Понеділок, 20 вересня 2021 04:01

Європейське срібло юнаків, а дівчата – четверті

(1 Vote)
Європейське срібло юнаків, а дівчата – четверті ФБУ

На чемпіонаті Європи з баскетболу 3х3 серед гравців не старших 17 років наші юнаки та дівчата були єдиними серед усіх збірних, хто двома командами пробилися до півфіналу. Та тільки хлопцям удалося здобути срібні медалі.

У четвертьфіналі українські баскетболісти грали з білорусами. Матч проходив за рівної боротьби про що свідчив рахунок у середині зустрічі – 9:9. На останній хвилині ми відірвалися на три очки, але суперники за 21 секунду до фінальної бузку знову відновили рівновагу – 17:17. Своїм останнім володінням білоруси не скористалися, а Марк Чорногрицький забивши із сиреною та вивів збірну України до півфіналу.

Дівчата у чвертьфіналі зустрічалися з нідерландками. Українки спочатку поступалися у рахунок 4:6, але потім після вдалих дій Діке не лише відновили рівновагу, а й увійшли вперед – 10:8. У кінцівці суперниці порушували правила, а українки точними кидками зі штрафних довели матч до перемоги – 13:9.

У півфіналі хлопці протистояли угорцям. Початок гри залишився за нашими суперниками, які мали невелику перевагу. Та потім за справу взявся Марк Чорногрицький, що дозволило збірній України відірватися на чотири очки – 11:7. Але угорці, після обпільних результативних атак, все ж таки скоротили відставання до двох пунктів. Більш того, наші суперники на останніх секундах отримали можливість зрівняти рахунок зі штрафних. Але обидва кидки вийшли невлучними і наші хлопці пробилися до фіналу – 14:12.

У дівчат півфінальна гра відверто не вийшла. З перших секунд німкені були влучнішими і вправніше захищалися. А в нас м'яч не йшов до кошика. На четвертій хвилині перевага збірної Німеччини сягнула шести очків – 7:1. Але на цьому суперниці українок не зупинилися, грали на куражі та довели матч до впевненої победи – 16:4.

Жіноча збірна України

На жаль, Олександра Семенчук, Катерина Чікаодірі Діке, Карина Панчук та Анастасія Венжик не змогли здобути нагороди у бронзовому протистоянні зі збірною Білорусі. Із самого початку українки опинилися в ролі наздоганяючих сил на вирішальний ривок уже не вистачило. Наша команда посупилась зі рахунком 10:15 і посіла четверте місце.

А ось Ростислав Кабанов, Владислав Семеріч, Марк Чорногріцький та Олександр Орєшин були дуже близькими до золотих нагород. Але конкурентна та напружена фінальна битва зі словенцями завершилася не на нашу користь – 14:19.

Дебют зустрічі українці провели класно, більше атакували з-під кошика і здобули перевагу у чотири очки – 5:1. Незважаючи на досить жорстку гру словенців, цю перевагу підопічним Володимиру Журжію вдавалося утримувати до середини поєдинку – 9:5. Та потім словенці додали у швидкості і, головне, вигравали боротьбу під щитом. А в нас атакуюча гра розлагодилася. Це дозволило юнакам зі Словенії відіграти відставання. А за дві хвилини до завершення фіналу українці вже поступалися 12:13. І цей ривок конкурентів надломив наших хлопців, які почали поспішати та проводити непідготовлені атаки. Повернути упевненість українцям так і не вдалося і вони поступились зі рахунком 14:19. Та все ж таки, це срібло, як і четверте місце дівчат свідчать про те, що в баскетболі 3х3 у нас чудові перспективи.