Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

×

Внимание

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Почта не может быть оправлена, поскольку PHP-функция mail() заблокирована на данном сервере.

Суббота, 27 Январь 2018 17:57

Неповторна олімпійська єдність

Автор 
Оцените материал
(2 голосов)

У спортивному залі кропивницької ЗОШ №26 пройшов новий, але надзвичайно цікавий захід: «Вчитель + учень = олімпійський дует». У справжньому спортивному святі брали участь вчителі фізичної культури та найкращі спортсмени своїх шкіл.

Зазначимо, що змагання проводилися спільно  відділеннями НОК Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Сама ідея подібних стартів, де кожну команду представляють вчитель зі своїм учнем, належить викладачу фізичної культури Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нікопольського району Дніпропетровської області Олександру Клименку, який завзято й, забігаючи наперед, переможно змагався разом із донькою. До речі, якщо в команді вчителем був чоловік, то пару йому складала учениця, якщо ж педагог жінка, то вона виступала разом із учнем.

Такий формат проведення змагань є новим, проте вже зацікавив керівництво Національного олімпійського комітету України, тож його планують запровадити на всій території нашої країни та зробити традиційним.

Розуміючи важливість такого заходу, змагання відвідали та емоційно реагували на все, що відбувалося, народний депутат України Олександр Горбунов, начальник міськспортвідділу Кропивницького Сергій Колодяжний, голова обласного відділення НОК Олександр Кузьмін, голова комітету НОК України по роботі з регіональними осередками Володимир Ковальов, срібний призер ХХVІІ Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї з велоспорту на треку, заступник голови обласного відділення НОК України Олександр Симоненко.

Втім, найочікуванішою була поява першого заступника Міністра молоді та спорту України, віце-президента НОК України, президента Федерації легкої атлетики України Ігоря Гоцула, який із задоволенням відповів на запитання місцевих журналістів:

-          Як ви думаєте, наскільки такі от старти, що проводяться вперше в Україні, допомагають популяризації фізичної культури та спорту?

-         Це чудова ініціатива, яку ми будемо всіляко підтримувати. Україна достатньо сильна країна у професіональному спорті, спорті високих досягнень. Однак, ніколи ми не досягали тих нормативів, які сьогодні існують у цивілізованому світі, щодо масового спорту. Якось завжди ми на це дивилися як на щось другорядне. На те, що може існувати й самостійно, без державної підтримки. Але насправді, за такими ініціативами як сьогодні майбутнє. Оскільки масовий спорт, той, який дає здоров’я, має величезне соціальне навантаження та значення. Серед іншого, тут є й економічні чинники, оскільки люди менше хворіють, держава менше платить за лікарняний й багато іншого. Тому, це чудове починання  й дуже добре, що воно знайшло підтримку серед влади, народних депутатів, громадськості. Зрозуміло, що й Міністерство молоді та спорту й Національний олімпійський комітет радо вітають та підтримують важливий, з усіх точок зору, проект.

-         Незабаром розпочнеться зимова Олімпіада. На які результати розраховуємо?

-         Спорт прекрасний тим, що результати змагань складно передбачити. Тому люди з нетерпінням чекають нових змагань, а особливо Олімпіаду. Сподіваюся, що для всіх українських уболівальників Ігри в Пхенчхані стануть приємним сюрпризом. У той же час, ми повинні розуміти, що Україна це країна не зимових видів спорту. Все-таки ми більше розвиваємо літні види. Великої кількості медалей у нас не було ніколи, але були видатні досягнення. Згадаймо хоча б золоті нагороди Оксани Баюл і жіночої естафети в біатлоні, тепер уже срібло Віти Семеренко, а також олімпійські сенсації від Валентини Цербе, Олени Петрової та Лілії Єфремової. І в Пхенчхані ми сподіваємося, що знову порадують наші біатлоністки, а може, «вистрілять» і представники інших видів. Адже Олімпіада за напругою пристрастей і емоцій не зрівняється ні з якими іншими стартами, а тому може статися будь-яка несподіванка. Ми ж постаралися зробити все для нормальної підготовки олімпійців. Проаналізували виступи наших спортсменів і поділили їх на три категорії. В елітну групу потрапили 15 біатлоністів, а також фристайлист Олександр Абраменко. Вони отримують набагато більше грошей на підготовку, ніж представники двох інших груп: провідної і перспективної. Всього на зимові види спорту держава виділила 120 мільйонів гривень, 60 із них ми направили на біатлон. Вважаю це рішення логічним, оскільки саме в цьому виді спорту українці мають найбільші успіхи. Ну а ще 60 мільйонів розподілили на інші зимові види. Як бачите, великі гроші йдуть на підтримку нашої збірної, на закордонні збори тощо. До речі, всього ж Україну в Кореї представлять близько 40 атлетів у різних видах спорту. Що ж стосується призових за нагороди, то вони істотні. Зокрема, за золото спортсмен отримає від держави 125 тисяч доларів, за срібло 80 тисяч, а за бронзу 55 тисяч. Як віце-президент НОК України зауважу, що 26 провідних олімпійців із зимових видів спорту щомісяця отримують стипендії НОК, а загальний обсяг програми складає понад 6 мільйонів 300 тисяч гривень. Національний олімпійський комітет спільно з Міністерством молоді та спорту продовжує займатися забезпеченням наших представників зимових видів спорту спортивним обладнанням, інвентарем, формою. У 2017 році на вирішення цих питань було передбачено понад 8 мільйонів гривень. Фінансова допомога тільки зимовим федераціям, з урахуванням стипендій, склала близько 15,6 мільйона гривень. Погодьтеся, що в нинішніх економічних умовах така підтримка і допомога є відчутними, що має принести свої плоди. Так що, з нетерпінням чекаємо початку олімпійських стартів.

-         У цьому році Кропивницький прийме чотири національних чемпіонати з легкої атлетики. Які саме?

-         Всі вони дуже відповідальні та важливі. Це, перш за все, чемпіонат України серед юніорів, дві командних першості серед ДЮСШ і СДЮШОР та клубів і серед дорослих та молоді, а це чемпіонат країни з легкоатлетичних багатоборств серед дорослих та молоді. Минулоріч Кропивницький приймав дорослий чемпіонат, але ми намагаємося вводити таку собі черговість, а тому передали право на проведення цієї першості Луцьку. Зараз у нашій країні, на щастя, йде такий собі тренд із будівництва нових стадіонів та манежів. Ми сподіваємося, що їх ставатиме більше й, відповідно, конкуренція зростатиме. А тому й Кропивницькому доведеться докладати все більше зусиль для того, щоб зберегти право проводити змагання національного рівня. Втім, чотири чемпіонати це велика кількість. До речі, це й економічно вигідно: завжди є стимул для розвитку виду спорту на території, адже й діти приходять подивитися. Тренери, які тут працюють, мають можливість дечого навчитись у своїх колег з інших регіонів. Я дуже сподіваюся, що моє рідне місто зможе зберегти право організації легкоатлетичних змагань.

Тим більше, що в 2017-му році ми побачили позитивні зрушення у ставленні влади, багатьох людей до цих змагань. Вони пройшли на якісно кращому рівні. Ми бачили бажання міста зберегти за собою звання головної легкоатлетичної арени України. І ми це цінуємо й, зрозуміло, будемо це враховувати, коли ухвалюватимемо рішення про наступні чемпіонати.

-     Ігоре Євгенійовичу, відомо, що наразі  ви перебуваєте на лікарняному. Що Вас змусило приїхати до Кропивницького?

-        Я приїхав сюди для того, аби спробувати допомогти остаточному вирішенню питання реконструкції спорткомплексу ОСДЮСШОР-2. Це дуже болюче питання, яке ми вже давно обговорюємо, спільно з місцевою владою, народними депутатами, які допомагають, зі спортивною громадськістю. Дуже сподіваюся, що ми зможемо дійти логічного завершення й, врешті-решт, ця довгоочікувана реконструкція розпочнеться, адже це дасть новий поштовх тут, у Кропивницькому і, взагалі, в державі.

 

Радує, що, на прохання організаторів, підтримав проект Народний депутат України Олександр Горбунов, завдяки якому учасники отримали відповідні винагороди:

- Не можна було не відгукнутися на прохання організаторів. Приємно, що змагання, які вперше проводяться в Україні, приймає наше місто. Сама ідея і формат заслуговують уваги. Це консолідація учнів, учителів, взаємодопомога... Те, що присутнє у спорті, повинно бути в житті. Мені б дуже хотілося, щоб більше було уваги з боку держави, місцевої влади до заходів, спрямованих на популяризацію фізичної культури, спорту, пропаганду здорового способу життя щоб вона була в усьому. Дякуючи депутатам Верховної Ради, Президенту, Кабінету Міністрів України, минулого року в Україні почався бум із ремонту, реконструкції спортивних залів, об’єктів. Я зі свого боку робитиму все, щоб і надалі в нашій державі покращувалася матеріально-технічна база, ставало більше спортивних об’єктів.

 

Ініціатор проведення змагань у такому форматі Олександр Клименко розповів про свій задум, який вдалося втілити в життя:

- Ідея таких змагань виникла чотири роки тому. Різні форми змагань я завжди застосовую під час уроків фізичної культури. Три роки поспіль ми, на базі нашої Кам’янської школи, проводили такі змагання на районному рівні. Оскільки наша ЗОШ активно співпрацює з НОК Дніпропетровщини, є школою олімпійської освіти, то там  підтримали нашу ідею. Чому вибрали саме Кропивницький як місце проведення? Та все досить просто. Ми постійно підтримуємо зв’язок із колегами, в тому числі й із вашого міста. А коли вже почали обговорювати, де пройде турнір, то тут і географічне розташування зіграло чималу роль, а також і те, що між собою співпрацюють відділення НОК України Дніпропетровщини та Кіровоградщини. Останні сказали, що в них є чудова школа олімпійської освіти з реконструйованим спортивним залом. Тому кропивничани раді були взяти відповідальність проведення першого турніру на себе. Щодо самих змагань, то функціонально було складно. В тенісі легше, адже ми технічно були сильніші, в інших двох видах команди були відносно рівні. Десь нам посміхнулася вдача, але вона приходить до тих, хто регулярно тренується.

 

Тож, повертаючись до боротьби, 12 команд-учасниць виявляли найкращих у баскетбольній естафеті, волейболі та настільному тенісі. Переможців же визначали в індивідуальній і в командній першостях.

 

Як ми вже відзначили, найкращий результат, за підсумками всіх спортивних випробувань, продемонструвала команда Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області, яку представляв автор ідеї проведення подібних стартів Олександр Клименко разом зі своєю донькою. Срібло вибороли ще одні представники Дніпропетровщини – пара із Приміської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нікопольської районної ради. Третім став спортивний дует Помічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добровеличківської районної ради.

 

По завершенні змагань почесні гості нагородили переможців та призерів в окремих видах і в загальному заліку дипломами, медалями, кубками, сувенірами з олімпійською символікою від обласного відділення НОК України.

 

Віталій Журак, “Спортревю New”

 
Прочитано 2098 раз Последнее изменение Суббота, 27 Январь 2018 18:07
Другие материалы в этой категории: « Cпортивні держслужбовці

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить