Понедельник, 20 Сентябрь 2021 04:01

Європейське срібло юнаків, а дівчата – четверті

(1 Голосовать)
Європейське срібло юнаків, а дівчата – четверті ФБУ

На чемпіонаті Європи з баскетболу 3х3 серед гравців не старших 17-ти років наші юнаки та дівчата були єдиними серед усіх збірних, хто двома командами пробилися до півфіналу. Та тільки хлопцям удалося здобути срібні медалі.

У чвертьфіналі українські баскетболісти грали з білорусами. Матч проходив за рівної боротьби про що свідчив рахунок в середині зустрічі – 9:9. На останній хвилині ми відірвалися на три очки, але суперники за 21 секунду до фінальної сирени знову відновили рівновагу – 17:17. Своїм останнім володінням білоруси не скористалися, а Марк Чорногрицький забив із сиреною й вивів збірну України до півфіналу.

Дівчата в чвертьфіналі зустрічалися з нідерландками. Українки спочатку поступалися в рахунку 4:6, але потім після вдалих дій Дике не тільки відновили рівновагу, але й вийшли вперед – 10:8. В кінцівці суперниці порушували правила, а українки влучними кидками зі штрафних довели матч до перемоги – 13:9.

У півфіналі хлопці протистояли угорцям. Початок гри  залишився за нашими суперниками, які мали невелику перевагу. Та потім за справу взявся Марк Чорногрицький, що дозволило збірній України відірватися на чотири очки – 11:7. Але угорці, після обопільних результативних атак, все ж скоротили відставання до двох пунктів. Більш того, наші суперники на останніх секундах отримали можливість зрівняти рахунок зі штрафних. Але обидва кидки вийшли невлучними й наші хлопці пробилися до фіналу – 14:12.

У дівчат півфінальна гра відверто не вийшла. З перших секунд німкені були влучнішими й вправніше захищалися. У нас же м’яч не йшов до кошика. На четвертій хвилині перевага збірної Німеччини сягнула шести очок – 7:1. Але на цьому суперниці українок не зупинилися, грали на куражі й довели матч до впевненої перемоги – 16:4.

Женская сборная Украины

На жаль, Олександра Семенчук, Катерина Чікаодірі Дике, Карина Панчук та Анастасія Венжик не змогли здобути нагороди в бронзовому протистоянні зі збірною Білорусі. З самого початку українки опинилися в ролі наздогоняючих й сил на вирішальний ривок вже не вистачило. Наша команда посупилася з рахунком 10:15 й посіла  четверте місце.

А ось Ростислав Кабанов, Владислав Семеріч, Марк Черногріцькій і Олександр Орешин були дуже близькими до золотих нагород. Але конкурентна та напружена фінальна битва зі словенцями завершилася не на нашу користь - 14:19.

Дебют зустрічі українці провели класно, більше атакували з під кошика й отримали перевагу в чотири очки – 5:1. Незважаючи на доволі жорстку гру словенців цю перевагу підопічним Володимира Журжія вдавалося утримувати до середини поєдинку – 9:5. Та потім словенці додали в швидкості й, головне, вигравали боротьбу під щитом. У нас же атакуюча гра розлагодилася. Це дозволило юнакам зі Словенії відіграти відставання. А за дві хвилини до завершення фіналу українці вже поступалися 12:13. І цей ривок конкурентів надломив наших хлопців, які стали поспішати й проводити непідготовлені атаки. Повернути упевненість українцям так і не вдалося й вони поступилися з рахунком 14:19.  Та все ж, це срібло, як і четверте місце дівчат свідчать про те, що в баскетболі 3х3 у нас чудові перспективи.