Вхід або Реєстрація | Забули пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легка атлетика Олимпійські ігри

 

Останні новини

Неділя, 17 липня 2022 16:08

Ветерани баскетболу вшанували пам’ять загиблого героя Артема Корнійця. Фото, відео

Автор: 
Rate this item
(3 votes)

У Кропивницькому відбувся баскетбольний матч- пам’яті гравця команди «Ветеран-Баскет» Артема Корнійця, пішов на війну добровольцем і віддав своє життя в боях із російськими загарбниками 30 квітня в Луганській області.

Як розповіли друзі та рідні Артема, він був із таких людей, які просто не могли діяти інакше, коли підступний ворог прийшов на нашу землю. Він казав, що не зможе спокійно дивитися в очі своїй дитині, яку потрібно захистити. Хоча у звичайному житті він був дуже доброю та чутливою людиною. Товаришів вражав своїм спокоєм, чуттєвістю та постійним бажанням прийти на допомогу. Артем народився та виріс у Кіровограді, навчався в 19-й середній школі та кібернетико-технічному коледжі. Спочатку займався автобізнесом, а потім віднайшов себе як успішний програміст.

Його пристрастями були гори, де він проводив багато вільного часу та відпочивав душею, й баскетбол. І це при тому, що Артем не займався в дитинстві, а захопився грою вже в дорослому віці. Він навіть трохи хвилювався, коли тренувався і грав із тими, в кого була дитячо-юнацька підготовка. Але грі у кропивницькій команді «Ветеран-Баскет» Артем віддавався повністю й вирізнявся швидкістю та умінням прийняти на майданчику вірне рішення на користь команді. Тренування для нього були справжнім святом. Він навіть колись зізнався, що йому приснився страшний сон, у якому дружина не відпускала його на баскетбольне тренування. Його друзі розповідають, що не можуть згадати, коли Артем пропустив тренування чи гру. А його найкращими якостями називають доброзичливість, щирість і доброту. Мати та сестра кажуть, що Артем був великим романтиком.

Та коли рашистські нелюди вторглися до України, Артем Корнієць уже 24 лютого намагався приєднатися до Територіальної оборони. Коли ж до нього черга не дійшла, то він пішов до військкомату. І вже 2 березня, без особливої підготовки, опинився в перших рядах захисників Лисичанська. Артем, у якості помічника мінометника, брав участь у всіх запеклих боях на Луганщині. При цьому в нього була можливість вийти на ротацію, але Артем залишився з бойовими побратимами. 30 квітня 2022 року Артем Корнієць загинув під час мінометного обстрілу. Хоча трагічна звістка до його рідних і друзів дійшла лише за два тижні.

Та пам’ять про героя живе в наших серцях та справах. І для того, щоб згадати Артема та вшанувати його подвиг, у суботу, 16 квітня, у спортивному залі факультету фізичного виховання ЦДПУ імені Володимира Винниченка, до якого він щотижня, до війни, приходив на тренування, як на свято, відбувся матч пам’яті.У  грі взяли участь баскетболісти-ветерани із Кривого Рогу, Олександрії та Кропивницького. Щиро подяку учасникам поєдинку, перед його початком, висловили віце-президент спілки ветеранів баскетболу України Сергій Бурачевський та мама Артема Корнійця – Світлана В’ячеславівна. А найбільш хвилюючою та щемливою миттю був перегляд фото та відеоролика (можна подивитися тут), який підготували друзі Артема. Тут Артем Корнієць виглядає щасливим, натхненним, сконцентрованим в улюблених горах і на баскетбольному майданчику. Хвилиною мовчання баскетбольне зібрання вшанувало пам’ять кропивницького героя-воїна та всіх захисників України, які віддали свої життя в боротьбі з рашистською ордою.

Що ж стосується товариського пам’ятного протиборства, то тут результат дійсно не мав ніякого значення. Тут переміг баскетбол, який так любив Артем Корнієць і, не вагаючись, віддав своє життя за те, щоб його рідні та друзі мали можливість вільно жити, працювати, грати, перемагати й вірити у краще майбутнє.