Пятница, 28 Июнь 2019 20:46

Забагато помилок, але не все втрачено

(3 голосов)
Забагато помилок, але не все втрачено fiba.basketball

Збірна України поступилася господаркам турніру, але шанси на потрапляння до плей-офф у нашої команди, попри дві поразки, залишилися.

Матч України та Латвії розпочався нервово з великою кількістю помилок і втрат з боку обох команд. Спочатку повели українки після класної комбінації та завершення Таїсії Удоденко. Потім суперниці ненадовго вийшли вперед, а далі Аліна Ягупова влучила здалеку й заробила ендван на дриблінгу та й ще реалізувала штрафний – 8:4. На жаль, ми не дуже добре напочатку грали на підбираннях на власному щиті, надаючи господаркам турніру шанси для нових атак. Але латишки своїми можливостями не скористалися. А от Ягупова збільшила нашу перевагу, реалізувавши один штрафний. Латишки відповіли двома з лінії, а українки продовжували нервувати і втрачати м’яч у простих ситуаціях. Та й ліміт дозволених фолів підопічні Горана Божковіча перебрали. Та латишки не реалізвали чотири поспіль штрафних. Але прилетів триочковий від Дікіолаку і вона ж збільшила перевагу своєї команди з під кошика – 13:9.  Олеся Малашенко, після пасу Ганни Ольховик, не дала суперницям відірватися. А потім триходовка за участі Малашенко та Ольховик завершилася влучним кидком Радулович і влучним штрафним. Та все ж крапку в цій нервовій чверті поставила двоочковим Зента Мельника – 14:15.

На початку другого періоду ми здійснили ривок 5:0, завдяки штрафним Удоденко та дальньому влучанню Горобець. Ну й пішла гра нервів, коли помилялися та втрачали м’яч гравці обох команд. Українки тримали невеличку  перевагу, але без запасу міцності. Не влучала здалеку Ягупова, а на підбираннях частіше були латишки. Й поступово господарки чемпіонату знову не тільки  відновили рівновагу, але й вийшли вперед – 23:22. А потім ще й додали триочковий від Дікіолаку – 26:22. Ягупова знайшла передачею під кошиком Малашенко. Але втрати й чотире поспіль від Дікіолаку зробили відставання трохи загрозливим. На щастя, спрацювала зв’язка Ягупова – Малашенко й Олеся забила надважкий м’яч в боротьбі з суперницями. А далі було перехоплення від Кондусь та фірмовий прохід під кошик Ягупової – 30:28 на користь Латвії. Тож, тренерський штаб латишек взяв тайм-аут. Після чого прилітала шальна треха від Дікіолаку, яка ще довеликої перерви настрілялла 18 очок. Але знову Ягупова, яка більше працювала на команду, знайшла Малашенко. Та кінцівку наші дівчата відверто провалили, дозволивши суперницям забезпечити собі найбільшу в матчі різницю в рахунку – 41:34.

Майже нічого не змінилося після великої перерви. Латишки вже грали із впевненістю, а наші поспішали та не влучали. А тут ще Ольховик зазнала ушкодження й не змогла продовжити матч. Після цього підопічні Бошковича наче  прокинулися й здійснили декілька важливих перехоплень й влучили із середньої та дальньої дистанції. Та все одно ми програвали мінус п’ять – 47:52. Але це був лише епізод тому що за шаленої підтримки власних уболівальників підопічні Мартінса Зіберса здобули 4 очка поспіль й знову могли почувати себе, більш-менш, спокійно. У збірної України усі атаки виходили якімось натужними, а Ягупову тримали декілька суперниць. Та й в самої Аліни навіть вільні кидки не влучали в ціль. Тож, мінус 10 перед четвертою чвертю виглядали катастрофічними – 48:58.  За такої гри потрібно було статися диву, щоб ми змогли врятувати цей матч. Коли ж на початку 4-ї десятихвилинки латишки забили ще чотири «сухих» очка, то ситуація стала безнадійною. Ні, українки сражалися й наближалися до суперниць, але захист виглядав просто жахливо. Ми давали пробивати вільні кидки й вони влучали, ми не встигали перебудовуватися в захисті й пропускали з під кільця. Але при цьому, завдяки Ягуповій, Радулович та Малашенко, за 5 хвилин до завершення 4-ї чверті Україна ще залишалася в грі – 62:78. Але тут 5-й фол отримала Радулович, що ще більше ускладнило ситуацію. Ну й помилки, помилки, помилки… Саме завдяки вимушеним і невимушеним похибкам українки  знову відпустили конкуренток на 11 пунктів. І тут Білоцерківська  забиває трьоху с фолом, але не влучає штрафний й тут же ми отримуємо з далекої відстані. Малашенко доборолися під чужим щитом й після дуже важкого захисту за 1 хвилину 47 секунд відстань до суперниць складала 7 очок – 72:79. Божкович бере тайм-аут й намагається внести останні корективи. Але дальний кидок Горобець влучив у дужку. А арбітри зафіксували фол з триочкового.  Суперниці забили один, ми двічі промазали здалеку й пропустили на останній секунді з під щита – 74:82. І тут питання, якщо вже розуміли, що потрібно буде робити різницю, то чому дали забити цей останній кидок й чому вперто кидали здалеку, якщо м’яч туди не ліз? Може потрібно було просто йти під кошик в розрахунок на фоли? Питання залишаються, як залишається й надія. Тільки б британки не здолали іспанок.  Тоді в заключному матчі групового турніру українкам потрібно буде перегравати саме збірну Великобританії з різницею в 3 та більше очок. Чи реально це? Подивимося…

На післяматчевій прес-конференції головний тренер збірної України Горан Божкович сказав, що в команді не було ігрової дисципліни ну й в суперниць відверто на куражі пішла гра. А ексклюзивний коментар Олесі Малашенко читайте трохи пізніше.

Латвія: Дікеулаку (33 + 6 підбирань + 7 передач + 3 перехоплення + 5 втрат), Пулвера (10 + 6 передач), Пілабане, Паула Страутмане (0 + 3 підбирання), Брумермане (6 + 9 підбирань + 4 втрати) - старт ; Якобсон (5), Креслін (10)), Дігна Страутмане, Мельника (18).

Головний тренер: Мартінс Зібартс

Україна: Ягупова (28 + 8 підбирань + 7 передач + 7 втрат + 5 перехоплень), Горобець (3), Ольховик, Науменко (3 + 5 підбирань), Удоденко (5 + 5 підбирань + 5 передач) - старт; Кондусь, Малашенко (19), Радулович (8 + 4 підбирання), Білоцерківська (8).

Головний тренер: Горан Бошкович.

Юрій Ілючек із Риги SportРепортер

Дякуємо за сприяння в підготовці матеріалів із чемпіонату Європи 2019 серед жінок спортивному меценату Руслану Згривцю

Прочитано 81 раз Последнее изменение Пятница, 28 Июнь 2019 22:55
Другие материалы в этой категории: « Чеській камбек Український шанс від іспанок »