Пятница, 28 Февраль 2014 01:16

Єврокубковий жах

(11 голосов)
Єврокубковий жах фото sport.ua

У матчах-відповідях 1/16 фіналу Ліги Європи представники України не змогли перемогти своїх суперників та вибули з турніру.

Після нічийного результату у Пльзені, «Шахтар» мав певну перевагу. Проте всі розуміли, що у Донецьку доведеться добряче постаратися, аби пройти у наступну стадію турніру. На правах господарів «гірники» активно почали перші хвилини, демонструючи свій клас та індивідуальну майстерність. Але і чешська команда відразу дала знати, що приїхала за результатом, а не просто відбути номер. Підопічні  Душана Угріна атакували, не боячись більш сильного суперника, а «Шахтар» намагався потроху заспокоїти гру, і в свою чергу намагався не відставати від гри гостей. На 29-ій хвилині під удар Станіслава Тецла кинулись відразу 3 «гірника», м’яч відлетів до Коларжа, який буквально, опинившись сам, розстріляв Андрія П’ятова. Підопічні Луческу навіть і не думали здаватися: Адріано не вистачило кількох сантиметрів, аби підставити ногу під простріл Срни. Швидка атака у два паси від гостей, і рахунок на табло змінився до критичного для донетчан (1:3 за підсумками двох матчів). Петржела на 32 хвилині зумів з 22 метрів, за допомогою рикошету від капітана помаранчево-чорних, заколотити «шкіряного» прямісінько у лівий кут воріт. І знову захисники залишили футболіста «Вікторії» без опіки.

«Шахтарю» тотально не везло не лише у захисті. З такою кількістю нереалізованих моментів, сподіватись на перемогу було важко. М’яч після удару Тейшейри попав кіперу гостей у ногу. Під удар Ілсіньо кинувся захисник. Адріано знову не вистачило кількох сантиметрів. На 80-ій хвилині Ферейра забив з офсайду, на 83-ій м’яч чудом не перетнув лінію воріт. І лише під занавіс матчу фортуна посміхнулася донетчанам: На 88-ій хвилині Адріано замкнув простріл Шевчука з лівого флангу. За той час, що залишився «Вікторія»не дала можливості відмітитися «гірникам» ще раз.

Фінальний свисток фіксує рахунок 2:3 і донецька команда залишає ЛЄ сезону 2013/14.

«Шахтар» - «Вікторія» - 1:2

Голи: Адріано 88 - Коларж 29, Петржела 32

«Дніпро» - єдина з українських команд, яка виграла перший матч у свого суперника.

Перший тайм був за дніпропетровською командою, і навіть початок другого тайму ознаменувався голом Зозулі на 47 хвилині. «Шпори» відновили паритет вже через 9 хвилин. Постарався Крістіан Еріксон зі штрафного. Переломним моментом матчу стало вилучення автора єдиного голу дніпропетровців – Романа Зозулі на 62 хвилині. Відсутність форварда певно стривожила команду, і короткий проміжок часу Денис Бойко діставав шкіряного з воріт ще двічі на 65 та 67 хвилині. Рахунок на табло і ситуація на полі практично звела шанси «Дніпра» на 1/8 до нуля. Під кінець тайму підопічні Рамоса мали ще пару раних шансів змінити рахунок, але рефері фіксує перемогу господарів – 3:1, а це означає вихід українського клубу з боротьби за кубок ЛЄ.

«Тоттенгем» - «Дніпро» - 3:1 (3:2)

Голи: Еріксон, 56, Адебайор, 65, 67 – Зозуля, 47

Потрібно віддати належне Роману Григорчуку та його команді: так далеко одесити ще не заходили. «Чорноморець» зумів показати прекрасну гру у захисті та середині поля. Судячи з гри, команда цілком могла дотягнути до додаткового часу та серії післяматчевих пенальті. Але вилучення Зубейка  на 76 хвилині внесло свої корективи в гру. Одесити пригнітилися, а в ліонців, навпаки, піднявся дух. Завдяки цьому «Ліону» все ж таки вдалося продавити оборону суперника: Ляказетт зі зручної позиції майстерно завершив атаку своє команди. Незважаючи на результат, команда з Одеси заслуговує похвалу. Не кожен може вистояти так довго проти такого титулованого суперника.

«Ліон» - «Чорноморець» - 1:0

Гол: Ляказетт, 80

Після програшу у формально домашньому матчі, «Динамо» виглядало претендентом №1 на виліт з Єврокубку серед українських команд. Відіграти два м’ячі в Іспанії було майже нереально. В кінцевому рахунку так і сталося. Єдиний небезпечний момент у підопічних Блохіна – удар Велозу у перекладину. Безгольова нічия вибила києвлян з турніру. «Валенсія» продовжує шлях до кубку.

«Трабзонспор» - «Ювентус» - 0:2

До 1/8 фіналу проходять наступні команди: Реал Бетіс, Лудогорець, Зальцбург, Базель, Порту, Наполі, Севілья, Фіорентина, Бенфіка, АЗ, Анжи, Ювентус.

Олег Козупляка спеціально для "Sportрепортера"