Четверг, 16 Сентябрь 2021 21:36

«Прометей» - у фіналі Ліги чемпіонів ФІБА

(3 голосов)
«Прометей» - у фіналі Ліги чемпіонів ФІБА © championsleague.basketball

Чемпіони України зробили ще один упевнений крок до групового етапу на відбірковому турнірі в Софії. У півфіналі наша команда спокійно розібралася з чеською «Опавою».

Після розгрому болгарського «Левські» в чвертьфіналі попереднього етапу третього за рангом баскетбольного еврокубка, команда Ронена Гінзбурга на шляху до фіналу зустрічалася з чеською «Опавою». Віце-чемпіони Чехії відразу розпочинали боротьбу з півфіналу, тож мали час на підготовку до поєдинку та вивчення українських конкурентів. Але це не допомогло чеській команді, в заявці якої не було американських легіонерів, лише швед Магнуссон. Натомість український клуб використав свою американську легіонерську міць уже в першій четверті. Саме стартова десятихвилинка багато в чому й стала визначальною в цій зустрічі. Вже в дебюті українська команда переважно зусиллями Доу та Харрісона забезпечила собі відрив у 11 очок – 21:10. Та й надалі нашим снайперам вдалося вдало атакувати з дальньої дистанції й спокійно захищатися. Сім триочкових «Прометея» дозволили піти на першу перерву з перевагою в 20 пунктів – 33:13.

У другому періоді чехи кинулися наздоганяти й навіть швидко скоротили відставання до 10 очок – 22:33. За дві хвилини хлопці Гінзбурга, які занадто розслабилися, жодного разу не влучили в ціль. І лише два поспіль данка від Харрісона перервали цю несподівану «засуху». Та, після тайм-ауту, чехи продовжили наздоганяти конкурентів. Але Еванс та Харрісон своїми влучними атаками не дозволили баскетболістам «Опави» розвинути свій успіх. Крапку в першій половині поставив триочковий Еванса – 57:42.

Дебют третьої чверті знову залишився за нашими суперниками, які знову скоротили відставання до 10 очок – 58:48. Та тут за справу знову взялися Харрісон із Евансом. Та й Лукашов із Стефенсом своїми дальніми кидками допомогли повернути ініціативу та знову на 26-й хвилині забезпечити «Прометею» перевагу в 20 пунктів – 73:53. І хоча наставники чеської команди намагалися ще раз повернутися в гру за рахунок тайм-ауту та замін, але хлопці Гінзбурга не дозволяли собі розхлябаність у захисті. Та й в атаці проходили ефектні атаки та данки від Еванса, а Лукашов і Петров відмітилися дальніми влучаннями. У чехів роль лідера взяв на себе Маркуссон, який наприкінці чверті завершив чотири атаки попіль. Перед четвертою чвертю рахунок був 82:61 на користь «Прометея».

У заключному періоді баскетболісти «Опави» намагалися переломити хід подій за рахунок дальніх влучань. Та номінальні резервісти «Прометея», яким дали шанс проявити себе, а лідерам відпочити, спокійно контролювали хід подій на майданчику і не дозволяли конкурентам повернути упевненість. Відзначимо Белікова, який спочатку заробив три штрафних й реалізував два кидки. А потім забив класний данк у швидкому відриві. Ну й саме Беліков, який набрав 10 очок,  своїм влучанням з середньої дистанції встановив остаточний рахунок цього півфіналу – 100:78.

Слід відзначити в цьому подинку в складі нашої команди дії Харрісона – 33 очки, 8 підбирань, Еванса – 20 очок, 3 підбирання, 3 передачі, Доу – 13 очок, 4 підбирання, 4 передачі та Лукашова, який віддав партнерам 5 результативних передач

1/2 фіналу кваліфікації Ліги чемпіонів ФІБА сезону 2021-2022 рр.

Опава - Прометей - 78:100 (13:33, 29:24, 20:24, 16:19).

«Опава»: Гнядек, Маркуссон, Сіріна, Славік, Швандрлік, Драгун, Юрецька, Курил, Квапіл, Паленік, Клечка, Збранек.

«Прометей»: Липовий, Петров, Сидоров, Стефенс, Бєліков, Еванс, Лукашов, Тихонов, Доу, Харрісон, Кембел, Клімов.

Спорткомплекс: «Арена Арміец Софія»

У фіналі  «Прометей» зустрінеться з переможцем протистояння «Парма» (Росія) - «Ле Ман» (Франція).