Неділя, 16 лютого 2014 22:27

Олімпійський хокейний турнір: п'ятий день

(11 votes)
Олімпійський хокейний турнір: п'ятий день фото xsport.ua

Сьогодні на льоду билися команди груп «А» та «В», а в аналогічному жіночому турнірі вже відбулися ігри кваліфікації, в яких жіночі колективи Фінляндії, Німеччини, Росії та Японії вирішували між собою долю п'ятого місця на турнірі.

У першому поєдинку класифікації хокеїстки збірної Фінляндії мінімально переграли опоненток із Німеччини – 2:1, а у другому матчі жіноча збірна Росії здолала команду Японії – 6:3. У своєрідному фіналі за п'яте місце росіянки зіграють проти фінок, а у грі за сьоме місце німкені воюють з японками. Нагадаємо, що боротьбу за медалі у півфіналі турніру продовжать команди Канади, Швейцарії, США та Швеції.

Чоловіки. Група "А"

А у чоловічому турнірі команди відіграли сьогодні останні ігри групової стадії змагання. У групі «А» хокеїсти збірної Росії лише у серії булітів перемогли словаків – 0:0 (1:0). До слова, гравцям Словаччини ще до гри з господарями особливо не було за що боротися, оскільки раніше словацька команда програла словенцям та американцям і втратила шанси на подальше продовження боротьби за високі місця в групі. А ось росіянам треба було перемагати. Адже, поступившись американцям, підопічні Білялетдінова прогаяли шанс виграти свою групу і тепер змушені були брати максимум у грі зі Словаччиною, щоб виявитися найкращою другою командою з усіх груп і прямо потрапити до чвертьфіналу. Проте словацька команда, яка зловила на чолі з кіпером «Донбасу» Яном Лацо неймовірний кураж, змогла протриматися до серії булітів. І хоч там аутсайдер групи все ж таки програв, але за нічию в основний час видобув один бал, покращивши своє становище в порівнянні з найслабшими дружинами інших груп. А ось росіяни нічиєї трохи ускладнили собі життя, втративши шанси стати найкращою другою командою групового етапу і прямо вийти у ¼ фіналу.

У другому поєдинку групи «А» гравці США прогнозовано розібралися зі Словенією – 5:1, ставши переможцем свого квартету.

Група "В"

Збірна Австрії здобула першу перемогу на турнірі, перегравши за всіма статтями Норвегію, яка в черговий раз розчарувала, - 3:1. Вже в першому періоді австрійські НХЛівці Мікаель Грабнер та Мікаель Раффль двічі вразили ворота норвежців, що надалі дозволило австрійській команді грати за результатом та здобути перемогу. А ось фаворити групи "В" команди Фінляндії та Канади лише у додатковий час змогли виявити переможця. Причому на початку зустрічі впевненіше себе почували саме «кленове листя», яке, власне, і першим відкрило рахунок. Тим не менш, фіни змогли відігратися у другому періоді та протриматися у третьому, що дозволило скандинавам на пару з північноамериканцями вийти до чвертьфіналу, ставши найкращим другим колективом із усіх груп. Адже за нічию в основний час обидві дружини отримали за одним пунктом. У додатковий час канадці все ж таки додавили фінів - 2:1 і стали переможцем своєї групи, а скандинави хоч і програли, все ж таки прямо потрапили до чвертьфіналу.

Таким чином, до чвертьфіналу вже пробилися збірні Швеції, США, Канади і Фінляндії, а у вівторок у плей-офф Росія, Норвегія, Латвія, Швейцарія, Чехія, Словаччина, Словенія і Австрія розіграють чвертьфінальні путівки, що залишилися.

У чвертьфіналі переможець пари Росія-Норвегія зіграє проти збірної Фінляндії, тріумфатор гри Латвія-Швейцарія проти Канади. США зустрінеться з найкращим у парі Чехія-Словаччина, а Швеція – з переможцем пари Словенія-Австрія.

Четвірка команд, що потрапили до чвертьфіналу, виглядає дуже сильною, за винятком, можливо, Фінляндії, чиє місце мала займати Росія. З іншого боку кожен прямий чвертьфіналіст є претендентом на медалі турніру, довівши це своєю впевненою грою на першому етапі змагань.

В іграх кваліфікації у кожного колективу є шанс потрапити до вісімки найсильніших колективів Олімпійського хокейного турніру. Мінус полягає лише в тому, що дані команди проведуть на одну важку гру більше (адже ці ігри стануть останнім шансом зачепитися за медалі і всі команди боротимуться до кінця). Та й у чвертьфіналі даним, без сумніву, втомленим після ігор кваліфікації командам, доведеться боротися проти відпочилих і дуже майстерних суперників. Тож кваліфікаційним чвертьфіналістам доведеться не солодко. Тим не менш, на кону медалі Олімпійських ігор, а отже, кожен колектив чіплятиметься за кожен свій шанс. Тож і тим, і іншим буде дуже важко, а нам, уболівальникам, від того – лише цікавіше.

Андрій Мороз спеціально для "Sportрепортера"

Read 3347 times Last modified on Неділя, 16 лютого 2014 22:36