Воскресенье, 07 Июль 2019 20:52

Сербське домінування

(1 Голосовать)
Бронзова Сербія Бронзова Сербія fiba.basketball

Надії на те, що збірна Великобританії зможе дати розлюченим, після учорашньої поразки від іспанок, суперницям із Сербії, не виправдалися. Господарки змагань у другій половині зустрічі «розтрощили» конкуренток і здобули цілком заслужену бронзу

Зрозуміло, що після вчорашньої поразки від іспанок збірна Сербії була налаштована більш ніж рішуче. Господарок, правда не так самовіддано, як проти іспанок,  знову підтримувала заповнена «Штарк Арена». І початок складався для сербок краще не вигадаєш. У них відразу полетіло з далекої відстані. Три влучання із-за периметру дозволили трохи відірватися від британок – 15:8. Та не можна сказати, що підопічні Чеми Бесети якось здригнулися. Навпаки вони потрошки відшукували слабкі місця в захисті конкуренток. І, перекриваючи периметр, сербки чомусь дозволяли конкуренткам прориватися під кошик і забивати без супротиву. Саме три такі рейди скоротили відставання до 3 очок – 15:12, та примусили тренерський штаб збірної Сербії вносити корективи під час тайм-ауту. Але, все ж таки, у господарок турніру перестали виходити швидкі атаки, а проти позиційного нападу британки знаходили протидію. Та й підбирання частіше були за Фагнебле з партнерками. Здавалося б, стартовий штурм британки  витримали. Але тут знову прилетіло здалеку від Саші Кадо. А потім ще й ендван сербки зробили, а потім збільшили свою перевагу з двох штрафних. Отже, перша десятихвилинка залишилися за збірною Сербії – 25:16.

У дебюті другого періоду, тільки-но британки наблизилися до конкуренток, відразу залетіло дві трьохи поспіль й пройшла вільна передача на Брукс під кошик – 35:26. Та невтомна Фагбенле забила с фолом, але штрафний не реалізувала. Тож, відрив у 7-9 очок дівчата Марини Майкович тримали. Але за дві хвилини до великої перерви рахунок скоротився до 2 очок – 35:33. І тут штрафний та триочковий Соні Петрович трохи заспокоїв уболівальників Сербії. У своїй наступній атаці британки м’яч втратили майже на рівному місці. Драгана Станкович втекла наодинці до кошика й встановила остаточний рахунок першої половини – 40:33.

На початку третього періоду збірна Сербії вперше відірвалася на 12 пунктів – 47:35. І тут вперше здалося, що британки втратили упевненість. Адже атаки їх виглядали більше хаотичними, а при обороні вони продовжували не встигати закривати периметр. Сербки діяли виваженіше й доводили свої комбінації до влучних кидків. Тож, перевага господарок змагань поступово зростала. К середині третьої десятихвилинки британки поступалися вже 16  пунктів – 35:51. І головне нічого не могли вдіяти із конкурентками в захисті. Та й атаці двічі підопічні Бусети не спромоглися провести кидок за відведені 24 секунди. І саме після цього сербки відірвалися на катастрофічні для конкуренток 20 очок – 57:37. А м’яч продовжував вперто оминати кошик сербської команди. Отже, відіграти 22 пункти, а третю чверть команди завершили з результатом 61:39, за 10 хвилин, що залишилися, для збірної Великобританії було завданням фантастичним.

Далі сербки вже грали у своє задоволення на радість вболівальникам, продовжуючи влучати з різних дистанцій. Достатньо зазначити, що із 23-х триочкових спроб господарки влучними були дев’ять. Та й відсоток двуочкових влучань дорівнював 50 – 22 із 44. Ну під щитами сербські дівчата домінували повністю – 42 підбирання проти 31.  Фінальна сирена зафіксувала повний розгром збірної Великобританії – 81:55 (25:16, 15:17, 21:6, 30:16)

Очевидно, що команда Бусети, в якої було трохи більше часу на відновлення, провела, мабуть, свій найгірший поєдинок на турнірі. Ну чомусь, такий же провал стався й зі шведками саме в протиборстві з Сербією.  Але можна сказати, що від збірної Великобританії мало хто очікував саме такого виступу. Отже, четверте місце для Темі Фагнебле, яка в бронзовому двобої зіграла на своєму високому рівні, набравши 23 очка, та її партнерок беззаперечний успіх. Що стосується сербок, то на них хотілося б подивитися поза рідними стінами, коли не буде такої підтримки та куражу. Саме відбірковий турнір до Олімпіади, а потім й баталії в Токіо, якщо Сербія звісно туди потрапить, покажуть чи була ця бронза не випадковою.

Юрій Ілючек, «Штарк Арена» Белград, SportРепортер.

Дякую спортивному меценату Руслану Згривцю за можливість висвітлювати події на жіночому Євробаскеті -2019

Прочитано 40 раз Последнее изменение Понедельник, 08 Июль 2019 00:15