Суббота, 17 Апрель 2021 22:01

Суддівська біда зі свавіллям й емоційна боротьба

(10 голосов)
Суддівська біда зі свавіллям й емоційна боротьба Фото - Ігор Філіпенко
Кропивницький "Золотой Вєк" за жахливого суддівства поступився в першому півфінальному матчі Першої ліги  "ХмельницькійПолітехниці" - 85:86 (14-19, 21-20, 29:28, 21:19)

У спортивному залі факультету фізичного виховання ЦДПУ ім. В.Винниченка, сьогодні, відбувся перший матч півфінальної серії до двох перемог чемпіонату України з баскетболу серед команд Першої ліги. Зустрічалися переможці своїх груп попереднього етапу - кропивницький "Золотой Вєк" і "Хмельницька Політехніка". Кропивничани до цього матчу мали в своєму пасиві лише одну поразку, а хмельничани - чотири. В перших двох раундах плей-офф "золоті" виграли по два матчі в БК "Сарни" та БК "Києв-Баскет-2". Хмельничани також не мали проблем із київськими "Хижаками" і запорізьким "Металургом". Тож, сили суперників були приблизно рівними.
З перших секунд зустрічі гості продемонстрували свій рішучий настрій і дещо приголомшили хлопців Андрія Бабенка своїм пресингом, жорсткими діями і точними кидками. Гостям вдалося відірватися на вісім очок й лише ціною надзусиль кропивничанам удалося скоротити своє відставання в кінцівці першої чверті до п'яти пунктів - 14:19. І вже в стартовій десятихвилинці стало помітно, що трійка арбітрів: Біда, Пед'єв та Соловйов - забагато дозволяє хмельничанам і безжально карає господарів. Усі суперечливі епізоди трактувалися на користь гостей. Але це був лише початок суддівського свавілля.
У другому періоді за рахунок вправного динамічного захисту та переваги в антропометртчних данних "політехніки" зберегали перевагу в шість -вісім очок. Забивали підопічні Ганни Шликової простіше, ніж суперники, яким кожне влучання давалося дуже важко. Та й арбітри швидко присадили на три фоли Антона Мельника, свиснули декілька неспортивних  й технічних фолів кропивничанам і не помічали  жосткої, а то й грубої гри хмельничан під кошиками. За таких умов, коли проти тебе грали не тільки конкуренти, хлопці Андрія Бабенка часом втрачали впевненість і робили забагато помилок. А ще м'яч декілька разів просто випадав із кільця, коли здавалося, що два очки забиті. Тим не менш, "золотим" вдалося не тільки не відпустити гостей у відрив, але й виграти другу чверть з первагою в один пункт - 21:20. Отже на велику перерву, комади пішли за рахунку -35:39 на користь хмельничан.
У третій чверті, після двох поспіль дальніх влучань Богдана Сосоя, прекрасних дій в нападі та в захисті Олександра Дробязка й силових проходів Максима Ожегова, господарям за шаленої підтримки уболівальників, удалося не тільки наздогнати суперників, але й відірватися на вісім очок - 62:54. Але це не влаштоаувало арбітрів, які знову взялися за свою справу й зупинили відрив кропивничан технічним фолом і неспортивним фолом і декількома дуже дивними свистками. Гості такими "подарунками" суддів скористалися, адже суперники знову втратили свій ігровий ритм. Хмельничани за рахунок штрафних і дальніх влучань вийшли вперед перед четвертим періодом - 64:67.
У заключній десятихвилинці баскетбольні гойдалки продовжилися. Кропивничани постійно наближалися в рахунку, але в вирішальні моменти часто-густо нервували й приймали поспішні рішення. Та й арбітри продовжували підсвистувати на користь хмельничан. Коли ж за 13 секунд до фінальної сирени "політехніки" забили два штрафних і відірвалося на 4 пункти здавалося перемога в них у кармані. Але, після тай-ауту Андрія Бабенка, Олександр Дробязка закинув триочковий, а потім наші хлопці перехопили м'яч і здалеку бив Богдан Сосой м'яч "подумав" і по зрадницькі випав із кошика, а влучне добивання Ожегова було вже після фінальної сирени. Таким чином, "Золотой Вєк" поступається з рахунком -75:76.
У суботу результативними діями відзначилися Іван Рибченко (7 очок, 1 підбирання), Олександр Дробязко (дабл-дабл – 28 очок, 12 підбирань, 5 передач), Антон Мельнік (дабл-дабл – 12 очок, 13 підбирань, 3 передачі), Олександр Хапун (5 очок, 5 підбирань, 4 передачі), Максим Ожегов (14 очок, 2 підбирання, 3 передачі), Дмитро Баранов (7 очок, 5 підбирань) та Богдан Сосой (12 очок, 5 підбирань, 3 передачі).Завтра, о 13.00, "золоті" намагатимуться взяти реванш у "Хмельницької Політехніки" й продовжити серію на третій матч. Але за такого упередженного й незрозумілого суддівства виграти хлопцям Андрія Бабенка буде надзвичайно важко. Не дарма ж прізвище одного з сьогоднішніх арбітрів - Біда, адже таке суддівства це біда та сором українського баскетболу. Хоча їм пед'євим з соловйовими таке поняття як совість невідома