Понеділок, 07 червня 2021 21:17

Позаду Північна Ірландія та Кіпр, попереду Амстердам

(3 votes)
Позаду Північна Ірландія та Кіпр, попереду Амстердам © УАФ

Перед своїм від'їздом на Євро збірна України здобула розгромну перемогу над Кіпром – 4:0, який чомусь виглядав вкрай непереконливо.

Та перший тайм матчу з кіпріотами залишив неоднозначне враження. І це попри позитивний рахунок – 2:0. Але вся річ у тому, що обидва голи гості придумали собі самі. А крім цих двох пенальті, реалізованих Ярмоленком та Зінченком, з гри ми забити так і не змогли. І це при тому, що чудовий тайм видав Олександр Зінченко. Як мінімум чотири передачі фіналіста Ліги чемпіонів виглядали потенційно гольовими. Проте Яремчук примудрявся із забійних позицій потрапляти у воротаря. А Зубков, Малиновський, Ярмоленко та сам Зінченко стріляли вище чи повз. Більшість наших футболістів били і робили передачі з опущеними головами, не дивлячись, на авось. І це наша величезна проблема. Тут слід розуміти, що на Євро конкуренти стільки створити не дозволять. Там потрібно використати найменший шанс. А з такою реалізацією розраховувати на успіх буде дуже складно. Щодо складу, то Андрій Шевченко підніс обіцяні експерименти. Чого вартий Забарний на позиції правого захисника, повернення у ворота П'ятова та Макаренка, а не Степаненка, в опорній зоні. При цьому багато шлюбу і мало ефективності мали Малиновський, та й фланги не працювали на повну потужність. Собол пару разів підключився і загубився, а вимагати чогось від Забарного в атакувальному плані було складно. Зубков, незважаючи на зароблений пенальті та видалення у суперників, не виглядав так само добре, як у першому таймі матчу з Північною Ірландією. Мабуть, два класні матчі поспіль вичавити з себе хавбеку "Ференцвароша" вкрай складно. А в обороні при мінімумі погроз від кіпріотів кілька разів виникала у нас очевидна плутанина. Та й П'ятов один непотрібний кутовий "привіз". На щастя, гості своїми невеликими шансами не скористалися. А кутовий від П'ятова став для нас гольовим, коли ми втекли у стрімку контратаку. Ось і вийдуть, що результат відмінний, а до гри залишилося багато питань.
Після перерви замість Зубкова вийшов іменинник Марлос, який відзначав своє 33-річчя. А Степаненко замінив Макаренка. Кіпріоти навіть пожвавішали і кілька разів реально загрожували воротам П'ятова. І це знову тривожний дзвіночок, адже гості грали вдесятьох. А потім у нас пройшла шикарна комбінація за участю Ярмоленка, Зінченка та Марлоса. Якби й тут Яремчук із метра порожні не забив, то це було б щось. Ну і після цього кіпріоти остаточно попливли та добивати їх було справою класу. А він у наших футболістів незрівнянно вищий. Хоча до цього кіпріоти так багато, навіть в офіційному матчі із хорватами, не пропускали. Той поєдинок завершився мінімальною перемогою "шашкових" – 1:0. А тут дубль Ярмоленка з правого через штрафний, після невеликого рикошету, ще більше додав впевненості Андрію, який невдовзі поступився місцем на полі Шапаренка. До цього несподівано Караваєв замінив Матвієнка і Забарний перемістився до центру в пару до Кривцова. Малиновський, який зіграв не дуже переконливо, був замінений на Судакова, до якого дедалі більше довіри. Та й суперечливі почуття викликала реалізація Яремчука, замість якого вийшов Бесєдін. Схоже, Довбик наш тренерський штаб - це на крайній випадок. Виходу Артема на поле дуже чекали у Дніпрі, але не дочекалися. Як і у Харкові. У тренерів із цього приводу своя думка. Наприкінці, українці намагалися подолати "окопну та відбійну" оборону гостей, яка була більше дірявою, аніж монолітною. Розрив між лініями у кіпріотів був очевидний і в цей вільний простір щоразу проходили передачі. Ось тільки ще раз вийти на реальну гольову позицію не виходило. Дивно, але на останніх хвилинах біля воріт П'ятова виникли два моменти через кілька розхлябаних дій українців в обороні. На щастя, точного удару у суперників "синьо-жовтих" не вийшло. Але ще один тривожний дзвіночок пролунав. Ну а фінальний свисток зафіксував впевнену та дуже важливу з психологічного погляду другу поспіль вікторію команди Андрія Шевченка, яка показала добру фізичну готовність. А Зінченко продемонстрував відмінну готовність та психологічну стійкість, заслужено отримавши приз Лев Матча. Наскільки корисним був цей поєдинок з погляду майбутніх битв на Євро судити тренерам. Але ні македонців, ні австрійців, а особливо нідерландців, кіпріоти не нагадували. Ті сильнішими будуть. І проводили вони спаринги з учасниками Євро чи близькими за класом конкурентами. Але це їхня справа. Ми ж отримаємо відповіді щодо правильності нашої підготовки вже зовсім скоро. З вірою в краще і вирушаю до Амстердама, щоб уже звідти розповідати вам про все найцікавіше.