Вход или Регистрация | Забыли пароль? |

Футбол Баскетбол Бейсбол Легкая атлетика Олимпийские игры

 

Четверг, 22 Апрель 2021 16:06

Баскетбол заради будівництва, або сталося так, як гадалося

Автор 
Оцените материал
(5 голосов)

У Хмельницькому, сьогодні, відбувся третій матч півфінальної серії до двох перемог між «Хмельницькою Політехнікою» та кропивницьким «Золотим Веком». Ну й сталося те, що передбачалося: хмельничани таки протиснулася до фіналу й таки порадували тих, хто дуже прагнув цього. Кажуть, що це допоможе будівництву сучасної арени. Ну й нехай... 

 Після таких матчів хочеться хапатися за голову від відчаю. Наша команда поступилася на останніх секундах хмельничанам, які дуже хотіли перемогти й зробили для цього багато. Тут можна згадати нереалізовані штрафні та дальні кидки й дорікнути нашим хлопцям. Та все ж сталося те, чого ми боялися. У вирішальні моменти арбітри та фортуна були проти нас.

В цілому, гра була абсолютно рівною. Лише на початку кропивничани відірвалися на десять очок, але потім господарі швидко відновили рівновагу й навіть вийшли вперед. Та все ж першу чверть «золоті» виграли – 24:19. Далі йшли баскетбольні гойдалки, коли жодна з команд не відірвалася більше ніж на п’ять пунктів.І тут не можна було відкидати суддівський фактор, коли ще в першій половині Антон Мельник отримав три фоли, а завершували гру гості без своїх основних шутерів Сосоя та Мельника, яки перебрали персональних зауважень. І був ще один визначальний момент у четвертому періоді, коли арбітри спочатку дали неспортивний фол Несущему, але потім, порадившись, спохватилися й відмінили своє рішення. Мені будуть дорікати в упередженості, але ще з першого поєдинку склалося таке враження, що комусь дуже було потрібно, щоб саме хмельничани зіграли в фіналі. Кажуть, що у них там будується Палац Спорту й потрібно свято перемоги в Першій лізі. Від цього жахливе суддівство в першому матчі, коли було зроблено все, щоб серія переїхала до Хмельницького. У другому матчі ніхто грати не заважав й рахунок зрівнявся. А сьогодні, не так помітно, особливо за жахливої якості трансляції, де нічого взагалі не можна було зрозуміти, але арбітри симпатизували «політехнікам». А ще, коли кропивничани здавалося б упіймали свою гру, вимкнулося табло. Ні, у нас також були технічні проблеми, але на початку матчу, а не тоді, коли вирішувалася доля боротьби за золото  Тож, кураж хлопців Андрія Бабенка було збито, а вирішальними наприкінці матчу стали моменти, коли зафіксували фол в нападі Мельнику, не помітивши до цього відвертий поштовх на Антонові під нашим кільцем. А потім, вже на останній хвилині, коли м’яч пішов за лінію від хмельничанина, арбітри віддали володіння «політехнікам». Ну це й зрозуміло, бо ніхто навіть не заперечує фактор виїзного суддівства, коли симпатії в суперечливих моментах на боці господарів. Але тут потрібно повернутися до «біди» в Кропивницькому та замислитися.

Тим не менш, за двочокової перваги хмельничан, у нас був шанс вирвати перемогу. Але ще й фарт був на боці наших суперників. Як і в Кропивницькому, після триочкового кидка Сосоя, в Хмельницькому м’яч на останній секунді не залетів у ціль після дальнього кидка Олександра Хапуна.

Отже, «Хмельницька Політехніка» вириває перемогу – 81:79 (19:24, 22:16, 21:23, 19:16) й, усіма правдами та не правдами, здобуває путівку до фіналу. І знаєте, я не хочу бажати подальшого успіху цій команді. А ось побажати їм зіткнутися з такою ж неповагою з боку суддів – дуже хочу. І знаєте за такого відношення, люди, які в такий нелегкий час вкладають чималі кошти в розвиток баскетболу, також сильно замисляться. Ну нехай це буде на совість тих, хто потворить чесну гру.

Дякуємо нашим хлопцям за боротьбу: Антон Мельнік (9 очок, 1 підбирання, 2 передачі), Олександр Дробязко (дабл-дабл – 18 очок, 15 підбирань, 1 передача), Богдан Сосой (6 очок, 5 передач), Максим Ожегов (25 очок, 4 підбирання), Дмитро Баранов (13 очок, 5 підбирань, 4 передачі), Олександр Хапун (8 очок, 3 підбирання, 1 передача).

Але ще є питання до нашої Федерації. Чи можливо грати вирішальні матчі в таких, вибачте, шкільних залах?  Це чемпіонат України – чи якась там  першість коледжів. Я можу зрозуміти ще груповий етап, але коли мова йде про престиж та нагороди – це неподобство. Зіграйте вже три матчі на нейтральному майданчику, але не знецінюйте національні змагання. Хоча, я ж забув, що це все на благо баскетболу й тому, щоб той, самий спорткомплекс у Хмельницькому добудували. Ну що ж нехай там буде свято, а ми посумуємо й  будемо боротися за бронзу з невдахою пари БК «Сарни» - «Че-баскет» (Чернівці). Потрібно дізнатися – чи не будується, якийсь спортивний комплекс ще й в містах цих команд? Хоча – ні, тоді б вони грали у фіналі  

Юрій Ілючек, СВN

Прочитано 438 раз

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев


Защитный код
Обновить