Баннер Амбит
Пятница, 05 Июль 2019 00:13

Їх залишилося лише чотири

(3 голосов)
Франція - Бельгія - найдраматичніший чвертьфінал Франція - Бельгія - найдраматичніший чвертьфінал fiba.basketball

На чемпіонаті Європи серед жіночих команд в Сербії визначилися півфіналісти й ті команди, які будуть боротися за три путівки, що залишилися в олімпійському відборі. Наче обійшлося без несподіванок, якщо не вважати фаворитками угорок, які виграли свою групу. А до півфіналів вийшли команди Іспанії, Франції, Великобританії та Сербії.

Але, який же емоційний та цікавий жіночий баскетбол, де перевага в 14 очок може швидко зникнути. От і в грі між Угорщиною та Великобританією ставалися такі швидкі зміни. Початок залишився за угорками, які відірвалися на 7 очок. Але британки швидко оговталися й не тільки наздогнали суперниць, але й виграли першу чверть – 15:13. А потім поступово  підопічні Чеми Бусети відривалися від своїх конкуренток й в третій чверті були попереду на 14 пунктів – 38:24. Та й четвертий період британки почали за солідної переваги у 10 очок – 48:38 й до середини десятихвилинки тримали суперниць на 10-12 очковій відстані. І тут, напевно, самі британки повірили, що справу зроблено. А угоркам, які на груповій стадії на останніх хвилинах дотискали Словенію та Італію й поступилися турчанкам, битися до останніх секунд не звикати. Це їх візитівка на цьому турнірі. Ось дівчата Норберта Шекелі вирішили, що втрачати вже нема чого. Угорки налагодили дії в захисті й стали частіше влучати в нападі. Й для британок це стало несподіванкою. Вони стали забагато помилятися, програвали підбирання й не влучали навіть вільні кидки. Тож, на останній хвилині збірна Угорщини скоротила відставання до 1 пункту – 59:60. Далі пішла боротьба нервів та емоцій. Обидві команди не влучали, фолили та втрачали м’яч. І тут за 6 секунд до завершення основного часу британка Карлі Самуельсон забиває два штрафних. Та право на останню атаку залишається в угорок. Вони виводять на триочковий кидок Агнес Студер і м’яч після її пострілу двічі б’ється об дужку кошика, але в ціль не потрапляє. Тож, 62:59  й Великобританія, яку українки мали усі шанси переграти, стає першим півфіналістом Євробаскету – 2019.

Другу путівку до ½ фіналу доволі легко та невимушено вибороли іспанки. Особливо розповідати про цей матч нема чого. Як ми й передбачали, в грі з італійками росіянки продемонстрували свій максимум, а сьогодні виглядали безбарвно й не змогли нічого протиставити суперницям. Якби наставник Іспанії Лукас Мандело періодично не задіював номінальних резервісток, то перевага «червоної фурії» цілком могла сягнути й 40 очок. А так, зігравши далеко не на повну потужність, чемпіонки Європи спокійно продовжили свій шлях до нагород – 78:54.

Третій поєдинок дня вийшов дійсно цікавим та неймовірно інтригуючим. Бельгійки, які провели на один матч більше, ніж француженки дуже довго розкачувалися. Тож, коли рахунок у першій чверті був 19:5 здавалося, що проблем в Лебле взагалі не виникне. Та й стартовий період француженки легко довели до логічного завершення – 27:16. Та вже в кінцівці відчувалося, що поступово бельгійки приходять до тями. І ось вже у дівчат Філіппа Местага відкрилося друге дихання, а француженки втратили початкову упевненість. Захист збірної Бельгії став більш монолітним, з підбираннями справа налагодилися та й влучати вони стали частіше, ніж конкурентки. Отже, на велику перевагу конкурентки пішли вже за рахунку – 35:32 все ще на користь Франції.

Далі пішли баскетбольні гойдалки за майже рівної кількості помилок і класних атак. Але трохи влучнішим були бельгійки, яким вдалося відновити рівновагу – 54:54. Але психологічна перевага була вже на Емми Міссіман та її подруг по команді. І на початку 4-ї чверті підопічні Філіпа Местага відірвалися на 6 очок – 60:54. Француженки підбиралися на відстань 2 пунктів, але наздогнати конкуренток довго не могли. За 1 хвилину 26 секунд збірна Бельгії була попереду на три очка – 66:63. І тут Антонія Деларе двічі не влучила з лінії штрафних кидків й, як з’ясувалося згодом саме ці промахи стали фатальними. Адже в наступній атаці Бріа Хартлі скорочує відставання до 1 пункту – 66:65. А тут ще Джулія Алеман знову промахується з лінії. Та проти неї знову фолить Валеріан Ауаі й Алеман виправляється зі штрафних – 68:65. Після тайм-ауту наставниці француженок Валері Гарнье, за 14 секунд до сирени ініціативу бере на себе Ауаі, але не влучає здалеку. Та підбирання залишається за Брією Хартлі, яка таки забиває триочковий й переводить матч до овертайма – 68:68.

А в додатковій п’ятихвилинці краще, особливо зі штрафних влучали вже француженки. Наздогнати віце-чемпіонок Європи бельгійки вже не змогли й дуже прикро поступилися – 80:84.

Ну а шведки у матчі з Сербією, яку підтримували  заповнені трибуни «Штарк Арени», не особливо-то опиралися. Як не пішло в «Тре Крунур» із самого початку ну й вони вирішили, схоже, просто відпочити й сконцентруватися на майбутній битві з росіянками за олімпійську путівку. А може дуже симпатична команда Гомеса просто не відновилася після дуже важкої попередньої дуелі проти Латвії та переліт сказався. Так що ніякої боротьби не вийшло. У господарок турніру залітало майже все, що вони кидали, а шведки грали, як заманеться. Тож, підсумковий рахунок говорить сам за себе – 87:49. На радість своїх уболівальників сербки заслужено й на куражі пробилися до півфіналу.

А от чи піде на користь така легка перемога подивимося вже в півфіналі, коли Сербія зіграє з Іспанією? В іншому півфіналі на нас очікує дуель між Францією та Великобританією. А за олімпійські путівки, також 6 липня, у втішних матчах зійдуться Швеція з Росією та Бельгія з Угорщиною.