Суббота, 18 Сентябрь 2021 21:38

«Прометей» - у груповому етапі Ліги чемпіонів

(1 Голосовать)
«Прометей» - у груповому етапі Ліги чемпіонів ФБУ

У надважкому та емоційному фінальному протистоянні попереднього раунду чемпіони України здолали російську «Парму» - 67:65.

У вирішальному матчі відбіркового етапу третього за рангом європейського баскетбольного турніру в Софії зустрілися найкраща команда України та восьма команда Ліги ВТБ. Якщо український чемпіон головну ставку зробив на американських легіонерів, то росіяни зібрали в своєму складі своєрідний інтернаціонал з Польщі, Білорусі, Латвії, Литви. До того ж головний тренер збірної Литви Казіс Максвітіс очолює «Парму», а наставником «Прометея» - є головний тренер збірної Чехії Ронен Гінзбург.

«Прометей» на шляху до фіналу кваліфікації Ліги чемпіонів упевнено обіграв болгарський "Левскі Лукойл» (96:56) і чеську «Опаву» (100: 78). «Парма» почала боротьбу за путівку в Лігу чемпіонів з перемоги над ізраїльським «Хапоелем» (Ейлат) з рахунком 79:76, а потім обіграла французький «Ле Ман» (82:69). Тож, за словами мого колеги Олександра Прошути, в цьому поєдинку зустрілися дві баскетбольні філософії.

Початок першої чверті проходив у рівній боротьбі, коли конкуренти більше придивлялися один до одного й вивчали можливості суперників. Тут багато залежало від захисту, який став давати збої саме в перм’яків. Українська команда переважно зусиллями Харрісона забезпечила собі невеликий відрив у рахунку  Наші баскетболісти краще були на підбираннях й влучали частіше. Тож, перша чверть завершилася за переваги «Прометея» - 20:13.

У другій чверті за справу взялися Петров, Доу та Стеффенс й на 15-й хвилині первага української команди сягнула вже 15-ти пунктів – 30:15. Такий відрив зберігався до 17-ї хвилини, коли Юшкевічюс трохи скоротив відставання дальнім влучанням. А згодом вдала атака Пороховського з під кошика та три очки від Хілла дозволили перм’якам наблизитися на відстань 10 пунктів – 38:28. Але трьоха Сидорова підвела підсумок цікавої боротьби в першій половині зустрічі – 41:28.

Третя чверть відразу почалася з дальнього влучання наших суперників, які розпочалися гонитву за українським чемпіоном.  Згодом Воронов заробив і забив два штрафних і перехопив м’яч, що дозволило заробити ще два очки. Ну й Хілл кидком із-за периметру наблизив «Парму» на відстань трьох очок – 41:38. А на 26-й хвилині Воронов взагалі скоротив відставання до мінімуму – 43:44. В ці миттєвості матчу «Прометей» виглядав трохи розгубленим і ніяк не вдавалося налагодити дії в захисті. Це призвело до того, що Мейєріс таки зрівняв рахунок 47:47,  а двоочковий кидок Параховського вивів російську команду вперед – 52:49.

Тепер вже підопічні Ронена Гінзбурга опинилися в ролі наздогоняючих. І на 36-й хвилині українському чемпіону вдалося повернути втрачену ініціативу. Харрісон влучив здалеку, а потім забив у швидкому відриві й знову вивів «Прометей» вперед – 59:57.  Максвітіс намагався заспокоїти свої гравців під час тайм-ауту, але це не допомогло. Петров і двічі Стефенс здалеку за рахунку 67:59 на користь «Прометея» змусили тренерський штаб російського клубу брати ще один тайм-аут. За час, що залишився до фінальної сирени, Хілл встиг забити здалеку, реалізувати один штрафний, а український чемпіон вистояти в захисті, але не «закрити» матч в своїй атаці. Вже на останніх секундах «Парма» таки здобула ще два очки, але цього не вистачило для того, щоб перевести матч хоча б до овертайму.

Отже, «Прометей» на характері дожимає російську «Парму», виграє з рахунком 67:65  й здобуває путівку до групового раунду Ліги чемпіонів.

Наш чемпіон зіграє в групі А, де  суперниками підопічних Ронена Гінзбурга стануть іспанський «Леново Тенеріфе», італійський «Динамо Сассарі» та німецький «Різен Людвігсбург».