Среда, 22 Сентябрь 2021 20:50

Класний початок баскетбольного сезону

(2 голосов)

У напруженій, цікавій та інтригуючій боротьбі слобожанський «Прометей» здолав київський «Будівельник» і здобув баскетбольний Суперкубок України.

Перед початком зустрічі президент ФБУ Михайло Бродський та олімпійський чемпіон Олександр Волков поздоровили та нагородили гравців збірної України U-17 та наставника їх наставника Володимира Журжія, які здобули срібні нагороди чемпіонату Європи з баскетболу 3х3.

Ну а в дебюті суперкубкового поєдинкувідчувалося, що «Прометей», після перемог в кваліфікації Ліги чемпіонів, знаходиться у кращому ігровому тонусі. Хлопці Ронена Гінзбурга відразу пішли у відрив на п’ять очок й краще виглядали в захисті. Хоча «будівельники» віднайшли шлях до кошика суперника. Якщо з дальньої відстані кидки в киян не дуже йшли, то з близької та середньої відстані вони влучали більш вправно. У слобожанців, як і матчах Ліги чемпіонів, роль лідерів взяли на себе Харрісон і Еванс. Вони ще до великої перерви набрали 12 та 11 очок. Непогано розпочав поєдинок і Петров, який відмітився не тільки парою влучних кидків, але й ефектними асистами на партнерів. При цьому Вячеслав встиг ще й 5 підбирань назбирати. У «Будівельника» класно виглядали Клевелл із Гордоном, які на двоїх забили 29 очок. Близнюк поки пристосовується до гри в нових для себе умовах. Тим не менш, Богдан декілька разів показав свій клас у захисті та й в нападі набрав 6 очок і зробив дві результативні передачі.

Взагалі ж, у першій половині суперники грали відрізками. «Прометей» відривався в рахунку, інколи на 10-12 пунктів, а «Будівельник» наздоганяв. Тут потрібно відзначити Ігорса Міглінієкса, який своєчасно брав тайм-аути, вносив корективи та повертав своїх хлопців в гру. Та все ж відсоток влучань у киян залишав бажати кращого. Адже, на відміну від чемпіонів України, які реалізували 6 із 18 триочкових, «будівельники»  навіть двухочкові спроби використовували на п’ятдесят відсотків. Хоча ривок наприкінці другої чверті дозволив киянам піти на велику перерву з шестиочковим відставанням – 47:53.

На початку третього періоду кияни скоротили відставання до трьох пунктів. Але три поспіль дальніх влучання від Петрова та Харрісона знову дозволили слобожанцям відірватися на 13 пунктів – 62:49. У «Будівельника» включився Апшоу, але Харрісон двічі відмітився ендванами, забив штрафні й зберіг відрив своєї команди- 68:55. Ну й захищалися підопічні Гінзбурга надійніше й в швидкій відрив тікали. Тож, їх перевага  сягнула 15-ти пунктів, а Харрісон вже мав на своєму рахунку 20 очок. Тут потрібно сказати, що й заміни наставника «Прометея» працювали краще, адже Сидоров, Еванс і Доу свої очки також забивали вправно. На останній хвилині Стоктон забив у проході, але Сидоров забив наддалекий «трюльник». І хоча останнє слово в цій чверті залишилося за Брауном, але перевага «Прометея» за грою та рахунком – 80:67 - виглядала солідною. «Будівельник», перш за все, невпевнено діяв у захисті, що дозволяло суперникам лідирувати майже увесь матч.

Та гравці «Прометея» зарано повірили, що суперник «склав зброю». Кияни, переважно зусиллями  Близнюка та Кемпбелла, четверту десятихвилинку розпочали рішуче й скоротили відставання до 7 очок. Запрацював у «будівельників» і захист. А підопічні Гінзбурга провели декілька авантюрних атак, програли підбирання й на деякий час втратили упевненість. Та Близнюк промахнувся здалеку, зробив не дуже вдалу передачу й Еванс миттєво відповів із під кошика. Але кияни організували ефектний алей-уп, який завершив Гордон на радість уболівальникам. Та Сидоров зірвав свої овації черговим дальнім влучанням. Після такого класного ігрового відрізка в середині четвертої чверті перевага слобожанців була сім пунктів – 88:81. Тож, кінцівка обіцяла бути гарячою. І хлопці Міглінієкса  максимально розпалили пристрасті, коли скоротили відставання до 3 очок.

Та за півтори хвилини до фінальної сирени Ілля Сидоров забив свій третій триочковий в другій чверті, а потім набрав ще два очки. Це дозволило слобожанцям відірватися на 8 очок. Але Гордон забив здалеку і тут же порушив правила за периметром на Евансі, який реалізував штрафні кидки. За 38 секунд до завершення основного часу «Прометей» був попереду на 5 очок. І, після серії обопільних влучань на останніх секундах, слобожанцям таки удалося зберегти свою перевагу – 104:99. Таким чином, саме «Прометей» здобув баскетбольний Суперкубок України.

Найрезультативнішим в цьому цікавому матчі став гравець «Будівельника» Клевелл, який набрав 32 очки та отримав спеціальний приз від організаторів поєдинку. Класний поєдинок у киян провів і Гордон – 24 очки, 7 підбирань.

А МVPпоєдинку заслужено був визнаний Ілля Сидоров, який набрав 20 очок, більшість з яких у вирішальні моменти протистояння.  У «Прометея» також відзначимо Харрісона – 25 очок та 5 підбирань, Еванса – 19 очок, 5 підбирань, 3 передачі та Петрова – 12 очок, 7 підбирань, 4 передачі.

Взагалі початок баскетбольного сезону вийшов класним і продемонстрував, що попереду нас очікує цікава та напружена боротьба в чемпіонаті України та єврокубках, де українські команди здатні піднести сюрпризи.