Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Среда, 22 Январь 2014 19:46

Затверджено склад Олімпійської збірної на Ігри в Сочі-2014

Автор 
Оцените материал
(9 голосов)

Як повідомили Sportрепортеру в прес-службі НОК Украіни, 39атлетів представлятимуть Україну на XXII зимових Олімпійських іграх в Сочі. Саме такий кількісний склад затвердив Виконавчий комітет Національного олімпійського комітету України на сьогоднішньому засіданні.

Наразі ще 3спортсмени(лижні гонкита фристайл)знаходяться на листі очікування Міжнародної федерації лижного спорту і можуть поповнити склад збірної.

 Наші спортсмени будуть виступати в 9 з 15 видів спорту, а саме: у біатлоні (11 спортсменів), фігурному катанні (6 спортсменів), санному спорті (6 спортсменів), фрістайлі (5 спортсменів), лижних гонках (5 спортсменів), гірськолижному спорті (2 спортсмени), сноубордингу (2 спортсмени), лижному двоборстві та шорт-треку (по 1 спортсмену).

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка докладно поінформував усіх присутніх щодо процедури затвердження складу.

«19 січня 2014 року завершився ліцензійний відбір. Міжнародні федерації офіційно підтвердили квоти, завойовані спортсменами для участі в Іграх. Після цього склад Олімпійської команди був детально розглянутий на засіданні Експертної ради з підготовки до Олімпійських ігор за участю президентів федерацій із зимових видів спорту і тренерів команд, представників фізкультурно-спортивних товариств та обласних відділень Національного олімпійського комітету. А вже після цього він був рекомендований на затвердження Виконкому НОК», - зазначив головний олімпієць країни.

«Найближчими днями ми отримаємо додаткову інформацію по наших спортсменах, що знаходяться на листі очікування Міжнародної федерації лижного спорту. Також 24 січня вирішиться доля спортивної пари у фігурному катанні. За пропозицією Виконкому Федерації фігурного катання, підтриманої Експертною радою та затвердженою Виконкомом НОК, післязавтра в Києві пройде контрольний прокат за участю двох пар, за підсумками якого і будуть визначені учасники Олімпійських ігор.  Пов’язано це з тим, що ліцензію на Ігри для країни виборола пара Роман Талан-Єлизавета Усманцева, а на національному рівні краще виступили Юрій Рудик-Юлія Лаврентьєва, які згодом не дуже вдало змагалися на чемпіонаті Європи. Отже, ухвалено рішення визначити сильнішого в спортивній очній боротьбі», - підкреслив президент НОК. 

За словами Сергія Бубки, кожному спортсмену, щоб отримати ліцензію та змагатись з найсильнішими атлетами Планети, потрібно було пройти складний кваліфікаційний відбір.

«Потрапляння до національної Олімпійської збірної – це вже досягнення, враховуючи матеріально-технічну базу зимових видів спорту в Україні, яка вже давно потребує кардинального поліпшення. Великі надії в цьому плані ми пов’язуємо з подачею заявки на право проведення в Україні зимових Олімпійських ігор-2022 - це дозволить істотно розвинути і розвинути спортивну структуру як для зимових, так і для літніх видів спорту», - наголосив Сергій Бубка.

«Хоча НОК напряму не відповідає за підготовку атлетів до Олімпійських ігор, ми не залишаємося осторонь цього вкрай важливого процесу, максимально надаємо підтримку Міністерству молоді та спорту і федераціям, які безпосередньо готують спортсменів до найголовніших стартів чотирьохріччя», - наголосив Сергій Бубка.

За словами керманича НОК загальна сума бюджету, яку Національний олімпійський комітет передбачив на Сочі, становить 35 млн грн. Це і стипендії спортсменам та тренерам, фінансова допомога федераціям на підготовку спортсменів, придбання спеціальної спортивної форми, інвентарю та обладнання, забезпечення заключних передолімпійських зборів, наукове та антидопінгове забезпечення тощо.

«Для повного забезпечення ефективної підготовки наших провідних спортсменів-зимників ми встановили 20 щомісячних стипендій із загальним бюджетом 2 млн. грн. Дана програма реалізовується з листопада-2012 до лютого 2014», - зауважив президент Національного олімпійського комітету.

В свою чергу, Міністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін відзначив, що з державного бюджету на підготовку спортсменів до Ігор в Сочі за період 2011-2013 року було виділено 109 млн. грн. «На сьогоднішній день держава в повному обсязі виконала всі зобов’язання щодо забезпечення вдалого виступу українських спортсменів у Сочі. Зокрема, передбачені солідні преміальні – 125, 80, 55 тис дол. США в еквіваленті відповідно до ґатунку завойованої нагороди. Такі ж премії передбачені і для тренерів медалістів», – додав Міністр.

Склад національної Олімпійської збірної України на XXII зимові Олімпійські ігри в Сочі:

Біатлон

1. Дериземля Андрій

2. Седнєв Сергій

3. Семенов Сергій

4. Прима Артем

5. Підручний Дмитро

6. Джима Юлія

7. Підгрушна Олена

8. Семеренко Валентина

9. Семеренко Віта

10. Бурдига Наталія

11. Панфілова Марія

 

Гірськолижний спорт

12. Мацьоцька Богдана

13. Мицак Дмитро

 

Лижне двоборство

14. Пасічник Віктор

 

Лижні гонки

15. Шевченко Валентина

16. Антипенко Тетяна

17. Григоренко Катерина

18. Перехода Руслан

19. Красовський Олексій

 

Санний спорт

20. Кісь Андрій

21. Мандзій Андрій

22. Стецків Олена

23. Шхумова Олена

24. Оболончик Олександр

25. Захарків Роман

 

 Сноубординг

26. Чундак Аннамарі

27. Пеняк Йосип

 

Фігурне катання

28. Дунь Дмитро (танці)

29. Хеккен-Кенеді Шиван (танці)

30. Годорожа Яків (одиночне катання)

31. Попова Наталія (одиночне катання)

32. (парне катання)

33. (парне катання)

Лаврентьєва Юлія-Рудик Юрій, Усманцева Єлизавета-Талан Роман

(*пара, яка виступатиме в Сочі визначиться після контрольного прокату 24.01)

 

Фристайл

34. Абраменко Олександр

35. Діденко Надія

36. Мохнацька Надія

37. Новосад Анастасія

38. Полюк Ольга

 

Шорт-трек

39. Власова Софія

 

Спортсмени у листі очікування: 

1. Анцибор Марина (лижні гонки)

2. Лісогор Марина (лижні гонки)

3. Пуздерко Микола (фристайл)

(*інформація надійде від Міжнародної федерації лижного спорту найближчим часом)

НОК України  www.noc-ukr.org

Прочитано 3913 раз Последнее изменение Среда, 22 Январь 2014 20:40

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить