Неділя, 07 липня 2019 20:52

Сербське домінування

(3 votes)
Бронзова Сербія Бронзова Сербія fiba.basketball

Надії на те, що збірна Великобританії зможе дати розлюченим, після вчорашньої поразки від іспанок, суперницям із Сербії, не виправдалися. Хозяйки змагань у другій половині зустрічі «розтрощили» конкуренток і здобули цілком заслужену бронзу

Зрозуміло, що після вчорашньої поразки від іспанок збірна Сербії була налаштована більш ніж рішуче. Хозяйок, щоправда, не так самовіддано, як проти іспанок, знову підтримувала заповнена «Штарк Арена». І початок складався для сербок краще не вигадаєш. У них одразу полетіло з далекого відстані. Три влучання через периметр дозволили трохи відірватися від британок – 15:8. Та не можна сказати, що підопічні Чемі Бесет якось здригнулися. Наоборот вони потрошки відшукували слабкі місця у захисті конкуренток. І, перекриваючи периметр, сербки чомусь дозволяли конкуренткам прориватися під кошик і забити без супротиву. Саме три такі рейди скоротили відставання до 3 очків – 15:12, та змусили тренерський штаб збірної Сербії вносити корективи під час тайм-ауту. Але, все ж таки, у господарок турніру перестали виходити швидкі атаки, а проти позиційного нападу британки знаходили протидію. Та й підбирання найчастіше були за Фагнебле з партнерками. Здавалося б, стартовий штурм британки витримали. Але тут знову прилетіло здалеку від Саші Кадо. А потім ще й ендван сербки зробили, а потім збільшили своє перевагу з двох штрафних. Отже, перша десятихвилинка залишилися за збірною Сербії – 25:16.

У дебюті іншого періоду, щойно британки наблизилися до конкуренток, одразу залетіло дві тричі поспіль і пройшла вільна передача на Брукс під кошик – 35:26. Та невтомно Фагбенле забила із фолом, але штрафний не реалізувала. Тож відривши у 7-9 очок дівчата Марині Майкович тримали. Але за дві хвилини до великої перерви рахунок скоротився до 2 очків – 35:33. І тут штрафний та триочковий Соні Петрович трохи заспокоїв уболівальників Сербії. У своїй наступній атаці британки м'яч втратили майже на рівному місці. Драгана Станкович втекла наодинці до кошика та встановила залишковий рахунок першої половини – 40:33.

На початку третього періоду збірна Сербії вперше відірвалася на 12 пунктів – 47:35. І тут уперше здалося, що британки втратили упевненість. Адже атаки їх виглядали більш хаотичними, а при обороні вони продовжували не спекати закривати периметр. Сербки діяли виваженіше і доводили свої комбінації до влучних кидків. Отже, перевага господарок змагань поступово зростала. До середини третьої десятихвилинки британки поступалися вже 16 пунктів – 35:51. І головне нічого не могли вдіяти із конкурентками в захисті. Та й атаці двічі підопічні Бусети не спромоглися провести кидок за відведені 24 секунди. І саме після цього сербки відірвалися на катастрофічні для конкуренток 20 очків – 57:37. А м'яч продовжував уперто оминати кошик сербської команди. Отже, відіграти 22 пункти, а третю четверть команди завершили з результатом 61:39, що залишилися за 10 хвилин, для збірної Великобританії було завданням фантастичним.

Далі сербки вже грали у своє задоволення на радість уболівальникам, продовжуючи влучати з різних дистанцій. Досить зазначити, що із 23-х триочкових спроб господарки точними були дев'ять. Та й відсоток двоочкових влучань дорівнював 50 – 22 із 44. Ну під щитами сербські дівчата домінували повністю – 42 підбірання проти 31. :16)

Очевидно, що команда Бусеті, яка мала трохи більше години на відновлення, провела, мабуть, свій найгірший поєдинок на турнірі. Ну чомусь, такий самий провал стався й зі шведками саме в протиборстві із Сербією. Але можна сказати, що від збірної Великобританії мало хто чекав на саме такий виступ. Отже, четверте місце для Темі Фагнебле, яка у бронзовому двобої зіграла на своєму високому рівні, набравши 23 очки, та її партнерок безперечний успіх. Що стосується сербок, то на них хотілося б подивитись поза рідними стінами, коли не буде такої підтримки та куражу. Саме відбірковий турнір до Олімпіади, а потім і баталії у Токіо, якщо Сербія звісно туди потрапити, покаже чи була ця бронза не випадковою.

Юрій Ілючек, "Штарк Арена" Белград, SportРепортер.

Дякую спортивному меценату Руслану Згривцю за можливість висвітлювати події на жіночому Євробаскеті -2019

Read 524 times Last modified on Понеділок, 08 липня 2019 00:15