яч і виглядали наполегливішими. Щоправда, з креативом та доведенням своїх атак до логічного завершення були складнощі. Ну, хіба що на удар Ольмо здорово зреагував Доннарумма. Італійці незвично, як для цього турніру, багато помилялися. І не було в діях хлопців Манчіні властивої легкості та розкутості. У такому небагатому на яскраві моменти таймі дивували воротарі, віддаючи м'яч суперникам. Але такими ляпами суперники не скористалися. А так нульова нічия виглядала цілком логічною.

on-line звіти зі стадіонів ЄВРО-2020 дивіться на каналі Студія 2U

У дебюті другого тайму італійці нарешті почали грати активніше і хоча б вирівняли гру. Пішла і небезпека біля воріт Симона. Хоча в іспанців міг забити Бускетс, який не влучив у ворота, після передачі настирливого Ольмо. У таких рівних і напружених матчах, коли конкуренти грають за дзеркальним тактичним розстановкою, багато що вирішує індивідуальну майстерність. І його виявив Федеріко К'єза після шикарної контратаки, яку розпочав Доннарумма, продовжили Вератті та Інсіньо, напруження захисників Іммобіле і другим темпом завершив К'єза. При цьому Гарсія та Ляпорт дали форварду "Юве" надто багато простору та часу для ухвалення рішення. Удар у дальній кут був зрячим і без шансів для Симона. Поки іспанці приходили до тями "скуадра адзурра" могла зняти питання ще в одній контратаці. Але тут Симон виграв ближню дуель у Беррарді. Хоча іспанці потихеньку від нокдауну відійшли і вже Оярсабаль не влучив по м'ячу головою із забійної позиції. Потім гра заспокоїлася і, здавалося, що італійці доведуть справу до перемоги. Проте спрацювала заміна Луїса Енріке. І біда прийшла для італійців там, де найменше чекали. На 80-й хвилині проста двоходівка по центру, де не розібралися досвідчені, але пристойно втомлені, К'єлліні з Бонуччі, вивела до воріт, що замінив Фернана Торреса, Морату. Альваро, якого нещадно критикували журналісти та вболівальники за погану реалізацію, холоднокровно пробив у ближній кут – 1:1. Іспанці, на куражі, ледь не забили ще після парашута голої Бускетса. А далі стало зрозуміло, що овертайму не уникнути.

Читайте найцікавіші новини у нашому Telegram каналі

У першій п'ятнадцятихвилинці знову активнішими були іспанці. Після штрафного та сейву Доннарумми м'яч ледь не закотився у ворота італійців. Потім уже Бонуччі став на шляху м'яча після навісу до штрафного майданчика. І взагалі в ці миті здавалося, що італійці втомилися і не проти пробити пенальті. Та лиха атакуюча молодецтво, яка так сподобалася всім, кудись зникла. Зараз же ми бачили стару-добру Італію, яка грає від оборони в очікуванні помилки конкурентів. Іспанці притиснули суперників до їхніх воріт та змушували грати на відбій. Адже хлопці Луїса Енріке провели два овертайми і ще пенальті били. Але тут "червона фурія" суперників не дотиснула. А у другому овертаймі італійці "прокинулися" і Беррарді навіть забив, але з невеликого офсайду. Хоча, загалом, більше м'яч контролювали іспанці, які, здавалося, більше хотіли виграти в ігровий час. не вийшло.

Дивіться на YouTube: Українські вболівальники у Бухаресті співають кричалку про Путіна

І перший півфіналіст визначався у серії післяматчевих пенальті. Це була друга поспіль серія для іспанців. А поспіль двічі у "футбольній лотереї" на чемпіонатах Європи ще не перемагав ніхто. Це вже тут підтвердили швейцарці, які пройшли французів, але поступилися іспанцям. Тож статистика була за італійців. Але Локателлі вже першим ударом не зміг переграти Симона. І відразу Ольмо запустив м'яч у небеса. Белотті забив без шансів голкіпера іспанців. Морено насилу, але рахунок зрівняв. Бонуччі був гранично точний. Як і Алькантара, який перехитрив Доннарумму. Бернардескі відправив м'яч у верхній кут. А ось Мората пробив нехитро і Доннарумма удар парирував. Жоржіньйо ж знущально вивів Італію у фінал. Тенденція збереглася. Хоча з гри іспанці виглядали переконливішими, але на цьому турнірі своя логіка.

Євро-2020. 1/2 фіналу.

Італія – Іспанія – 1:1 (пен. 4:2).

К'єза, 60 – Мората, 80.

Бускетс, 51 – Толой, 97, Бонуччі, 118.

Серія пенальті: 0:0 - Локателлі (воротар), 0:0 - Ольмо (вище), 1:0 - Белотті, 1:1 - Морено, 2:1 - Бонуччі, 2:2 - Алькантара, 3:2 - Бернардески , 3:2 - Мората (воротар), 4:2 - Жоржіньо.

Італія: Доннарумма, ді Лоренцо, Бонуччі, К'єлліні, Емерсон (Толой, 73), Жоржіньо, Барелла (Локателлі, 85), Вератті (Песіна, 73), К'єза (Бернандески, 107), Іммобіле (10) Белотті, 85).

Іспанія: Сімон, Аспілікет (М. Льоренте, 85), Ляпорт, Е. Гарсія (Пау Торрес, 109), Альба, Бускетс (Алькантара, 106), Педрі, Коке (Родрі, 70), Ферран Торрес (Мората, 62) , Оярсабаль (Жерар Морено, 70), Ольмо.

Арбітр: Фелікс Брих (Німеччина).

Стадіон: "Уемблі" (Лондон, Англія).