Print this page
Неділя, 26 січня 2014 22:48

Нерви, емоції, суперрозв'язка

(6 votes)

Сьогодні наші баскетбольні команди зіграли два матчі та обидва поєдинки видалися неймовірно цікавими та непередбачено драматичними. І на нашу радість, підопічні Людмили Коваленко вдруге, що називається на жилах та за рахунок характеру, переграли суперниць із дніпропетровського вищого училища фізичної культури – СДЮСШОР-5 - 76:70 (20:14, 13:18, 20:24, 23:14). Ще драматичнішою видалася перемога БК «Кіровоград», коли гості за дві секунди до фінальної сирени таки зломили опір одного зі своїх головних конкурентів – київського «Авангарду» - 96:94 (31:28; 19:26; 20:21; 24:21 ).

У Кіровограді для господарок майданчика все починалось на позитивній хвилі. Незважаючи на те, що Вікторія Кондусь, Наталія Покровенко та Ольга Колядюк, після переможного матчу нашої першої команди над одеським «Інтерхімом», повернулися додому лише о 4-й ранку, - вони знайшли в собі сили вийти на майданчик і допомогти команді в цьому важливому поєдинку. А ось Людмила Коваленко, яка отримала вчора досить болюче пошкодження Ганну Ніколаєву, вирішила поберегти. Ціна цієї битви була досить висока. Справа в тому, що у разі успіху «Єлівсавет-Баскет-2» міг одноосібно очолити турнірну таблицю у своїй групі. А тому, зазнавши фіаско у вчорашньому матчі, дніпропетровські дівчата вийшли на недільну битву гранично вмотивованими для того, щоб не відпустити одного зі своїх головних конкурентів далеко вперед.

Втім, розвиток подій на початку протистояння не обіцяв гостям нічого доброго. Наші дівча почали гру досить впевнено, і відразу ж пішли вперед у рахунку. На 5-й хвилині зусиллями Тетяни Лисенко, яка забила через дугу та двічі з середньої дистанцій, а також Наталії Покровенко, яка реалізувала 3 штрафні кидки, наша команда була попереду -10:1. Але такий впевнений дебют зіграв із кіровоградськими баскетболістками злий жарт. У діях наших гравців з'явилася якась розслабленість та надмірна впевненість. Цю слабинку у грі суперниць відразу відчув тренерський штаб гостей, який вніс необхідні корективи. Як наслідок дніпропетровської команди, завдяки активним діям Ксенії Афанасьєвої, Олени Чигринової та Надії Сімініченка, стали стрімко скорочувати відставання у рахунку. Але господині майданчика знову прокинулися, і на 9-й хвилині після кидка Вікі Кондусь повернули собі комфортну перевагу – 20:12. Гості встигли відповісти стрімким проходом під щит Ксенії Афанасьєвої -20:14.

Друга чверть проходила зі змінним успіхом. Кіровоградки намагалися зміцнити свою перевагу, а настирлива та надзвичайно вмотивована Ксенія Афанасьєва разом із подругами по команді з цим не погоджувалися. На 17-й хвилині Тетяна Гаїв впевнено реалізувала два штрафні, зробивши рахунок -31:24. Здавалося б, кіровоградки мали піти на велику перерву з комфортною перевагою. Однак підопічні Володимира Ткаченка підняли темп, задіяли пресинг і змусили господарок майданчика припускатися помилок. На жаль, невдало увійшла у гру Ольга Колядюк, яка не завжди встигала у захисті та не забила з вигідної позиції з-під кільця. А ось наші суперниці безжально карали конкуренток за промахи, скоротивши відставання за кілька секунд до закінчення другої чверті до 1 очка – 33:32. При цьому в активі невтомної Ксенії Афанасьвою було 13 очок, а в «Єлисавет - Баскет-2» найрезультативнішою була з 7-ма очками Наталія Покровенко, багато в чому завдяки якій нам вдалося все ж таки лідирувати в рахунку.

У третій десятихвилинці пішли справжні ігрові гойдалки, коли одна результативна атака змінювала іншу. До 23-ї хвилини господарки майданчика були попереду, але триочковий Ксенії Афанасьєвій дозволив дніпропетровській команді вперше вийти вперед -41:39. Далі Наталія Покровенко робить пробіжку, а Віола Онищенко виграє підбір на чужому щиті та дозволяє Ганні Войналович забити з-під кільця. Відразу Людмила Коваленко бере тайм-аут, а Покровенко знаходить під щитом Оксану Пянтак. Але Ксенія Афанасьєва, яка спіймала справжній кураж (ось коли далася взнаки травма Ганни Ніколаєвої, яка вміє стримувати лідерів суперників) вистрілила черговим далеким потраплянням – 46:41. І тут наші дівчата знайшли в собі сили на гідну відповідь, коли Покровенко та Кондусь відновили рівновагу. Але в обороні ми не змогли нейтралізувати дальній кидок Олени Чигринової, яка повернула своїй команді триочкову перевагу – 51:48. Втім, у Тетяни Гаїв знайшлася гідна триочкова відповідь, після якої рахунок знову став нічийним. Потім нерви і емоції давались взнаки, а оборона була сильніша за атаку. А на 29-й хвилині Ганна Войналович знову виводить дніпропетровську дружину вперед – 53:51. Наші дівчата поспішають, промахуються, помиляються, а Олена Чигринова ще раз чудово б'є здалеку. Щоправда, Ольга Сівакова ще встигає завершити свій чудовий прохід під щит результативним кидком на останній секунді третьої чверті – 53:56.

Дебют 4-ї чверті збентежив кіровоградських уболівальників. Часом здавалося, що господині майданчика повністю втратили контроль за грою і нічого не можуть вдіяти з Ксенією Афанасьєвою. Лідер дніпропетровської команди, яка ще недавно була резервістом у першій команді «Єлисавет-Баскет», забивала раз-по-раз і на будь-який смак. Намагалися підтримувати Ксенію та її подруги. У результаті ривок гостей після чергового триочкового Віоли Онищенко дозволив на 35-й хвилині створити заділ в 11 пунктів -68:57. Здавалося б, результат битви вирішено наперед.

Але Людмила Коваленко внесла необхідні корективи та знайшла потрібні слова, які дозволили гостям злагоджено та згуртовано заграти в обороні та доводити більшість атак до логічного завершення. Початок нашому камбеку поклав стрімкий прохід під обручку Тетяни Лисенко. Надихнув на подальші здійснення кіровоградських баскетболісток і дальній кидок Наталії Фрасинюк, якому посприяв підбір на своєму щиті та результативна передача Тетяни Гаїв, яка зберігала граничну холоднокровність. І тут уже дніпропетровські дівчата, які зіткнулися із щільною опікою та рухливим захистом суперниць, здригнулися. Підопічні Володимира Ткаченка «мазали», а Тетяна Лисенко, Наталія Покровенко, Вікторія Кондусь та Тетяна Гаїв не схибили. Як наслідок, на 39-й хвилині рахунок зрівнявся – 68:68.

І тут на заключній хвилині 4-ї чверті пристрасті та емоції досягли свого апогею. Спочатку арбітри фіксують фол у нападі, який виявився 5-м, у Тетяни Гаїв (11 очок, 7 підбирань, 3 передачі). Але Тетяна Лисенко (15 очок, 7 підбирань, 2 передачі) перехоплює м'яч у Віоли Онищенко, а судді визначають порушення Олени Чигринової (10 очок, 3 передачі) на Вікторії Кондусь. На цей момент обидві команди перевищили допустимий ліміт персональних зауважень, і цей фол був пробивним. Якби Кондусь реалізувала обидва кидки, то на атаку у дніпропетровської дружини залишалося ще цілих 45 секунд. Але в цьому епізоді самовладання повністю залишило досвідченого наставника «ДВУФК – СДЮСШОР-5» Володимира Ткаченка, який за незгоду з рішенням арбітра отримав технічний фол. Але й це не зупинило головного тренера гостей, який вибіг на майданчик і висловив суддівській бригаді все, що думає. Зрозуміло, що був ще один «технар» і видалення за межі зали.

І найцікавіше, що нашим суперникам апелювати було нема до кого, оскільки за регламентом змагань присутність комісара ФБУ на матчах жіночої першої ліги не передбачена. Та й вести відеозапис гри також ніхто не потребує. А отже, справедливість чи помилковість суддівських рішень підтвердити чи спростувати просто не вийде. Як би не обурювався шановний Володимир Ткаченко, який виховав не одну чудову баскетболістку, але така поведінка її не фарбує. А всі претензії щодо не надто кваліфікованого суддівства він може пред'являти керівництву ФБУ, що допускає безконтрольний арбітраж.

У поразці своєї команди, в якій блискучу гру продемонструвала Ксенія Афанасьєва (28 очок, 3 підбирання, 5 передач), тренер дніпропетровських дівчат повинен звинувачувати і себе. Адже після його демаршу кіровоградки пробивали одразу 6 штрафних поспіль, 4 з яких Віка Кондусь (14 очок, 9 підбирань, 2 передачі) та Наталія Покровенко (15 очок, 7 підбирань, 10 передач) реалізували. Зрозуміло, що в 20 секунд, що залишилися, наші конкурентки нічого путнього придумати не змогли, втратили м'яч і сфолили на Кондусь. Віка забила ще два штрафні, встановивши остаточний рахунок у цій неймовірно завзятій, нервовій та драматичній битві – 76:70.

Але ця розв'язка була ще квіточками порівняно з тією, що сталася у київському матчі «Авангарду» та БК «Кіровоград». У цьому матчі події також розвивалися, як катання на американських гірках. Першу чверть більш впевнено та результативно провели підопічні Андрія Подковирова. Були моменти, коли господарі майданчика кілька разів відривалися на десять очок. Але тут же була відповідь кіровоградців, а наприкінці середній кидок Стаса Овдєєнка та дальнє влучення Іллі Шемосюка дозволили зітхнути спокійніше – 28:31. У другій чверті підопічні Ігоря Чигринова до 16-ї хвилини все ще були в ролі наздоганяючих, але настирливий та цілеспрямований Дре Мейс таки вивів гостей уперед -39:37. Але кияни зрівняли рахунок та рівновагу зберігалося до 19-ї хвилини, коли все той же Мейс, а потім Ілля Шемосюк та Стас Овдєєнко довели нашу перевагу до 5 очок -50:45. Все, що вдалося киянам, це скоротити своє відставання до 4-х очок – 50:54- після далекого кидка за 18 секунд до великої перерви Романа Білокопітоваса. підбирав м'яч та асистував партнерам. Така чудова гра надихнула його партнерів, які наприкінці 23-ї хвилини після двоочкового Євгена Шумейка знову вирвалися вперед -58:57. Далі точними влученнями обмінювалися той самий Салтовець і Мейс, а коли вистрілив Олександр Оснач, то кіровоградці знову випередили конкурентів -61:59. А Мейс не вгавав і забив ще 8 очок поспіль, на що господарі відповіли лише одним штрафним Павла Цепіча та двома влученнями з лінії Ігоря Сільковського – 69:62. Як не намагалися наші суперники, але зупинити Мейса, якого належним чином підтримували Шемосюк, Овдєєнко та Томас, їм було вкрай складно. У результаті після третьої десятихвилинки кіровоградці були попереду -75:70.

Завершальний відрізок матчу видався не менш напруженим. Щойно гості виривалися вперед, то господарі відповідали своїми стрімкими та результативними діями. Але на 32-й хвилині далекий кидок Євгена Ворника дозволив підопічним Ігоря Чигринова відчути себе трохи впевненіше – 82:73. Але Павло Цепіч, а трохи згодом і Михайло Насенник відповіли «трьома» не менш класно і точно -84:79. Потім майже дві хвилини суперники краще оборонялися, аніж атакували. І лише наприкінці 34-ї хвилини Павло Цепіч реалізував один із двох штрафних кидків – 80:84. А на 36-й хвилині дуже важливий трюльник забив наш Олександр Берхін - 89:82. Найдосвідченіший наставник «Авангарду» Андрій Подковиров бере хвилинну перерву, а після коректів наставника Павло Цепіч б'є через дугу -85:89. Коли ж Віктор Савченко скоротив відставання господарів до 2 очок, знову сказав своє вагоме слово Дре Мейс, який дуже вчасно забив здалеку – 92:87. Але деяка розслабленість коштувала нашим хлопцям із такою працею здобутої переваги, оскільки триочковий Михайла Насенника та точний кидок з-під кільця Білокопітоваса знову відновили паритет -92:92. На 39-й хвилині Ілля Шемосюк знову таки виводить гостей уперед, а Віктор Савченко та Роман Білокопітовс чотири рази промахнулися з лінії штрафних. І, як показав розвиток подій, ці осічки виявилися вирішальними. Тим не менш, за 26 секунд до кінця 4-ї чверті Михайло Насенник, вкотре зрівнює рахунок -94:94. Ігор Чигринов бере тайм-аут, але реалізувати задумане не дозволили кияни. У запасі у підопічних Андрія Подковирова було ще два фоли, і вони скористалися своїми можливостями. Два фоли суперників призвели до того, що за 4 секунди до фінальної сирени наші тренери знову беруть хвилинну перерву.

Щоправда, комбінація, яка замислювалася, не вийшла, оскільки «авангардівці» міцно тримали наші основних снайперів. А ось від Олександра Берхіна суперники не очікували такого стрімкого рейду, а Саша, обігравши високого Насінника, акуратно вклав м'яч у кільце. Грати залишалося ще до 2 секунди, але тайм-аут господарям (Насінник-19 очок, 4 підбирання, 7 передач; Салтовець -15 очок, 14 підбирань, 2 передачі; Ланцюг - 14 очок, 7 підбирань, 4 передачі; Герасимчук -12 очок , 7 підбирань, 8 передач;Савченко -10 очок, 3 підбирання) успіху не приніс.

В результаті, кіровоградці, найкращими у яких у цій зустрічі були: Мейс (29 очок, 3 підбирання, 6 передач), Овдєєнко (18 очок, 8 підбирань, 4 передачі), Шемосюк (18 очок, 4 підбирання, 7 передач), Томас (12 очок, 7 підбирань), - здобули дуже важливу та потрібну, з урахуванням майбутніх битв у плей-офф, вікторію. У цій грі ми побачили у наших хлопців силу волі, характер та граничну концентрацію зусиль. А завтра підопічні Ігоря Чигринова мають провести ще один матч чемпіонату України, де в тренуванні з підвищеною мотивацією їм протистоятиме БК «Київ-Вовча зграя».