Чеській камбек

(3 голосов)
Чеській камбек fiba.basketball

Цим звітом ми розпочинаємо цикл матеріалів із Латвії та Сербії з жіночого Євробаскету 2019, який ми маємо можливості висвітлювати завдяки підтримці Руслана Згривця.

І першими сьогодні на майданчик вийшли збірні Чехії та Швеції, які можуть бути потенційними суперницями нашої команди. І чешки, поступаючись після першої половини 14 очок, не просто повернулися в гру, а повністю переграли суперниць й здобули заслужену перемогу.

На першому матчі другого дня майже три сектори «Арени Рига» заполонили шведські вболівальники. Чехів було з десяток, але вони - з барабаном. Хоча потім я побачив, що із ще більшим барабаном шведок підбадьорював потужний афрошвед. Ну воно й зрозуміло, адже в складі Тре Крунур  на майданчику грали відразу декілька темношкірих баскетболісток. Саме Каліс Лоуд, Фархіа Абді та Аманда Зауі відіграють провідні ролі в своїй команді й набирали очки, здебільшого з середньої та ближньої дистанції. Зауі ще двічі ефектно накрила кидки чешок. Лоуд одного разу влучила здалеку. Ну й капітан Елін Елдебрінк здобула 4 очка та зробила 3 підбирання. Але чешки не відпускали суперниць далеко в рахунку. А наприкінці першої чверті класна комбінація, яку наодинці під кошиком завершила висока Вероніка Ворачкова, встановила рівний рахунок. Шведки встигли ще здійснити прорив під кільце, але Кларі Лундквіст не пощастило й м’яч випав із кільця – 14:14.

У другій чверті шведки додали обертів, провели декілька класних комбінацій, краще захищалися й робили усе трохи швидше за суперниць. Фріда Елдебрінк двічі влучила здалеку й ще до великої перерви набрала 11 очок. У чеській збірній наче й всі потрохи влучали, але… Тож, поступово перевага команди Франсуа Гомеса зростала й наприкінці першої половини сягнула 14 пунктів – 44:30.

Мабуть, шведки й самі повірили, що вже виграли цей матч. Але баскетболістки Чехії з таким розвитком подій не погодилися. Й за певної розхлябаності суперниць, одна Аманда Зауі не забила три кидки поспіль, підопічні Стефана Світека, які здійснили ривок 11:0, стали скорочувати відрив. За 2 хвилини 24 скунди до звершення третього періоду різниця на користь шведок складала 5 пунктів – 52:47. А Рената Брежинова дальнім влучанням та Каміла Степанова середнім кидком й взагалі зрівняли рахунок – 52:52. Й лише завдяки одному штрафному Бінти Драмме «Тре Крунур» таки вийшли вперед, завершивши цей провальний період з рахунком - 53:52.

Але чешки вже упіймали кураж, сміливо атакували з різних дистанцій й таки вийшли вперед. А шведкам одного ривка, як у стартовому своєму матчі з Чорногорією, для перемоги не вистачило. Більше того, підопічні Франсуа Гомеса не влучали в простих ситуаціях, не забивали штрафні та втрачали м’яч на рівному місці. Та ще й Бінта Драме отримала, як здалося, серйозне ушкодження. За 4 хвилини 23 секунди до завершення четвертої чверті збірна Чехії була попереду – 68:56. Нічого запропонувати суперницям й знову повернути упевненість шведки не змогли й поступилися – 71:64.

Прочитано 84 раз Последнее изменение Пятница, 28 Июнь 2019 20:46