Пятница, 28 Июнь 2019 22:55

Український шанс від іспанок

(3 голосов)
Астоу Ндур Астоу Ндур fiba.basketball

У драматичному та інтригуючому протиборстві іспанки лише в четверітй чверті "дотисли" непоступливих британок й зберігли шанси на потрапляння до наступного раунду для збірної України.

Те, що британки просто так не складуть зброю перед діючими чемпіонками Європи, стало зрозуміло з перших секунд. На майданчику розгорнулася рівна боротьба з взаємними шансами на перемогу. При цьому британки постійно були попереду іспанок. Та все ж перша чверть завершилася внічию – 14:14. У другій десятихвилинці ситуація не особливо змінилася. Суперниці  поперемінно виходили вперед, але влучнішими в кінцівці виявилася все ж британки, – 34:31.  Тон в гри своєї команди задавала Темі Фагбенл, в активі якої було 12 очок.

Та в другій половині третьої чверті іспанки завелися й зусиллями Ндур та Домінгес не тільки нівелювали відставання, але й на останніх секундах забезпечили собі 5-ти очковий відрив – 48:43.

В четвертому періоді іспанки відірвалися аж на 11 пунктів, але суперниці відповіли ривком – 5:0, змусивши наставників чемпіонок Європи брати тайм-аут за рахунку – 57:51. Грати залишалося рівно 4 хвилини, що за мірками баскетболу вічність. І це підтвердили британки, які продовжили ривок й зрівняли рахунок – 57:57. І тут триочковим на останній секунді володіння пальнула Крістіна Оувіна. А потім вона ж розібралася під кошиком із двома опонентками й збільшила первагу Іспанії до 5 очок. Тепер за 43,9 секунди тайм-аут зандобився вже британським наставникам. Але це не допомогло, адже підопічні Чема Бусети втратили м’яч й заробили неспортивний фол. Іспанки з лінії забили й змусили конкуренток іти на тактичні фоли. Оскільки всі фоли вже пробивалися, то рахунок збільшився до 65:57. Цього разу відігратися за 26,7 британкам не вдалося. Більше того, крапку в зустрічі поставила невтомна Ндур – 67:59. Саме центрова збірної Іспанії із 23-ма очками стала найрезультативнішою в цьому напруженому та конкурентному двобої.

Ну, дивлячись на хід боротьби в цьому матчі та командну гру збірної Великобританії, українкам потрібно буде стрибнути вище голови для того, щоб здолати таких суперниць,навіть з різницею в три очки та більше, й пробитися до наступного раунду.

Але з іншого боку мають же колись наші дівчата продемонструвати свою справжню силу та потужність. Ну й нам колись повинна посміхнутися Фортуна. Тож, чекаємо до післязавтра, адже завтра на чемпіонаті Європи перерва.

Юрій Ілючек  із Риги для SportРепортер

Дякуємо за сприяння в підготовці матеріалів із чемпіонату Європи 2019 серед жінок спортивному меценату Руслану Згривцю