Середа, 22 вересня 2021 20:50

Класний початок баскетбольного сезону

(2 votes)

У напруженій, цікавій та інтригуючій боротьбі слобожанський «Прометей» здолав київський «Будівельник» і здобув баскетбольний Суперкубок України.

Перед початком зустрічі президент ФБУ Михайло Бродський та олімпійський чемпіон Олександр Волков привітали та нагородили гравців збірної України U-17 та наставника їх наставника Володимира Журжія, які здобули срібні нагороди чемпіонату Європи з баскетболу 3х3.

Ну а в дебюті суперкубкового поєдинкувідчувалося, що «Прометей», після перемог у кваліфікації Ліги чемпіонів, перебуває у кращому гровому тонусі. Хлопці Ронена Гінзбурга одразу пішли біля відриву на п'ять очок і краще виглядали у захисті. Хоча «будівельники» знайшли шлях до кошика суперника. Якщо з дальнього відстані кидки в киян не дуже йшли, то з близького та середнього відстані вони потрапляли вправніше. У слобожанців, як і матчах Ліги чемпіонів, роль лідерів взяли на собі Харрісон та Єванс. Вони ще до великого перерви набрали 12 та 11 очків. Непогано розпочав поєдинок і Петров, який відмітився не лише парою влучних кидків, а й ефектними асистами на партнерів. При цьому В'ячеслав устиг ще й 5 підбирань назбирати. У «Будівельника» класно виглядали Клевелл із Гордоном, які на двох забили 29 очків. Близнюк поки що пристосовується до гри в нових для себе умовах. Тим не менш, Богдан кілька разів показавши свій клас у захисті та й у нападі набравши 6 очок і зробив дві результативні передачі.

Загалом же, у першій половині суперники грали відрізками. «Прометей» відривався у рахунок, іноді на 10-12 пунктів, а «Будівельник» наздоганяв. Тут потрібно відзначити Ігорса Міглінієкса, який своєчасно брав тайм-ауті, вносячи корективи та повертавши своїх хлопців у гру. Та все ж відсоток влучань у киян залишав бажати кращого. Адже, на відміну від чемпіонів України, які реалізували 6 із 18 триочкових, «будівельники» навіть двоочкові спроби використали на п'ятдесят відсотків. Хоча ривок наприкінці другої четверті дозволив киянам піти на великий перерву із шестиочковим відставанням – 47:53.

На початку третього періоду киян скоротили відставання до трьох пунктів. Але три поспіль дальні влучання від Петрова та Харрісона знову дозволили слобожанцям відірватися на 13 пунктів – 62:49. У «Будівельника» включився Апшоу, але Харрісон двічі відмітився ендванами, забивши штрафні і зберіг відрив своєї команди-68:55. Ну й захищалися підопічні Гінзбурга надійніше й у швидкий відрив тікали. Тож їх перевага сягнула 15-ти пунктів, а Харрісон уже мав на своєму рахунку 20 очків. Тут треба сказати, що й заміни наставника «Прометея» працювали краще, адже Сидоров, Єванс і Доу свої очки також забивали вправно. На останній хвилині Стоктон забивши біля проходу, але Сидоров забивши наддалекий «трюльник». І хоча останнє слово в цій четверті залишилося за Брауном, але перевага «Прометея» за грою та рахунком – 80:67 – виглядала солідною. «Будівельник», перш за все, невпевнено діяв у захисті, що дозволяло суперникам лідирувати майже весь матч.

Та гравці «Прометея» заздалегідь повірили, що суперник «склав зброю». Кияни, переважно зусиллями Близнюка та Кемпбелла, четверту десятихвилинку розпочали рішуче і скоротили відставання до 7 очків. Запрацював у будівельників і захист. А підопічні Гінзбурга провели кілька авантюрних атак, програли підбірання та на деяку годину втратили упевненість. Та Близнюк промахнувся здалеку, зробив не дуже вдалу передачу і Еванс миттєво відповів із під кошика. Але киян організували ефектний алей-уп, який завершив Гордон на радість уболівальникам. Та Сидоров зірвав свої овації черговим далеким влучанням. Після такого класного ігрового відрізку у середині четвертої четверті перевага слобожанців була сім пунктів – 88:81. Тож кінцівка обіцяла бути гарячою. І хлопці Міглінієкса максимально розпалили пристрасті, коли скоротили відставання до 3 очок.

Та за півтори хвилини до фінального бузку Ілля Сидоров забивши свій третій триочковий у другій четверті, а потім набравши ще два очки. Це дозволило слобожанцям відірватися на 8 очок. Але Гордон забивши здалеку і одразу порушивши правила за периметром на Євансі, який реалізував штрафні кидки. За 38 секунд до завершення основної години «Прометей» був попереду на 5 очок. І після серії обопільних влучань на останніх секундах слобожанцям таки вдалося зберегти своє перевагу – 104:99. Таким чином, саме «Прометей» отримав баскетбольний Суперкубок України.

Найрезультативнішим у цьому цікавому матчі став гравець «Будівельника» Клевелл, який набрав 32 очки та отримав спеціальний приз від організаторів поєдинку. Класний поєдинок у киян провів і Гордон – 24 очки, 7 підбирань.

А МVP поєдинку заслужено був визнаний Ілля Сидоров, який набрав 20 очків, більшість з яких у вирішальні моменти протистояння. У «Прометея» також відзначимо Харрісона – 25 очок та 5 підбирань, Єванса – 19 очок, 5 підбірань, 3 передачі та Петрова – 12 очок, 7 підбирань, 4 передачі.

Загалом початок баскетбольного сезону вийшов класним і продемонстрував, що попереду нас очікує цікава та напружена боротьба у чемпіонаті України та єврокубках, де українські команди здатні піднести сюрпризи.